Czy nadszedł czas, aby zatrzymać leczenie płodności?

Zatrzymanie leczenia niepłodności - czy to na narkotykach płodności czy wspomaganej technologii reprodukcyjnej - może stanowić poważny problem dla par.

Dla par, które nie zdefiniują '' wystarczająco dużo '' wystarczy przed rozpoczęciem podróży do ciąży, zabiegi te mogą stać się uzależniające, a każdy nowy cykl przynosi optymizm '. 'Przestaniemy' mogą trwać dłużej niż zalecany cykl leków na płodność, aw niektórych przypadkach przez dłużej niż dwa lata - wieczność na rzecz leczenia płodności.

Przed rozpoczęciem leczenia należy określić własne limity finansowe i czasowe. Na przykład niektóre pary planują trzy cykle zapłodnienia in vitro (IVF) i jeden cykl przenoszenia wewnątrzgałkowego (GIFT). Niektóre pary planują trzy cykle cytrynianu klomifenu i jeden cykl IVF. Powinieneś wtedy dyskutować o planach zaradczych w przypadku, gdy leczenie nie działa, może to obejmować przyjęcie, życie bez trẻgo dziecka lub plan dalszego próbowania naturalnego (tak jak w przypadku niewyjaśnionych niepłodności, nieregularnych cykli lub Granica niska liczba plemników).

Jedna para z niewyjaśnioną niepłodnością położyła doustne środki antykoncepcyjne po cyklu leczenia, ponieważ nadzieja / rozpacz wesołych świąt na początku każdego cyklu naturalnego i na początku każdego okresu była dla nich zbyt wielka Uchwyt emocjonalnie. W tej parze doustna antykoncepcja była jedynym sposobem, w jaki mogliby się z nimi wydostać.

Oznacza, że ​​może nadejść czas, aby zatrzymać leczenie płodności

Wiedząc, kiedy przerwać leczenie płodności, nie zawsze jest jasne cięcie, następujące objawy, opracowane z innych doświadczeń ', mogą pomóc rozpoznać punkt, w którym wystarczająco wystarczy:'

1. Narkotyki płodności powodują bolesne lub niekorzystne objawy, począwszy od bólu fizycznego do ciężkich wahań nastroju.

2. Jesteś już w długu i nie stać na kolejny cykl.

3. Nie możesz stanąć wokół kogokolwiek, ale twój partner i twój lekarz. Nie można zapamiętać ostatniego czasu rozmawianego z przyjacielem.

4. Nie możesz pamiętać, kiedy ostatnio zrobiłeś coś dla przyjemności - czytanie, sport, przechodzenie do filmu - które nie kręciło się wokół niepłodności.

5. Ty i / lub twój partner nie są w stanie wzbudzić seksualnie tylko dla 'zabawy'.

6. Jeść, pić i spać niepłodność. Jesteś tak obsesyjnie o swojej niepłodności, że ingeruje w twoją pracę, życie seksualne, sieć społeczną i relacje z partnerem.

7. To znaczy, że masz oznaki depresji: apatia, utrata zainteresowania poprzednio przyjemnymi zajęciami, zmiana apetytu (zwykle zmniejszona), zmęczenie, poczucie winy, nienawiść, myśli samobójcze, złe koncentracja i pamięć, bezsenność (budzenie wcześnie i nie wraca Do spania), i niepokój.