Ćwicząc, kiedy masz wysokie ciśnienie krwi

Wykonywanie ćwiczeń przyzwyczajenia może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Daje też więcej energii i jest doskonałym sposobem na złagodzenie stresu i poczuć się lepiej.

Jeśli nie jesteś jeszcze aktywny, najpierw skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby upewnić się, że jesteś gotowy do ćwiczeń, ponieważ aktywny styl życia jest dobry dla Twojego ciśnienia krwi, lekarz prawdopodobnie będzie na to wszystko.

Możesz robić dowolną aktywność, której nie chcesz i nie musisz chodzić na siłownię, dopóki się ruszasz i sprawiasz, że twoje serce bije trochę szybciej lub cięższe oddychanie. Które obejmuje szybkie bieganie, bieganie, pływanie, jazda na rowerze, podnoszenie ciężarów lub robienie stoczni.

Aby zadać sobie pytanie, zadaj dwa pytania:

  1. Co brzmi zabawnie?
  2. Czy wolisz ćwiczenia w grupie lub samodzielnie?

Jaki rodzaj ćwiczeń jest najlepszy?

Istnieją trzy podstawowe rodzaje ćwiczeń:

  1. ćwiczenia układu krążenia lub aerobiku mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i sprawić, że twoje serce będzie silniejsze. Przykłady to chodzenie, bieganie, skakanka, jazda na rowerze (stacjonarna lub na zewnątrz), jazda na nartach biegowych, łyżwiarstwo, wioślarstwo, aerobik o wysokim lub małym nacisku, pływanie i aerobik w wodzie.
  2. Trening siłowy buduje silne mięśnie, które pomagają spalić więcej kalorii przez cały dzień. To również dobre dla stawów i kości.
  3. Rozciąganie sprawia, że ​​jest bardziej elastyczny, pomaga poruszać się lepiej i zapobiega powstawaniu obrażeń.

Jak często należy ćwiczyć?

Idź na umiarkowaną aktywność, jak szybkie chodzenie, co najmniej 30 minut dziennie, co najmniej 5 dni w tygodniu. Jeśli masz krótki czas, energiczna aktywność, podobnie jak jogging, daje takie same korzyści w ciągu 20 minut, od 3 do 4 dni w tygodniu.

Jeśli nie jesteś aktywny dzisiaj, stopniowo wykonaj tę ilość ćwiczeń. Jeśli zajmie Ci to kilka tygodni, to jest w porządku.

Najpierw rozgrzej. Od 5 do 10 minut rozgrzewki pomagają organizmowi poruszać się i zapobiegać urazom.

Następnie zwiększ intensywność. Nie przeciążaj tego - nadal powinieneś być w stanie porozmawiać z kimś podczas ćwiczeń. Ale jeśli potrafisz śpiewać, trochę to trochę, aby upewnić się, że ćwiczysz jak najwięcej.

Wreszcie ochłoda. Kiedy wykonujesz ćwiczenia, nie zatrzymuj się nagle. Tylko przez kilka minut. Jest to szczególnie ważne u osób z wysokim ciśnieniem krwi.

3 sposoby trzymania się ćwiczeń

  1. Bądź zabawny! Będziesz bardziej trzymać się tego.
  2. zaplanuj ćwiczenia w swojej codziennej rutynie. zaplanuj, kiedy zamierzasz ćwiczyć i umieścić je w swoim kalendarzu.
  3. Znajdź ćwiczenie 'kumpel'. pomoże Ci zachować motywację i cieszyć się tym bardziej.

Czy jest bezpieczny?

Aktywność jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla ciśnienia krwi. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli istnieją jakiekolwiek ograniczenia co można spróbować.

Kiedy ćwiczysz, zauważ swoje ciało. Może to zająć trochę czasu zanim ciało się do tego przyzwycza. To normalne.

Normalne jest oddychanie cięższe i pocenie, a dla serca szybsze pobocze, gdy wykonujesz ćwiczenia aerobowe.

Ale jeśli odczuwasz bardzo krótki oddech lub jeśli masz ochotę, że twoje serce bije zbyt szybko lub nieregularnie, spowolnij lub odpocznij.

Przestań ćwiczyć, jeśli odczuwasz ból w klatce piersiowej, osłabienie, zawroty głowy, zaczerwienienie lub ciśnienie lub ból w szyi, ramieniu, szczęściu lub ramionach.

Zadzwoń do lekarza lub wezwij natychmiastowe leczenie, jeśli objawy te nie ustępują szybko, lub jeśli zdarzy się to ponownie.