HIV, dieta i ciężar: co się liczy

Większość osób z HIV nie potrzebuje specjalnej diety, ale jeśli czujesz się chory i ma objawy takie jak nudności, biegunka lub utrata masy ciała, może być potrzebna zmiana co i jak jesz.

Utrata zbyt dużej wagi może być poważna. Bez dobrego odżywiania, możesz być chory.

'dobre odżywianie jest bardzo ważne dla osób z HIV', mówi zając brad, MD, dyrektor kliniki HIV / AIDS w szpitalu ogólnego w san francisco. Bez zdrowej diety, twoje ciało będzie miało trudniejsze czas na odzyskanie i zwalczanie infekcji.

Kiedy HIV powoduje utratę wagi

Niechciana utrata wagi związana z HIV jest mniej powszechna, niż kiedyś, ale to się zdarza. Sam HIV, a także powiązane problemy i leczenie - może to powodować. To jest bardziej powszechne u osób z nieleczoną lub ciężką chorobą, zakażeniem lub dużym obciążeniem wirusowym, które jest wysokim stężeniem wirusa we krwi.

W przypadku zakażeń HIV, co może spowodować utratę wagi, obejmuje:

 1. Sam wirus HIV.
 2. leki przeciw HIV, które powodują mdły apetyt, sprawiają, że jedzenie jest złe lub utrudnia ciało wchłonąć składniki odżywcze.
 3. Objawy, takie jak nudności i owrzodzenia jamy ustnej, mogą powodować nieprzyjemne jedzenie.
 4. Biegunki i innych problemów trawiennych może utrudnić przyjmowanie składników odżywczych z żywności.
 5. Wyczerpanie może cię zwolnić, trzymać się z zakupów spożywczych i ograniczyć zdolność do przygotowywania zdrowych posiłków.
 6. Jeśli masz zaawansowaną chorobę, wysokie stężenie wirusa HIV we krwi lub inne zakażenia, może potrzebować więcej kalorii.

9 rozwiązań do zbadania

Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dietetykiem specjalizującym się w pracy z osobami, u których HIV ma na celu uzyskanie niezbędnych składników odżywczych. Możliwe rozwiązania obejmują:

 1. Więcej kalorii. , jeśli lekarz zdecyduje, że nie wystarcza wystarczająco dużo kalorii, zwiększyć je. Dietetyk lub dietetyk może doradzić, jak najlepiej to zrobić - na przykład napojów uzupełniających lub Pręty energetyczne.
 2. Mniejsze posiłki. duże posiłki częściej powodują uczucie chorego. Więc zamiast trzech dań dziennie, spróbuj mniejszych posiłków lub częstych przekąsek.
 3. Żywność dla niemowląt w przypadku problemów z nudnościami lub biegunką, może pomóc drugorzędna żywność, mówi kimberly dong, RD, dietetyk w szkole medycyny uniwersyteckiej. 'Unikaj tego, co jest pikantne lub kwaśne, jak owoce cytrusowe', mówi. Obniżyć tłustą tłustą żywność i unikać alkoholu i kofeiny.
 4. Miększa żywność. w przypadku zarażenia dziąseł lub zębów, jedzenie może zaszkodzić. 'Przejdź do miękkiej i nijakiej żywności', mówi dong.
 5. Lekarstwa. leczenie, takie jak leki i terapia hormonalna, może również pomóc w apetytu i nudności.
 6. Więcej błonnika. jeśli biegunka jest problemem, dong mówi, że dodanie błonnika i wypicie większej ilości wody może pomóc.
 7. ćwiczenie. Wykonywanie delikatnych ćwiczeń może zwiększyć apetyt. Używanie ciężarów lub ćwiczeń oporowych na budowę mięśni może pomóc utrzymać silne.
 8. dobra firma. Przygotowanie posiłków do przyjemności może pomóc zjeść więcej. Jeść z przyjaciółmi i rodziną, ile tylko możesz.
 9. Uzyskiwanie pomocy . Jeśli wyczerpanie jest problemem, opiera się na przyjaciół i rodzinie. 'Sprawdź, czy możesz dostać rodzinę, aby pomóc ci gotować i robić zakupy', mówi dong. Poproś ich o przygotowanie potraw, takich jak lasagne i zapiekanki, które są łatwe do zamrażania i podgrzewania w razie potrzeby.