Ataki serca u kobiet w średnim wieku: zmniejszyć ryzyko

'ataki serca dotyczą tylko starszych facetów'.

'mówią, że 55 to nowy 40.'

'Problemy serca nie działają w mojej rodzinie, nie sądzę'.

'Mam zbyt wiele problemów z tym teraz.'

Kiedykolwiek słyszałeś lub powiedz to sobie? Prawda jest taka, kobiety w wieku od 40 do 60 lat - dawać lub brać kilka lat - mogą i mają ataki serca. Co roku około 88 000 tych kobiet w średnim wieku w Stanach Zjednoczonych będzie miało jeden.

Lekarze myśleli, że choroba serca związana jest z menopauzą - mówi pamela ouyang, MD, dyrektorka centrum zdrowia kobiet układu krążenia kobiet Johna Hopkinsa, ale nie ma wyraźnego związku między utratą estrogenu a zwiększonym ryzykiem. Kobieta ma rzeczywiście większe szanse na chorobę serca w wieku 60 lat i 70.

Oznacza to, że nadszedł czas, aby zwiększyć swoje zdrowie i zmniejszyć szanse na problemy w młodym wieku. Teraz możesz zacząć od prostych zmian.

Uchylić poczucie winy

Kobiety, które myślą, że potrafią to wszystko lub umrzeć, mogą to zrobić, mówi suzanne steinbaum, DO. Jest dyrektorem zdrowia kobiet w szpitalu lenox w Nowym Jorku, kiedy zaczyna się akt żonglowania - mówi - 'dużo czasu poświęca się pierwszej praktyce zdrowotnej i samoopiece'.

Więc jak przestaniesz się zastanawiać? Zdaj sobie sprawę, że dbanie o ciebie pomaga innym. 'Wraca do ciebie', mówi steinbaum. 'Nie wolno ci czuć się winny. Kiedy nie poświęcasz się na siebie, będziesz chory. '

Ćwiczenie

Twój lekarz to znaczy. Ale wypracowanie nie musi być formalnym wydarzeniem. I nie musisz tego robić w jednej sesji.

'Znajdź jakieś ćwiczenia, które lubisz', mówi ouyang. 'Jeśli zmusisz się do jakiejś klasy nienawiści, nigdy nie będziesz jej na tym trzymać.'

Jeśli masz dość napiętego harmonogramu, przejdź do swojego dnia. Pomyśl o tych ukrytych szansach:

  • Gdy rozmawiasz, stań, nie siadaj.
  • Znajdź partnera i chodzić o porze lunchu.
  • Daleko od budynków.
  • Weź schody zamiast windy. Lub jeśli jesteś w domu, kręć blok, aby zerwać czas siedzący.

Zrelaksuj się i powiedz 'om'

Jeśli masz problemy z utrzymaniem stresu w zatoce, nie możesz pokonać transcendentalnej medytacji, mówi steinbaum. Jest to sposób na uspokojenie umysłu powtarzając słowo lub ciąg słów w kółko. I nie musisz iść do klasy. Możesz nawet pobrać aplikacje w telefonie.

Jeśli medytacja nie jest twoją sprawą, nie spoczywa. Spróbuj znaleźć coś, co odbije się od zmartwień.

Wypocznij wystarczająco dużo czasu. 'Myślę, że sen to ogromny problem', mówi steinbaum. 'Wiele kobiet ofiaruje ten major, największy kawałek życia na korzyść robienia tego wszystkiego.'

Aby uzyskać lepsze efekty zzz, rozpocznij rytuał przed snem.

  • Sporządź listę rzeczy na głowie lub prowadzisz dziennik nocy. To pomaga rozładować mózg.
  • angażuj swoje zmysły. Poczuj arkusze, słuchaj dźwięków nocnych i zapach powietrza. To prowadzi Cię w teraźniejszość.
  • Napijaj palce u nogi, trzymaj się przez 10 sekund, a następnie zwolnij do 10. wykonaj ten cykl 10 razy, aby rozluźnić ciało.

Zjedz w prawo

'Ludzie powinni starać się utrzymać dalszą dietę śródziemnomorską, która zmniejsza zaparcia tłuszczów nasyconych' i dodaje zdrowszych, mówi ouyang.

Oznacza to, że warto dobrze zjeść dużo owoców i warzyw, pełnoziarnistych ziaren, orzechów, fasoli i mniej czerwonego mięsa, wybrać oliwę z oliwek i masło, margarynę i jeść więcej ryb, jeśli lubisz pić alkohol, Małe ilości czerwonego wina.

'druga rzecz, która pomogłaby ludziom [nauczyć się gotować i jeść w domu', mówi ouyang. Może to również pomóc w zaostrzeniu więzów rodzinnych i przyciąć budżet.

Bądź świadomy starzenia się

W zachodniej kulturze staramy się wyglądać i czuć się młodzi. Ale kiedy ludzie w Stanach Zjednoczonych osiągną 60 lat, 50\% będzie mieć problemy z sercem, mówi steinbaum.

Jak można ich uniknąć? Najpierw poznaj informacje o problemach zdrowotnych w Twoim tle. 'Jeśli masz (a) ryzyko chorób serca w rodzinie, musisz być czujnym i zacząć od razu', mówi.

Zacznij sprawdzać ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, doradza ouyang. Jak wiek, dobrego rodzaju cholesterolu w organizmie zwykle spadają. Ale złe typy powoli budują. Uważaj na te rzeczy i będziesz w stanie je lepiej zarządzać.

Wiedz, że stres jest częścią życia

To twoja reakcja na to jest zabójca, mówi steinbaum.

hormony stresowe bezpośrednio prowadzą do chorób serca. Codzienne napięcia mogą powodować zapomnienie o zdrowiu. Wtedy 'zachwasz się. To prowadzi do tłuszczu w brzuchu ', mówi, a Twoje szanse na złe zdrowie wzrastają.

Zrób sobie przerwę

'Czuję, że pokonaliśmy się za dużo', mówi steinbaum. 'Ten wyważający akt - nie ma takiej rzeczy. ... robi wszystko, co możliwe, gdzie jesteś. '