Pracownicy służby zdrowia: co to jest, jak oni pomagają i jak wybrać

Większość z nas chce podejmować własne decyzje dotyczące naszych ciał i opieki medycznej. Ale czasami nie jest to możliwe. To jest miejsce, gdzie wchodzi agent medyczny.

Jest to osoba, z którą możesz podejmować decyzje w przypadku, gdy nie możesz tego dokonać. Na przykład, jeśli byłeś w wypadku, w którym nie można mówić, twój agent może dokonywać wyborów, które zaszczypią cię tym, jak chcesz być nimi zainteresowany.

Środek opieki zdrowotnej może być również znany jako:

  • prawnik w rzeczywistości
  • Pełnomocnik służby zdrowia
  • Przedstawiciel
  • zastępca

Czy powinienem dostać jeden?

Posiadanie agenta opieki zdrowotnej może być dużą pomocą. Nawet jeśli masz żyjącą wolę, nie możesz zaplanować wszystkiego, co mogłoby powstać, gdy potrzebujesz opieki. A ty może nie być na tyle dobrze, aby dokonać wyboru dla siebie.

Dzięki agentowi opieki zdrowotnej i życzącej woli większe prawdopodobieństwo otrzymania zaszczytów. Możesz także złagodzić stres w rodzinie. Nie będą musieli zgadywać, co chcesz.

Kogo mam wybrać?

Możesz wybrać prawie każdego dorosłego, aby być twoim agentem. To może być członkiem rodziny lub przyjacielem, prawnikiem, a może kimś z Twojej grupy wiary. W większości stanów nie możesz wybrać swojego lekarza lub kogoś, kto pracuje dla swojego lekarza, szpitala lub domu opieki, aby był agentem opieki zdrowotnej.

Chcesz wybrać kogoś, komu ufasz i kto zna cię bardzo dobrze. Szukać kogoś, z kim możesz porozmawiać o trudnych decyzjach i kto pomoże Ci w wyborach.

Twój agent może wymagać od lekarzy wielu pytań i mocno naciskać na to, czego chcesz. Staraj się wybrać kogoś, kogo myślisz, może to wziąć.

Jeśli masz na myśli, porozmawiaj ze sobą dużo. Musisz być bardzo jasny i szczery co chcesz. Niezależnie od tego, jak dobrze Ci się wydaje, że ktoś cię zna, ludzie mają bardzo różne pomysły, co robić w takich sytuacjach.

Możesz mówić o swoich wartościach i przekonaniach. Musisz mówić otwarcie o decyzjach dotyczących podtrzymywania życia, takich jak: czy chcesz CPR, czy karmienie i jakie okoliczności.

Nie można zakrywać wszystkich możliwych szczegółów. Twój agent może być zmuszony do podejmowania decyzji dotyczących leczenia, które nigdy się nie pojawiły podczas rozmowy. Przykryj wystarczająco dużo ziemi, aby dostała naprawdę dobre wrażenie na to, czego chcesz i uwierz. Które pomogą jej podjąć najlepsze decyzje dla Ciebie.

Również chcesz wybrać agenta kopii zapasowych. Czasami lekarze muszą podejmować szybkie decyzje dotyczące leczenia. Jeśli nie można osiągnąć pierwszego wyboru, mogą sprawdzić się z alternatywnym agentem.

Co oni zdecydują?

Twój agent może mówić tylko o opiece zdrowotnej, a nie o pieniądze i inne kwestie prawne. Mogą też podejmować decyzje tylko wtedy, jeśli nie możesz je samodzielnie.

Prawo dotyczące tego, co agent medyczny może podjąć decyzję zależy od stanu. Zazwyczaj mogą podejmować decyzje dotyczące wsparcia życia i bardziej rutynowej opieki. Może to oznaczać wybór rozpoczęcia, zakończenia lub próby innego leczenia.

Twój agent pomaga upewnić się, że lekarze postępują zgodnie ze życiem. Jeśli nie masz żywej woli, stara się dokonywać takich samych wyborów, jakie sobie wyznaczysz.

Jak to zrobić legalnie?

Podaj swoje imię w formie zwanej 'pełnomocnictwem do opieki zdrowotnej'. Możesz też usłyszeć to:

  • Powołanie pracownika służby zdrowia
  • Trwała moc pełnomocnictwa do opieki zdrowotnej
  • Serwer opieki zdrowotnej

Nie musisz tworzyć tego prawnika. Możesz je uzyskać w internecie, z lokalnego lub państwowego rządu, a także z biura lekarskiego lub szpitala. Zwykle potrzebujesz również dwóch świadków - osób niezwiązanych z Tobą, którzy oglądają Cię, podpisując i datuj formularze.

Pamiętaj, że w różnych stanach obowiązują różne przepisy.

Jeśli mieszkasz w dwóch stanach - np. W lecie, a na zimę - musisz upewnić się, że twoja opieka zdrowotna działa w obu miejscach. Może to oznaczać, że musisz wypełnić formularze dla każdego państwa. Jeśli nie wiesz, co zrobić, prawnik może pomóc.

Wreszcie zachowaj gotowy formularz w plikach, ale nie w bezpiecznym depozycie. Chcesz mieć dostęp do niego.

Podaj kopię swojej pełnomocnictwa w zakresie opieki zdrowotnej Twoim lekarzom, agentowi, agentowi kopii zapasowej oraz Twojej rodzinie i znajomym.