Objawy zawału serca u mężczyzn

W filmach nigdy nie ma wątpliwości, że człowiek ma atak serca, ścina mu klatkę piersiową, krzyczy, jęczy i spada na ziemię, jeśli ma szczęście, pomoc jest w drodze. P> Niektórzy ludzie doświadczają objawów typu hollywood, mówi Mohamud daya, MD, profesor nadzwyczajnej medycyny ratunkowej w oregon i Uniwersytecie Zdrowia i Nauki w Portlandu, ale inni don ' T. 'Niektórzy ludzie mówią, że czują się nieswojo dyskomfort lub niejasny dyskomfort, a nie ból, który naprawdę boli, czasami wydaje się bardziej jak ciężkość lub ciśnienie', wyjaśnia daya.

Lekarze mówią ogólnie, że trzy najczęściej zgłaszane objawy występują u mężczyzn po zawale serca:

 • ból w klatce piersiowej
 • dyskomfort w klatce piersiowej
 • Ciśnienie w klatce piersiowej

Żadne dwa serca nie atakują tego samego

'Niektóre objawy w klatce piersiowej prawie zawsze towarzyszą atakom serca, ale wszyscy odczuwają to nieco inaczej', mówi kristin newby, MD, kardiolog w centrum serca Duke w Norymberdze. 'Opisywanie tego jako ból, ciśnienie, napiętość, pieczenie lub jakiekolwiek z tych objawów prawdopodobnie odzwierciedlają postrzeganie przez każdego człowieka tego samego'.

ból w klatce piersiowej lub dyskomfort może pojawić się szybko lub powoli. Objawy mogą przyjść i odejść lub trwać dłużej niż kilka minut. W badaniu opublikowanym w 'American Journal of Critical Care' w 2008 r. Mężczyźni zgłosili cięższe bóle w klatce piersiowej niż kobiety. Częściej mówili, że ich objawy zostały spowodowane wysiłkiem.

Jednakże w tym samym badaniu stwierdzono, że 10\% mężczyzn nie miało bólu w klatce piersiowej. A diabetycy mogą mieć ataki serca bez poczucia bólu. Możliwe jest również wystąpienie zespołu innych objawów. Podczas gdy rzadziej niż ból w klatce piersiowej mogą obejmować:

 • dyskomfort lub ból w innych miejscach, na przykład jedno lub obydwie ramiona, szyję, szczękę, plecy lub żołądek
 • Duszność, odrętwienie, nudności lub pocenie się
 • Ból brzucha, który może przypominać zgagę

'masz spektrum prezentacji. Mamy tendencję do lekarstwa na czarno-białe ', mówi daya. 'To naprawdę nie, ludzie mogą mieć drobne objawy lub bardzo poważne objawy. To wyzwanie.'

Każda sekunda ma znaczenie

Około pół nagłych zgonów sercowych dzieje się poza szpitalem, co oznacza, że ​​ludzie nie działają na sygnały wczesnego ostrzegania, mówi CDC.

Badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of nursing cardiovascular z 2010 r. Wykazało, że większość mężczyzn czeka na 6 godzin przed wywołaniem 911 w przypadku wystąpienia objawów zawału serca.

'naprawdę złe wiadomości są za późno' - mówi holli A. devon, phD, RN, który prowadził badania. 'Mówimy, że powinieneś zadzwonić pod numer 911 w ciągu 5 minut. To jest cel. A my ominiemy ten cel godzinami, a nie minutami. '

Devon, profesor nadzwyczajny w college'u pielęgniarstwa na uniwersytecie w stanie Illinois w chicago, mówi, że im szybciej dotrzesz do szpitala, tym lepszy wynik.

Gdy już tam jesteś, lekarze mogą rozpocząć terapie, takie jak leki przeciwzapalne lub angioplastyka, aby przywrócić przepływ krwi do mięśnia sercowego i ograniczyć ich uszkodzenie ', jeśli dojdziesz do szpitala za kilka minut, a nie za parę godzin, Są bardziej prawdopodobne, że mają lepsze wyniki przy mniejszym stopniu komplikacji i mniej prawdopodobne jest, że umrze ', mówi.

Kiedy zadzwonić 911

Jeśli uważasz, że masz atak serca, nie próbuj jechać do szpitala. Zadzwoń pod numer 911.

To dlatego, że oddziały ratownicze oferują coś więcej niż tylko przejażdżkę, mogą dać Ci tlen, leki na serce i leki przeciwbólowe, monitorować rytm serca i życiowe oznaki oraz przekazywać potencjalnie ratujące życie informacje o szpitalu, Na badaniach i leczeniu, a przybycie do pogotowia przez karetkę pogotowia pozwala zazwyczaj ominąć oczekiwanie, które zwykle charakteryzuje walk-ins.

Pomimo świadczeń, lekarze twierdzą, że często słyszą, że mężczyźni wyrażają wątpliwości dotyczące połączenia 911, ponieważ są:

 • Nie wiadomo, co czują
 • Zaniepokojony kosztem pogotowia lub wizyty szpitalnej
 • Zażenowany, że diagnoza może być prosta, jak zgaga.

Devon mówi, że żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia, jeśli twoje życie jest w niebezpieczeństwie. 'Dla pacjentów, którzy mają atak serca, to naprawdę może być życie i śmierć', mówi. 'Nie muszą się czuć zakłopotani. Właśnie to zaprojektowano w nagłych przypadkach, aby szybko dostać się do szpitala. Są tam, aby ci pomóc '.

Co robić po zadzwonieniu 911

 • Odpoczynek.
 • Ogranicz działanie, aby zmniejszyć stres na sercu.
 • kogoś zebrać lekarstwa, aby lekarze i lekarze wiedzieli, co przyjmujesz.
 • żuć jedną dorosłą siłę (325 miligramów) lub dwie do czterech małych dawek (81 miligramów) aspiryny. Powlekane aspiryny jest powolne w działaniu i nie pomoże w tym przypadku. Żucie uzyskuje szybkość działania kwasu acetylosalicylowego w Twoim systemie, co zapobiega krzepnięciu krwi.