Odżywia skórę

Skóra jest zewnętrznym odbiciem wewnętrznego zdrowia. Wilgotna, jasna, świejąca skóra jest oznaką dobrej diety, podczas gdy sucha, blada, łuszcząca się lub tłusta skóra może powstać, gdy dieta nie jest na równi. Na szczęście, nawyki żywieniowe, które działają najlepiej, aby pozostać zdrowymi, są również kolejną najlepszą rzeczą dla fontanny młodości dla naszej skóry.

Toniki do skóry

Każdy składnik odżywczy ma znaczenie w utrzymaniu zdrowej skóry. Witamina C pomaga budować kolagen, 'rusztowanie' między tkankami naszego ciała. Biedne spożycie tej witaminy może powodować posiniaczanie, utratę siły i elastyczności skóry oraz złe gojenie się cięć i złomu. Tylko jedna dzienna kieliszek soku pomarańczowego lub miska truskawek dostarcza całej witaminy C, której potrzebujesz. Zdrowa skóra potrzebuje także witamin z grupy B, które znajdują się w pełnych ziarnach, mleku i zbożu pszenicy, aby przyspieszyć gojenie ran i zapobiec suchej, łuszczącej się lub tłustej skórze. Witamina A w ciemno pomarańczowych lub zielonych warzywach i owocach, jarzębach i wątrobie, utrzymuje tkanki nabłonkowe, takie jak skóra, zapobiegając przedwczesnemu zmarszczkowi lub wyboistej, podobnej do papieru papierowi ściernemu. Witamina D w mleku może pomóc w hamowaniu objawów łuszczycy. Cynk w mięsie, owoce morza i roślin strączkowych wspomaga leczenie cięć i złomu. Woda utrzymuje skórę wilgotną i reguluje normalną funkcję gruczołów olejowych. Lista substancji odżywczych, które przynoszą korzyści dla skóry, jest niemal nieograniczona.

Dobry dopływ tlenu

Twoja skóra potrzebuje stałego dopływu wody i tlenu. Ale to nie znaczy stać w powietrzu i wziąć prysznic, ale te składniki odżywcze muszą być dostarczane przez krew. Zdrowe dostarczanie krwi dostarcza również innych składników odżywczych, a także usuwa produkty odpadowe. Wymaga dużej ilości wielu składników odżywczych do budowy Które zawierają białko, żelazo i miedź plus kwas foliowy, inne witaminy z grupy B i witaminy C i E. Niedobór któregokolwiek z nich, zwłaszcza żelaza, zmniejsza zdolność przenoszenia tlenu Krwi, dusząc skórę i pozostawiając ją bladą i ciągnącą.

Tłuszcze dla skóry

Niektóre składniki odżywcze bezpośrednio wpływają na zdrowie skóry. Naprawa uszkodzonej skóry wymaga białka, cynku i witamin A, C i K. kwas linolowy to tłuszcz w olejach roślinnych, który pomaga przywrócić uszkodzoną skórę i utrzymać gładki, wilgotny naskórek. Z drugiej strony, dieta bogata w tłuszcz może zwiększyć ryzyko rozwoju raka skóry. Mimo tych pozornie sprzecznych ustaleń, rozwiązanie jest proste: zużywają ogólną dietę o niskiej zawartości tłuszczu i postępują zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Przeciwutleniacze: przeciwstarzeniowe i przeciwrakowe

Wiele z tak zwanego starzenia się skóry jest wynikiem długotrwałej ekspozycji na słońce, dym tytoniowy i ozon. Zanieczyszczenia środowiska powodują wysoce szkodliwe fragmenty tlenu, zwane wolnymi rodnikami, które powodują korozję skóry jak metal rdzy wodnej. Wolne rodniki powodują również uszkodzenie kolagenu, białej tkanki sieciowej, która utrzymuje jędrność i elastyczność skóry, skutkiem jest stan zwany fotoaging, który obejmuje suchość, utratę elastyczności, oraz pojawienie się drobnych zmarszczek.

Wolne rodniki generowane przez promieniowanie słoneczne uszkadzają strukturę genetyczną komórek skóry, co przyczynia się do rozwoju raka. Przeciwutleniające składniki odżywcze, w tym witaminy C i E oraz beta karoten, wykazują obietnicę spowolnienia szybkiego uszkodzenia skóry. Ludzie, którzy spożywają co najmniej pięć pokarmów bogatych w antyoksydanty - szpinak, słodkie ziemniaki, pomidory, kantal, grejpfrut, marchew - składniki wspomagające zdrowie w tkankach i rozwijają mniej raków skóry. Oczywiście, przeciwutleniacze są skuteczne tylko wtedy, gdy łączysz zdrową dietę z innymi nawykami kontroli ryzyka, takimi jak użycie płynów do ochrony przeciwsłonecznej.

Wytyczne głębsze niż skóra

Wytyczne dietetyczne zdrowej, młodzieńczej skóry są proste. Spożywają minimalnie przetworzone potrawy codziennie - w tym świeże owoce i warzywa, chleb i zboża z pełnego ziarna, gotowaną suszoną fasolę i groch, z dwoma do trzech porcji mleka beztłuszczowego i małą ilością chudego mięsa lub ryb. Zawierają kilka porcji dziennie produktów bogatych w antyoksydanty, takich jak pomarańcze dla witaminy C, ciemnozielone warzywa liściaste i morele dla beta-karotenu oraz kiełki pszenicy dla witaminy E. zawierają jedną bogatą w kwas linolowy żywność w codziennej diecie, na przykład olej z krokodyla , Orzechy, awokado lub nasiona. Pić od 6 do 8 szklanek wody na dobę. Unikać powtarzających się ataków utraty wagi i odzyskać, ponieważ cykl ciężarków może powodować przedwczesne zwiotczenie, rozstępy i marszczenie. Przyjmuj umiarkowaną dawkę witaminy i suplementu mineralnego. Na zewnątrz, nosić kapelusz, używać kremu ochrony przeciwsłonecznej i zastosować jeden z nowych kremów przeciwutleniających zawierających witaminę E i C.