AIDS i dzieci: dlaczego powinieneś porozmawiać z dziećmi, i jak

Dyskusja 'ptak-i-pszczoła' rzadko jest wygodna lub łatwa dla rodziców. A wielu rodziców nie chce myśleć, że ich dziecko może zarażać się HIV, ale mogą, a uniknięcie tego tematu może skończyć się krzywdzeniem, nastolatki i młodzi ludzie zarabiają prawie jedną czwartą nowych zakażeń HIV w Stanach Zjednoczonych

Starsze pokolenia dorosłych nie uczyły się od rodziców, jak zacząć lub rozmawiać na temat HIV, ponieważ AIDS nie było w pobliżu, gdy były młode. Więc jeśli jesteś niewygodny z tym tematem, bądź szczery z tym dzieckiem, twoja uczciwość pomoże im w zamian otworzyć wam.

W miarę możliwości, możesz i powinna porozmawiać o seksie, narkotykach i poważnych konsekwencjach, takich jak HIV i AIDS.

Dzieci są zagrożone

Dzieci mogą zarażać się HIV podczas seksu, są wykorzystywane seksualnie lub współużytkować igły lub strzykawki z kimś, kto ma HIV.

Od 2015 r. Około 10 na 10 uczniów szkół średnich miało seks. Cztery miliony nastolatków rocznie dostaje chorobę przenoszoną drogą płciową (STD), co zwiększa ryzyko zarażenia się wirusem HIV.

Nastolatki mogą wstrzykiwać sterydy lub hormony, a także leki uliczne, takie jak heroina. Mogą wielokrotnie używać igieł do sztuki ciała, w tym do przekłuwania i tatuowania.

Ustaw etap

Być może martwisz się, że seks, narkotyki i HIV mogą być 'za dużo, za wcześnie' lub że Twoje dziecko będzie eksperymentować z seksem i narkotykami. Badania dowiodły, że 'to nieprawda, dzieci już zbierają się od znajomych, telewizji, filmów, mediów społecznościowych i szkół. Najczęściej słyszeliście o AIDS, gdy byli w trzeciej klasie.

Dla małych dzieci można zacząć od rozmowy na temat części ciała. Dla każdego dziecka zachęcaj ich do wartościowania zdrowego ciała. Wspieranie ich poczucia własnej wartości pomoże im również w walce z presją rówieśników.

Model jak powiedzieć 'nie' z szacunkiem. Nauczyć swojego dziecka, że ​​można powiedzieć 'nie', nawet jeśli nie jest popularny lub fajny.

Dzieci uczą się, jak reagujesz, a także z tego, co mówisz. Twoje odpowiedzi (lub ich brak) na pytania - takie jak gniew, podrażnienie lub dyskomfort - mówią również o Twoich poglądach.

Planuj swoje rozmowy

Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, porozmawiaj z nimi oddzielnie. Będziesz mógł mieć więcej otwartych dyskusji, które pasują do ich wieku. Będziesz musiał używać prostszych słów z młodszym dzieckiem, na przykład.

Daj dziecku całą uwagę. Za każdym razem, gdy mówisz, zadaj pytania, aby dowiedzieć się, co znają lub słyszeli lub pamiętają od dawna. Popraw swoje złe pomysły na temat HIV i osób z nim jak najszybciej.

Oglądaj na wskazówki, które wskazują, że nie mogą teraz wchłonąć żadnych informacji. Dzieci często muszą stawić czoła skomplikowanym lub strasznym tematom w małych boksach.

Nie musisz rozmawiać o HIV w pierwszej dyskusji na temat seksu, w rzeczywistości połączenie dwóch od samego początku może pozostawić niewłaściwe wrażenie. Kiedy zaczniesz mówić o AIDS, również bądź przygotowany na dyskusję o śmierci .

Wykorzystaj 'momenty nauczane'. Działek lub znaków w filmach i programach telewizyjnych, wydarzeniach i ludziach w wiadomościach, a także ogłoszenia o usługach użyteczności publicznej mogą otworzyć drzwi: jak sobie radziłeś z tą sytuacją? Co myślisz o tej osobie? Nawet narodziny dziecka lub zwierzaka mogą pomóc Ci rozpocząć rozmowę, szczególnie u małych dzieci.

Nie pomijaj swoich pytań, jeśli nie masz odpowiedzi, powiedz im, że nie wiesz, i dowiesz się. Lub, jeśli nie nadszedł czas na rozmowę, powiedz im, że będziesz mówił o tym później. A następnie wykonaj.

Jeśli Twoje dziecko jest w szkole średniej, możesz pomyśleć, że omawiałaś te tematy - ale czy nie? Może dotykałeś faktów medycznych, które są ważne do zrozumienia, ale Twoje dziecko potrzebuje także praktycznej wiedzy, Jak korzystać z prezerwatywy, jeśli porozmawiasz z nastolatkiem o prezerwatywach przed seksem, trzy razy częściej ich używają.

Wypłaty

Dzięki tym bieżącym rozmowom możesz się upewnić, że otrzymują dokładne informacje wraz z wartościami rodziny. Rozmawianie z dzieckiem o HIV i AIDS może sprawić, że będzie ona bardziej 'opóźniać seks', a nie ryzykować zachowań, takich jak niechroniona seksualność czy współużytkowanie igieł.

Nastolatki, które rozmawiały o seksie z rodzicami, są siedmiokrotnie częściej czują się dobrze rozmawiając z partnerem seksualnym o HIV. I to pomoże im zachować bezpieczeństwo.