Test stresu na choroby serca

Badanie stresu może określić, czy masz chorobę serca. Lekarz lub wyszkolony technik wykonuje test. Dowie się, ile serca potrafi, zanim zacznie się anormalny rytm czy przepływ krwi do mięśnia sercowego.

Są różne typy. Najczęściej używany jest test wysiłku wysiłkowego - znany również jako elektrokardiogram wysiłkowy, test na bieżni, test na wysiłek fizyczny lub stres EKG. Pozwala to lekarzowi wiedzieć, jak serce odpowiada na popchnięcie. Chodzisz na bieżni lub na rowerze stacjonarnym. To będzie trudniejsze w miarę. Twój elektrokardiogram, tętno i ciśnienie krwi będą śledzone przez cały czas.

Dlaczego potrzebuję tego?

Lekarz używa testu:

 • Pomagaj ocenić objawy, takie jak ból w klatce piersiowej, duszność lub kołatanie serca w celu ustalenia, czy pochodzą one z serca
 • Sprawdź, czy w Twoim sercu wzrasta ilość krwi,
 • Dowiedz się, jak działa leki stosowane w chorobach serca
 • Dowiedz się, czy jest prawdopodobne, że masz chorobę wieńcową i potrzebujesz więcej testów
 • Identyfikuj nieprawidłowe rytmy serca
 • Sprawdź, jak dobrze działają zawory serca
 • Pomóż w opracowaniu bezpiecznego programu ćwiczeń

Jak przygotować się na test wysiłku wysiłkowego?

 • Nie jeść ani pić niczego z wyjątkiem wody przez 4 godziny przed badaniem.
 • Nie pij lub nie jedz niczego z kofeiną przez 12 godzin przed badaniem.
 • Nie podejmuj następujących leków przeciwcukrzycowych w dniu testu, chyba że lekarz poinformuje Cię inaczej lub lek jest potrzebny do leczenia dyskomfortu klatki piersiowej w dniu testu:
  • Isosorbid dinitrate (na przykład , Isordil, dilatrat SR)
  • Izosorbid mononitratu (na przykład ISMO, imdur, monoket)
  • Nitrogliceryna (na przykład deponit, nitrostat, nitro-bid)
  • / Ul>
  • Jeśli używasz inhalatora do oddychania, przynieś go do badania.

  Możesz też zostać poproszony o zaprzestanie przyjmowania innych leków przeciwcukrzycowych serca w dniu testu. Jeśli masz pytania dotyczące lekarstw, skonsultuj się z lekarzem. Nie przerywaj żadnego leku bez wcześniejszego sprawdzania się z nim.

  Co się dzieje podczas testu wysiłkowego?

  Po pierwsze, technik delikatnie czyści 10 małych obszarów na klatce piersiowej i umieszcza na nich małe, płaskie, lepkie łaty, nazywane elektrodami. Zostaną one przyłączone do monitora elektrokardiogramu - zwanego EKG - który analizuje aktywność elektryczną serca podczas testu.

  Przed rozpoczęciem ćwiczeń technik wykona EKG w celu pomiaru tętna podczas spoczynku. Weźmie Ci również ciśnienie krwi.

  Zaczynasz ćwiczyć chodząc na bieżni lub na rowerze stacjonującym. Stopień wysiłku lub stopień trudności będą stopniowo wzrastać. Zostaniesz poproszony o wykonanie, dopóki nie poczujesz się wyczerpany. Jeśli jest stosowany lek lub jest testem stresu jądrowego, w ramieniu zostanie włożony wkład IV w celu podania leku.

  W regularnych odstępach czasu personel laboratorium pyta, jak się czujesz. Powiedz im, jeśli się czujesz:

  • dyskomfort w klatce piersiowej lub ramieniu
  • Krótki oddech
  • Odwroty
  • Lightheaded
  • Inne inne objawy

  Normalne tętno, ciśnienie krwi, szybkość oddychania i pocenie się zwiększa się podczas testu. Personel laboratorium będzie pilnował czegokolwiek na EKG, co sugeruje, że test powinien zostać przerwany.

  Po zakończeniu testu, chodź lub pedał powoli przez kilka minut, aby ostygło. Tętno, ciśnienie krwi i EKG będą nadal monitorowane, aż poziom zacznie powracać do normy.

  Mimo że spotkanie trwa około 60 minut, czas treningu wynosi zazwyczaj od 7 do 12 minut.

  Skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz jakieś pytania dotyczące testu wysiłkowego na stres.

  Jakie są inne rodzaje testów warunków skrajnych?

  Dobutamina lub test stresu adenozynowego: dotyczy to osób niezdolnych do ćwiczeń. Weźmiesz lek, aby serce odpowiadało, tak jakbyś ćwiczyła. W ten sposób lekarz może nadal ustalić, czy w tętnicach są zatkane.

  Stres Echokardiogram : echokardiogram (często nazywany 'echo') jest graficznym konturem ruchu serca. Echo stresu może precyzyjnie obrazować ruch ścian serca i pompowanie, gdy serce jest podkreślone ; Może ujawnić brak przepływu krwi, który nie zawsze jest widoczny na innych testach serca.

  Test naciągu jądrowego: pomaga określić, które części serca nie działają dobrze. Niewielka ilość substancji promieniotwórczych zostanie w niej wstrzyknięta. Twój lekarz użyje specjalnej kamery, aby zobaczyć promienie emitowane z substancji w ciele. To da mu jasne obrazy tkanki serca na monitorze. Te zdjęcia są wykonywane w spoczynku i po ćwiczeniach. Lekarz będzie mógł zlokalizować obszary serca, które nie mają wystarczającej ilości krwi. Test może trwać do 4 godzin, aby umożliwić przepływ substancji promieniotwórczej przez ciało.

  Jak przygotujesz się do tych testów warunków skrajnych będzie się różnić. Zwróć się do lekarza o jakiekolwiek szczegółowe instrukcje.

  Co zrobić, jeśli mam cukrzycę?

  Jeśli weźmiesz insulina , aby kontrolować Twoje cukru we krwi zapytaj lekarza o to, ile powinieneś wziąć dzień testu. Często przyjmujesz tylko połowę dawki zwykłej rano i zjeść lekki posiłek na 4 godziny przed.

  Jeśli przyjmujesz pigułki w celu kontrolowania cukru we krwi, nie przyjmuj leków do czasu zakończenia testu.

  Nie zabieraj Cukrzyca leki i pomiń posiłek przed testem.

  Jeśli masz monitor glukozy, zabierz ze sobą. chcesz sprawdzić poziom cukru we krwi przed i po wysiłku test wysiłku. Jeśli uważasz, że Twój poziom cukru we krwi jest niski, natychmiast poinformuj pracownika laboratorium.

  Planuj jeść i przyjąć leki na cukrzycę we krwi po testie na stres.

  Co mam nosić w dniu testu na stres?

  Nosić miękkie podeszwy odpowiednie do spacerów i wygodnych ubrań. Nie przynoszą kosztowności.