Poradzenie sobie z IBS w pracy: strategie radzenia sobie ze stanem

Zespół jelita drażliwego (IBS) jest szczególnie ciężki dla osób pracujących, ale istnieją sposoby na radzenie sobie.

Nawet przygotowanie się do pracy może być trudne dla osób z niektórymi typami IB S. to nie jest niczym niezwykłym dla pacjentów cierpiących na IBS, aby mieć cztery do pięciu ruchów jelit przed wyjściem z domu, mówi jeffrey roberts, prezes i założyciel Z grupy pomocy samodzielnej i grupy wsparcia IBS, grupa ma 60 000 aktywnych członków online, a także bezpośrednie spotkania w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych krajach.

'widzieliśmy ludzi, którzy przestali pracować, ponieważ nie mogą poradzić sobie z tym, że rano będziecie gotowi, zostawiając, i mając takie niepokój, jak sobie radzić (objawy)' - mówi roberta>

Wyjazd z pracy świat jest tylko jedną z rzeczy, które ludzie z IBS robią z powodu ich zaburzenia. Cierpiący często tracą lub spóźniają się do pracy, szkoły i innych działań.

Koszty opieki nad IBS

Bezpośredni i pośredni koszt zespołu jelita drażliwego w USA szacowano na około 1,5 miliardów dolarów rocznie. Same liczby są oszałamiające. A liczby nie mogą nawet zacząć kwantyfikować kosztów ludzkiego cierpienia i szkody dla relacji.

Daj sobie czas na przygotowanie, jeśli masz IBS

Aby zmniejszyć potencjalne straty ekonomiczne, roberts proponuje czas na przygotowanie się do pracy. Ma IBS, i co najmniej dwie godziny, aby przygotować się rano. Raz w pracy, robi wszystko, co w jego mocy, by poradzić sobie z objawami IBS.

'Rzucam się z uderzeniami' - mówi roberta. 'Mój IBS jest dość poważny. Zajmuję się lekami, ale ja sobie z tym poradzę, zdając sobie sprawę, że mam jakieś złe czasy i będę miał jakieś dobre chwile'.

Powiedz komuś w pracy masz IBS

Może pomóc rozmawiać z zaufanym i współczującym współpracownikiem lub szefem o swoim IBS. 'Większość ludzi jest bardzo pomocna', mówi lynn, założyciel grupy wspierającej IBS na szczycie, N.J. sugeruje, że jest uczciwy wobec swojego przełożonego. Poinformuj swojego przełożonego, że masz IBS bez podawania zbyt wielu danych osobowych. Może to oznaczać wyjaśnienie IBS i jego objawów.

Ważne jest również, aby menedżer wiedział, że podczas gdy nie zawsze panuje nad objawami IBS, jesteś oddanym pracownikiem i odpowiednio poradzi sobie z sytuacją, mówi roberta. Niech wiedzą, że objawy mogą zmusić Cię do opuszczenia spotkania lub często do łazienki, ale że będziesz mógł wykonać swoją pracę po tym, jak ból i dyskomfort zejdą.

Jeśli Twój przełożony nie jest sympatyczny, możesz poprosić lekarza o napisanie notatki wyjaśniającej, że IBS jest prawdziwą chorobą, a niektóre objawy mogą wystąpić.

Rozważyć leczenie zapobiegające IBS

Kiedy objawy IBS wybuchają w pracy, niewiele można zrobić, z wyjątkiem cierpienia i dyskomfortu. Głębokie oddychanie i chodzenie po okolicy może pomóc podczas epizodów bólu.

Ale eksperci twierdzą, że najlepszym sposobem radzenia sobie z IBS w pracy jest próba zapobiegania objawom.

Lekarz może przepisywać lek w celu zapobiegania objawom IBS. Niektóre leki mogą potrwać kilka tygodni.

Jacks sugeruje regularne ćwiczenia. 'Pracując regularnie uwalnia napięcie', mówi. Zauważa również, że aktywność fizyczna może pomóc w wycięciu mięśni jelitowych.

Roberts zaleca terapię behawioralną dla IBS, która może obejmować hipnoterapię, psychoterapię i techniki relaksacyjne.

Inne strategie, które mogą zapobiegać powstawaniu objawów IBS w pracy obejmują:

  • Zmiany w diecie
  • radzenia sobie ze stresem
  • Akupunktura i inne alternatywne terapie

Porozmawiaj z lekarzem o tym, które strategie profilaktyki i leczenia IBS mogą być najlepsze dla Ciebie.