Przegląd tematów aresztowań nad sercem

W aresztowaniu serca serce nagle przestaje bić. Powoduje to, że krew przestaje pompować do organizmu. Jeśli serce nie zostanie ponownie uruchomione w ciągu kilku minut, osoba umrze. Ten problem nazywa się również nagłym zatrzymaniem krążenia.

Zatrzymanie krążenia różni się od zawału serca, co dzieje się, gdy część mięśnia sercowego umiera, ponieważ przepływ krwi do niego został zablokowany.

Co go powoduje?

Zatrzymanie krążenia jest zwykle spowodowane problemem z układem elektrycznym serca. W większości przypadków rytm serca jest zbyt szybki i nieregularny. Ten problem nazywany jest migotaniem komór (na przykład 'ven-TRICK-yuh-ler fib-ruh-LAY-shun'). Niższe komory serca (komory) drżą bardzo szybko i nie mogą pompować krwi.

Ale zatrzymanie krążenia często zdarza się osobom, które nie wiedzą, że miały problem z sercem.

niektóre inne problemy zdrowotne mogą zwiększyć szanse na śmiertelny rytm serca. Obejmują:

  • Choroby serca (choroba wieńcowa).
  • Atak serca.
  • Niewydolność serca.
  • Kardiomiopatię przerostową (na przykład 'hy-per-TROH-fik kar-de-oh-my-AWP-uh-thee'). Powoduje to, że serce jest grubsze i większe niż zwykle.

Leczenie tych problemów może zmniejszyć ryzyko nagłego zatrzymania krążenia. Medycyna często potrafi kontrolować rytm serca. Niektórzy mogą otrzymać urządzenie zwane wszczepialnym defibrylatorem kardiowerterowym (ICD). Jest umieszczony w klatce piersiowej, aby sprawdzić, czy nie ma niebezpiecznego rytmu serca. Jeśli serce ma niebezpieczny rytm lub zatrzymuje się, ICD może go wstrząsnąć w normalny rytm.

Niektórzy ludzie mają ablację cewnika. Ta procedura może utrudnić rytm serca bez operacji. Lekarz wkłada probówki i przewody do naczynia krwionośnego, aby zniszczyć bardzo małą część serca, która powoduje złe rytmy.

Jak się leczy?

pracowników służby zdrowia, rodziny lub przyjaciół, a nawet obcy może być w stanie pomóc osobie od razu zatrzymać krążenie. Mogą korzystać z CPR lub urządzenia zwanego automatycznym zewnętrznym defibrylatorem (AED). To urządzenie może wstrząsnąć serce z powrotem do normalnego rytmu. AEds są często dostępne na lotniskach, centrach handlowych i innych miejscach publicznych. Aby zapisać osobę, urządzenie musi być używane w ciągu kilku minut od zatrzymania krążenia.

W karetkach pogotowia i szpitalu osoba ta otrzyma pomoc nadzwyczajną. Ta troska utrzymuje serce i płuca działające w celu zapobiegania uszkodzeniom ciała z powodu braku tlenu. Lekarze będą próbować znaleźć przyczynę zatrzymania krążenia, aby zapobiec innej.

Co można zrobić

Zdrowy tryb życia może pomóc utrzymać serce w zdrowiu i zdrowiu. Spróbuj:

  • Jedz zdrową dietę. Jeść więcej owoców i warzyw oraz innych produktów wysokiej zawartości błonnika.
  • Ćwiczenia przez co najmniej 30 minut w większości, jeśli nie wszystkie, dni tygodnia.
  • Utrzymaj zdrową wagę. Jeśli chcesz, schudź
  • Rzucić palenie, jeśli palisz. Palacze, którzy zrezygnowali z ryzyka zmniejszenia ryzyka wystąpienia choroby serca o pół roku po roku.
  • Pij alkohol tylko z umiarem. To oznacza nie więcej niż 2 drinki dziennie dla mężczyzn, 1 napój dziennie dla kobiet.
  • Unikaj używania nielegalnych narkotyków, takich jak środki pobudzające, takie jak kokaina, ekstazy lub metamfetamina. Mogą wpływać na rytm serca.

Jeśli przyjmujesz leki na kłopoty z sercem, weź to dokładnie zgodnie z zaleceniami. Idź do lekarza i wezwij lekarza, jeśli wystąpią problemy.