Rehabilitacja krążeniowa - czego się spodziewać

Celem rehabilitacji kardiologicznej jest odbudowanie i utrzymanie zdrowego, aktywnego trybu życia po poważnym problemie serca, takim jak zawał serca lub zabieg chirurgii serca lub jeśli masz długotrwały stan serca. Odwyk może pomóc Ci wrócić do pracy, wznowić rekreację i inne zajęcia oraz wznowić normalne życie seksualne.

Aby nadal korzystać z rehabilitacji kardiologicznej, musisz kontynuować ćwiczenia i postępować zgodnie ze zdrowymi zmianami stylu życia, które nauczyłeś się.

Zmiany w Ŝyciu i stylu Ŝycia Ćwiczenie jest znaczną częścią rehabilitacji kardiologicznej, zmiany stylu życia w połączeniu z ćwiczeniami mogą być waŜniejsze niŜ ćwiczenia samemu w utrzymaniu serca. Pobyt z programem może dać Ci wsparcie, które musisz zrobić, aby te zmiany stały się Twoim życiem i mogą pomóc zmniejszyć ryzyko dalszych poważnych problemów serca.

powrót do pracy . Po wystąpieniu problemów z sercem (takich jak zawał serca lub chirurgia serca), rehabilitacja kardiologiczna może pomóc wrócić do pracy w sposób bezpieczny. Jak szybko można wrócić do pracy zależy od tego, jak źle jest Twój problem serca i ile aktywności fizycznej wymaga twojej pracy. Twój program rehabilitacji może obejmować doradztwo zawodowe lub zawodowe.

Wznowienie seksu. Ty lub twój partner mogą się martwić, że wystąpią objawy takie jak ból w klatce piersiowej lub nie będą miały wystarczającej energii na seks. Dzielenie się obawami i obawy związane z seksem jest ważne zarówno dla partnerów. Obaj partnerzy muszą czuć się gotowi do ponownego rozpoczęcia seksu. Skonsultuj się z lekarzem lub członkiem zespołu rehabilitacyjnego, jeśli jest to bezpieczne dla seksu.

Zarządzanie stresem. Zarządzanie stresem może zmniejszyć ryzyko poważnych problemów serca, takich jak zawał serca. Ludzie, którzy nie radzą sobie dobrze z gniewem i frustracją mogą mieć większe ryzyko choroby wieńcowej. Nauka zarządzania stresem jest często częścią programów, które pomogą Ci w pozytywnych zmianach stylu życia.

Szukanie leczenia depresji. Depresja jest często pomijana, zwłaszcza u osób starszych, ale często występuje po poważnym problemie z sercem. Depresja może utrudnić Ci mieć energię, aby wykonać niektóre z programów rehabilitacji kardiologicznej. Jeśli czujesz, że cierpisz na objawy depresji, upewnij się, że potrzebujesz pomocy.