Gorzka pigułka do przełykania

16 lipca 2001 - sandra allen była młodą farmaceutą, która miała pięć lat 'doświadczenia pod jej pasem, kiedy popełniła swój pierwszy błąd: zamiast dawać klientowi odpowiednią dawkę lekarstwa, błędnie odnosi się do recepty i podała 10 razy odpowiedniej ilości, mężczyzna skończył się w pogotowiu i musiał zostać poddany detoksykacji, aby oczyścić leki z jego systemu.

'następnego tygodnia wszedł do apteki i powiedział mi, co się stało', a obecnie emerytowany farmaceuta z wisconsin mówi WHTT. Powiedział mi, że wycieczka do pokoju pogotowia kosztowała 60 dolarów. Zdarzyło mi się mieć w kieszeni wystarczającą ilość gotówki, więc mu go podałem '.

Sandra allen i jej klient mieli szczęście, ponieważ nikt nie został poważnie poszkodowany. I nauczyła się cennej lekcji.

'potem, bez względu na to, jak bardzo jestem zajęty, i ile osób czekało, poświęciłbym czas naprawdę uważnie sprawdzić moją pracę', mówi, dodając, że nie zawsze Łatwe w obsłudze wszystkie zadania, jakich oczekuje się od farmaceuta, od doradzania klientom, odliczania pigułek, rozwiązywania problemów z ubezpieczeniami, obsługiwania liczników i przejazdów.

W ciągu 27 lat pracy Allen twierdzi, że często musiała zostać na późno, aby zakończyć pracę i prawie nigdy nie miała okazji do przerwy w łazience, a co dopiero przerwy na obiad.

Allen nie jest sam, a życie farmaceuty dzisiejszego nie powinno być łatwiejsze ani mniej stresujące. Pomimo wysokich zarobków w przemyśle, rosnący niedobór wykwalifikowanych osób wypełnia dostępne miejsca pracy.

'Nie chciałbym nazwać tak poważnie poważnego zbioru okoliczności, ale w tym kierunku zmierzamy bardzo dużo', mówi kenneth roberts, MBA, phD.

'szacunki szacunkowe wskazują, że w roku 1998 ukończyła się ok. 2.500 stanowisk bez wypełnienia', mówi robert, profesor i dziekan wyższej uczelni farmaceutycznej na uniwersytecie w Kentucky. 'Gdy absolwenci klasy 2000 zajęli miejsce, było ich około 7 500.'

'To całkiem uniwersalne, jest całkiem krajowe, a dziś nie ma tu nic wspólnego z jutrzejszym', mówi lucinda maine, wiceprezes ds. Polityki, planowania i komunikacji w amerykańskim stowarzyszeniu farmaceutycznym. 'Wpłynie to na zawód w dającej się przewidzieć przyszłości.'

Wpływ na ciebie

Poza tym, że trzeba czekać dłużej, aby otrzymać recepty, mniej farmaceutów oznacza przepracowanych farmaceuty, co może prowadzić do błędów. Krajowy instytut medycyny w ubiegłym roku szacuje, że błędy są popełniane na około 4\% krajowych wymagań - łącznie 120 milionów błędów rocznie.

Inne badania wskazują, że zwiększenie liczby błędów na receptę wzrasta po tym jak farmaceuta wypełnia ponad 24 recepty na godzinę. Krajowe stowarzyszenie farmaceutyczne zaleca farmaceutom wypełnienie nie więcej niż 15 leków na dobę, ale częstość ta jest rutynowo przekraczana, a niektórzy farmaceuta wypełniają aż 29 godzin.

'Powtarzam' brak 'i zacznę odnosić się do niej jako nadmiernego zapotrzebowania', mówi maine. 'Tak naprawdę chodzi o to, co się tutaj dzieje: zwiększony popyt na recepty.'

Roberts zgadza się.

'popyt naprawdę przebrnął się w gangbuster', mówi. 'W 1992 r. Wydano około dwóch miliardów recept na zasadzie ambulatoryjnej, do 1999 r. Wzrosła do trzech miliardów, a do roku 2005 wzrośnie do czterech miliardów. Muszę powiedzieć, że nie odnotowaliśmy wzrostu nawet zbliżającego się do tego, Infrastruktury dystrybucji farmaceutycznej '.

Wzrastający popyt

Dlaczego boom? Boom dla niemowląt, mówi, że rogaty, jako członkowie tego potrzebującego, liczne pokolenie osiągnęły wiek najwyższego zużycia usług zdrowotnych.

W połączeniu z tym, więcej leków jest tam do leczenia chorób - w tym chronicznych schorzeń wymagających wielu leków, takich jak AIDS, a także takich zaburzeń jak zaburzenia erekcji, które przed podjęciem leczenia nie miały żadnego leczenia. Ostatnim czynnikiem jest eksplozja reklamy bezpośredniej do konsumentów, która zachęca dobrze poinformowanych pacjentów do chodzenia do gabinetu lekarskiego i zażądania na receptę.

I oczywiście ludzie żyją dłużej. 'Co' utrzymuje ich przy życiu? 'Pyta roberts' to już żyje przez chemikalia. '

Po drugiej stronie równania jest ogólnokrajowa zmiana z pięcioletniego stopnia licencjata w aptece do sześcioletniego doktora nauk farmacji, co oznacza, że ​​niektóre mogą pominąć zaawansowany stopień w dziedzinie farmacji na korzyść, powiedzmy , Biznesowym lub prawnym.

Nowy wymóg stopnia zaakceptowania przez PharmD ma następną niezamierzoną konsekwencję.

'Nasi absolwenci są bardzo dobrze wykształceni i znajdują wiele nowych możliwości kariery', mówi roberta. Kariery istnieją nie tylko jako farmaceuta w szpitalu, w dużych sklepach lub w niezależnych sklepach, ale także w firmach farmaceutycznych, w organizacjach zarządzanych i firmach ubezpieczeniowych. Często nowe możliwości oznaczają lepsze pieniądze, mniej stresu i satysfakcji z pracy.

Oprócz rosnącej liczby recept czekających na wypełnienie oraz fakt, że liczba wyszkolonych farmaceuty nie wzrasta w tym samym tempie wybuchowym, jest jeszcze jedna kwestia. Więcej Amerykanów podejmuje złożone leki przeciwrakowe wymagające porad i Sprawdzanie interakcji i przeciwwskazań, a więcej Amerykanów bierze leki ziołowe, które mogą także ingerować w leki na receptę.

'nasz nowy program koncentruje się bardziej na opiece nad pacjentem' - mówi roberta. 'Niestety ten wysoki popyt jest przeciwny farmaceutom, którzy mogą spędzić czas z pacjentami na dobrej jakości i pomóc im zrozumieć, dlaczego muszą przyjmować leki, zrozumieć, jak z niego korzystać, i docenić efekty uboczne'.

Możliwe rx dla rosnącego problemu

'niestety nie możemy zatrzaskać palca i natychmiast zareagować na to', mówi roberta, pierwszy krok mówi o poprawie możliwości edukacyjnych 'musi on rozpocząć się w placówkach edukacyjnych, abyśmy mogli produkować Więcej absolwentów '.

W tym celu dziewięć organizacji farmaceutycznych, w tym stowarzyszenie farmaceutyczne w Stanach Zjednoczonych, zwróciło się do rządu federalnego o pomoc w udostępnianiu większej liczby farmaceutów, w szczególności federalnych funduszy na modernizację i rozbudowę szkół.

Ale roberty twierdzą, że ponad dekadę można osiągnąć przed tym, że istniejący program (lub nowy program) zbiera fundusze na projekt modernizacji i modernizacji, realizuje projekty, rejestruje, a wreszcie ukończy świeżą uprawę farmaceutów.

Tworzy się również nowe programy. Maine zauważa, że ​​poza 82 szkołami z obecnym zapisem, w ciągu najbliższych kilku lat przewidywane jest otwarcie około 4-10 nowych programów, co powinno corocznie dodać 400-1000 nowych absolwentów do istniejącej puli ośmiuset absolwentów. Uznaje, że są to niewielkie wzrosty, ale przynajmniej ruch zmierzający we właściwym kierunku.

Maine twierdzi również, że zawód musi stawać się bardziej efektywny, stosując odpowiednio wyszkolonych techników, którzy mogą zrobić wszystko, co farmaceuci, poza końcową kontrolą, aby przejąć większą odpowiedzialność za dystrybucję narkotyków. Ci technicy, na przykład, mogliby również porozmawiać z niektórymi rozmowami z firmami ubezpieczeniowymi i zarządzanymi firmami opiekuńczymi, które to zadanie spożywa około 20\% -25\% czasu farmaceutycznego.

Korzystanie z postępu technologicznego, takiego jak robotyka, jest kolejnym krokiem, które może złagodzić kryzys, mówi maine. Zauważa, że ​​tzw. Robo-druggiści są już w użyciu w niektórych szpitalach i firmach oferujących pocztę

Innym możliwym rozwiązaniem jest zachęcanie i warto, matki wracają do pracy po kilkuletnim pobycie na wychowanie swoich dzieci. Jest to szczególnie ważne, mówi majore, ponieważ duży procent farmaceutów to kobiety.

'Nie wiem, że zidentyfikowaliśmy wszystkie odpowiedzi', mówi maine. 'Mogą być jakieś nowatorskie sposoby, na które jeszcze nie myśleliśmy'.