Matka natura a leczenie niepłodności

Dobra, jeśli nie świetna wiadomość, jest to, że najnowsze postępy w leczeniu niepłodności umożliwiły więcej osób niż kiedykolwiek stać się rodzicami. Zła wiadomość jest taka, że ​​rosnąca liczba par może skakać broń i poszukać zabiegów niepłodności bez dania matce natury szansy. Leczenie niepłodności, takie jak leki pobudzające owulację, nie są pozbawione ryzyka - jest to ryzyko wielu ciąż, które mogą być niebezpieczne dla matek i niemowląt.

'Klasyczna definicja bezpłodności to brak poronienia w ciągu roku' - mówi edmund sabanegh jr., Dyrektor ośrodka płodności płci męskiej w klinice Cleveland w ohio. Jest to jednak zależne od wieku. Sześciomiesięczne starania to odcięcie dla przyszłych rodziców w wieku 35 lat lub starszych.

To powiedziawszy: 'z pewnością jest tak wiele niepokoju i stresu [o posiadaniu dzieci], że po paru dniach pojawiają się parki', mówi WHTT. 'Jeśli ruszamy się do testowania i leczenia, popełniamy gniew, ponieważ wiele z nich zrobiłoby to dobrze, gdybyśmy je zostawili'.

Nadal nie jest w ciąży? Weź głęboki oddech

'pierwszą rzeczą, jaką robimy, jest zapewnienie pocieszyć pary, że wciąż znajdują się w normalnym zakresie', mówi. 'Ludzie są skutecznymi odtwarzaczami, ale nie jesteśmy szybkimi odtwarzaczami w porównaniu do reszty królestwa zwierząt'.

Mało seksualny orzeźwienie również nie boli, mówi.

'Jeśli para przyjdzie trzy miesiące i są bardzo zestresowani, porozmawiamy z nimi o tym, jaki jest normalny płodny czas i jak najlepszy stosunek czasu, aby uzyskać najlepsze wyniki', mówi. 'Obniżamy lęki mówiąc o faktach ludzkiego rozmnażania i dajcie im okazje porozmawiać z innymi parami, którzy przeszli podobne rzeczy, aby zdali sobie sprawę, że jest to normalne, są normalne, a reprodukcja wymaga czasu Mówi.

Aby pomóc w ostudzeniu, szybki egzamin fizyczny i historia mogą być przeprowadzone przed rokiem lub sześcioma miesiącami w celu wykluczenia wszelkich głównych przyczyn niepłodności. Ten typ egzaminu może pomóc zapewnić przyszłym rodzicom, że nie ma nic złego, a jeśli nadal będą próbować, prawdopodobnie będą w stanie począć dziecko w ciągu roku. W rzeczywistości, w ciągu roku próbuje poradzić sobie 85\% par.

'jeśli jest oczywisty czynnik w ich historii sugerujący problem płodności, na przykład historia raka lub pewne ekspozycje chemiczne, możemy wcześniej dokonać pełnej oceny' - mówi. 'W tych przypadkach nie pomoże poczekać rok, a stracimy szanse na ciążę'.

Inne czerwone flagi, które mogą świadczyć o problemie płodności wcześniej w grze, obejmują nieregularne cykle menstruacyjne.

Kiedy uzyskać pełną niepłodność workup

Po przepracowaniu przez rok lekarze mogą zalecić pełne leczenie niepłodności. Mogą zdecydować się na to wcześniej, jeśli para ma 35 lat lub więcej, mówi mindful shaffran, MD, specjalista ds rozrodczości na wschodzie wschodu płodności na równinie, N. Y.

'po 35 roku życia zaleca się, aby pary starały się przez sześć miesięcy zamiast rocznie', mówi. 'Większość par będzie wtedy wtedy skuteczna, a jeśli nie, mogą być rzeczy, które chcemy złapać wcześniej, a nie później'.

'Płodność gwałtownie maleje po 35 roku życia, a czasami dochodzi do tego, że nie możemy naprawdę pomóc', mówi. 'Uważa, że ​​kobiety w tej grupie wiekowej rozpoczęły ten proces wcześniej nawet wtedy, gdy zajdą w ciążę Ich własne, więc wiedzą, że nie ma szczególnego problemu, który musi pokonać ', mówi.

Istnieje wiele możliwych przyczyn niepłodności, a pełna analiza próbuje zidentyfikować dokładnie, co powoduje problem. Lekarze zbadają potencjalne przyczyny niepłodności męskiej i niepłodności kobiet. Wyniki pomogą podyktować i prowadzić leczenie niepłodności.

Proces rozpoczyna się od konsultacji z specjalistą ds. Niepłodności, np. Shaffranem. Pełna analiza pociąga za sobą analizę nasienia mężczyzny. U kobiet niepopłodność polega na badaniu krwi w celu sprawdzenia poziomów hormonu tarczycy i innych hormonów, testu na papilię w celu sprawdzenia zmian w komórkach szyjki macicy lub zakażenia, a także histerosalogramogramu (HSG), procedury rentgenowskiej, która sprawia, że Upewnij się, że rurki jajowodu są otwarte. HSG może również wykryć wszelkie nieprawidłowości w macicy.

Sabanegh często sugeruje, że mężczyźni są najpierw testowani. 'Rutynowa analiza nasienia jest szybka i stosunkowo niedroga', mówi WHTT. 'Zanim poddamy kobiety poprzez inwazyjne, kosztowne i bolesne testy, lepiej mieć dość dobry pomysł, że te testy są konieczne', mówi.

Dla par, które chcą jak najszybciej przeprowadzić ocenę, szefra mówi, że zaraz rozpocznie obfite oboje obu partnerów. 'Wiele par często ma więcej niż jeden czynnik u podstaw jego niepłodności'.

Rozwiązywanie problemów z płodnością

Jeśli problem jest zidentyfikowany w kategoriach procesu owulacji, leczenie bezpłodności pierwszego rzutu jest zwykle klomidem lub serofenem, które działają przez stymulację jajeczkowania. 'To zazwyczaj spotyka się z inseminacją wewnątrzmaciczną (IUI)', mówi shaffran. IUI jest dość niską techniką, w której plemnik jest wstrzykiwany bezpośrednio do macicy, aby sprostać - i miejmy nadzieję zapłodnić - czekające jajo.

'próbujemy to od trzech do sześciu miesięcy, a jeśli się nie powiedzie, może spróbować zastrzyku i IUI', mówi. Iniekcyjne leki również stymulują owulację, ale są silniejsze niż klomid. Jako takie, stosowanie preparatów do wstrzykiwań ma jeszcze większe ryzyko wielokrotnych ciąż.

'Jeśli to nie powiedzie się, możemy wyprzedzić coś w rodzaju zapłodnienia in vitro (IVF)', mówi shaffran. IVF wymaga łączenia jaj i plemników z organizmem na płycie Petriego. Raz embrion lub zarodek, są one następnie umieszczane w macicy, gdzie będą mieć nadzieję wszczepić. Po kilku nieudanych kursach IVF, pary mogą rozważyć użycie jaj dawcy lub adopcję.

Czasami przyczyna niepłodności jest niewyjaśniona. 'To może być trudniejsze do leczenia, ponieważ nie ma nic szczególnego, który możemy zidentyfikować jako problem', mówi. 'Jeśli rurki są zablokowane, przynajmniej wiemy, że rurki są blokowane i możemy podjąć kroki, aby go pokonać', mówi shaffran.

Czasami odstresowanie i oderwanie od koncepcji jest brakiem. 'Istnieją badania, które sugerują, że stres odgrywa rolę w bezpłodności iw wyniku tego oferujemy programy umysłu i ciała, które obejmują doradztwo, akupunkturę i masaż', mówi.

Leczenie niepłodności: ryzyko vs wynagrodzenie

Wszyscy znamy (przypuszczalną) nagrodę za leczenie niepłodności - piękna dziewczynka odbijająca się lub chłopca (lub oboje), ale są pewne zagrożenia - mówi millie behera, MD, reprodukcyjny endokrynolog z duke uniwersyteckiego ośrodka medycznego w durham, NC

'największym ryzykiem związanym z jakimkolwiek rodzajem leczenia niepłodności jest ciąża mnoga', mówi. Ryzyko związane z ciążami mnogimi obejmuje przedwczesne porody i poród, co stwarza większe ryzyko chorób, niepełnosprawności i śmierci. Istnieje również większa szansa poronienia i innych powikłań matczynych z wieloma porodami.

Nadmierna stymulacja to ryzyko, że kobiety otrzymują zbyt dużą dawkę leków, aby stymulować owulację. Jest to zaznaczone przez jajowód o rozmiarach melona, ​​ból, dyskomfort, nudności, wymioty i płyn w brzuchu. Kobiety, które są nadmiernie stymulowane, mogą również odwodnić, a ich krew może się pogłębić i może się rozwijać skrzepy, wyjaśnia. Co więcej 'nie było dobrych danych na temat długoterminowych skutków tych leków', mówi.

Najważniejsze? 'Jeśli mamy do czynienia z dwoma zdrowymi ludźmi, daj nam trochę czasu, ponieważ są szanse, że wszystko zadziała i nie musisz przejść przez inwazyjne, bolesne i kosztowne testy lub procedury', mówi.