Biorąc podróż? być przygotowanym

Zgodnie z badaniami, starzy Amerykanie korzystają z ich wolnego czasu i ogromnych dochodów do dyspozycji, aby zobaczyć świat. Osoby powyżej 60 roku życia spędzają więcej czasu na podróżowaniu z przyjemnością niż kiedykolwiek wcześniej Przez CDC w atlanta.

'jeździmy tak bardzo, że wydaje się, że jesteśmy zawsze w drodze gdzieś lub wracamy do domu', mówi Linda Smith, lat 59, emerytowany nauczyciel, który mieszka w cincinnati 'czasami myślę, że staramy się też podróżować W rzeczywistości.

Smith i jej mąż, chris, 62, spędzają około tygodnia w miesiącu podróżując z domu w ohio do swojego domu wakacyjnego w północnym michigan. Często podróżują często drogą lotniczą w całej USA - od nowych york do floryda do los angeles - aby odwiedzić ich dzieci i ich przyjaciół.

'Coraz więcej starszych osób jest zdrowiej w późniejszych czasach - mówi Robert Butler, MD, prezes międzynarodowego centrum długowieczności w mieście nowojorskim. 'Dużo podróży, które odzwierciedlają ich scenę w życiu, dysponują zasobami i czasem na poszukiwanie interesów, których nigdy nie miały czasu na uczestnictwo'.

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, pływasz, czy kopiujesz na statek wycieczkowy, ludzie powyżej 60 roku życia muszą podjąć specjalne środki ostrożności, aby upewnić się, że stresy podróży - zarówno fizycznej, jak i finansowej - nie szkodzą zdrowiu.

lekarz, agent ubezpieczeniowy, biuro podróży

Chociaż większość specjalistów ds. Podróży zgadza się, że ta sama poradnia dotycząca bezpieczeństwa podróży, która dotyczy każdego, dotyczy również starszych Amerykanów, podkreślają, że wiele seniorów ma szczególne obawy - leki, diety, potrzeby ubezpieczeniowe, kwestie dotyczące mobilności - które mogą wymagać specjalnego planowania .

'starsi ludzie naprawdę muszą zrobić trzy rzeczy, zanim rozpoczną długie podróże: skonsultuj się z lekarzem, aby porozmawiać o problemach zdrowotnych i zaktualizować szczepienie, skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym, aby uzyskać ubezpieczenie podróżne; Oraz omówić wszelkie kwestie dotyczące mobilności z biurem podróży, aby upewnić się, że będą mogli fizycznie dotrzeć do konkretnych miejsc ', mówi hal norvell, ekspert w podróży dla osób powyżej 50. roku życia pracuje nad AARP w Waszyngtonie>

'Podczas planowania podróży ważne są' realistyczne oczekiwania ', mówi norvell. 'Nie chcesz dotrzeć do ruin Majów w calakmul w Meksyku, aby stwierdzić, że ludzie z problemami związanymi z mobilnością mogą się do niego dotrzeć. Dlatego też konsultacje z renomowanym agencją podróży są tak ważne. Planowanie problemów zdrowotnych może sprawić, że podróż będzie o wiele skuteczniejsza. '

Dobrym pomysłem jest również wykonywanie kopii paszportu, wizy i biletu lotniczego.

'powinny być przechowywane w bagażu' - mówi norvell. 'Zwiększone bezpieczeństwo linii lotniczych oznacza, że ​​potrzebny jest również list od lekarza, w którym szczegółowo znajdziesz informacje na temat konieczności podawania strzykawek na samolot. Osoby cierpiące na cukrzycę, które wstrzykują insulinę, mogą zrobić jeszcze więcej przygotowań niż inne, szczególnie jeśli przekraczają wiele stref czasowych, Zmienić czasy przyjmowania insuliny. '

'do zrobienia' dla podróżujących seniorów

Oto co CDC mówi, że seniorzy powinni zrobić przed wyjazdem:

Zdobądź podróżnych 'politykę zdrowotną w celu pokrycia luk w ubezpieczeniach, co jest szczególnie ważne dla osób z medycyny i lekarstw, które nie mogą płacić za leczenie za granicą.

Podczas długich podróży samolotowych chodzić okresowo i pić dużo wody. Rzadko, ale potencjalnie niebezpieczny stan zwany zakrzepicą żył głębokich może rozwinąć się u tych, którzy spędzili długie okresy czasu w ciasnych przestrzeniach samolotów. Prosty ruch uniemożliwi to u tych podatnych, głównie palaczy, osób z nadwagą lub tych, którzy mieli ostatnio zabieg chirurgiczny.

Poproś o pomoc w ambasadzie lub konsulacie Stanów Zjednoczonych. Personel przekazuje listę lokalnych specjalistów medycznych. Konsul może również poinformować rodzinę lub znajomych, jeśli zachorujesz.

Przygotuj wystarczająco dużo leków na całą podróż. Opakowanie każdego typu lekarstwa w oryginalnym pojemniku. Także weź kopię recepty. Dobrze jest też zwrócić uwagę na nazwy rodzajowe leków, w przypadku konieczności zakupu większej ilości podczas podróży.

Pakuj leki i dodatkowe okulary w bagażu podręcznym. Zwłaszcza, jeśli leki mają kluczowe znaczenie, należy zapewnić zapasową dostawę w sprawdzonym bagażu.

Jeśli masz niepowtarzalny stan zdrowia lub cierpisz na alergie, założyć bransoletę oznaczoną odpowiednimi informacjami. Niektórzy podróżni doradzają, aby lekarz przepisał instrukcję leczenia, jeśli u pacjenta stanie się niezdolny do pracy.

Zanieczyszczenia powietrza w innych krajach mogą być czasami poważne. Połączenie zanieczyszczenia powietrza i dużej wysokości stanowi szczególne zagrożenie dla zdrowia seniorów.

Unikaj picia wody z kranu poza Ameryką Północną. Pić wodę mineralną; Lub jeśli musisz pić wodę z kranu, gotować ją przez 20 minut. Unikaj jedzenia warzyw i owoców, które nie muszą być obrane przed jedzeniem

W przypadku wystąpienia biegunki u pacjenta, zastosuj leczenie przeciwbakteryjne, wiele osób planuje wyprzedzić i spakować, na przykład jeśli biegunka jest ciężka lub trwa dłużej niż kilka dni, należy udać się do lekarza.