Maine rynek ubezpieczeń zdrowotnych (giełda ubezpieczeń zdrowotnych)

Kim jest rynek?

Główny rynek ubezpieczeń zdrowotnych jest tam, gdzie uprawnieni rezydenci mogą dokonywać zakupów i kupić ubezpieczenie osobiście, online lub telefonicznie. W Maine rynek jest prowadzony przez rząd federalny. Rynek, nazywany także wymianą, dotyczy głównie osób, które:

 • Nie masz ubezpieczenia
 • Nie są ubezpieczone przez pracodawcę
 • Nie masz lekarstwa
 • Nie są objęte ubezpieczeniem pracodawcy małżonka
 • Mają wcześniej istniejące warunki i mogą mieć kłopoty z uzyskaniem ubezpieczenia przed
 • mają prywatne ubezpieczenie, ale chcą patrzeć na inne opcje
 • Posiadanie małej firmy

Niedrogi czynność opiekuńcza wymaga większości Amerykanów, aby zarejestrować się w ubezpieczeniu zdrowotnym lub zapłacić karę w czasie podatku dochodowego. Generalnie nie musisz kupować ubezpieczenia przez rynek, jeśli jesteś ubezpieczony, medykament, TRICARE lub sponsorowany przez pracodawcę plan.

Kiedy możesz zapisać się na listę: następny otwarty okres rejestracji to listopad. 1, 2016, do jan. 31, 2017. zarejestruj się na stronie internetowej health.gov lub zadzwoń pod numer 800-318-2596. Możesz także pobrać aplikację rejestracyjną na health.gov lub uzyskać pomoc osobiście za pośrednictwem nawigatora lub pośrednika ubezpieczeniowego.

Jeśli masz wydarzenie zmieniające życie - takie jak narodziny dziecka, utrata pracy lub przejście do nowego stanu - nie musisz czekać na kolejny okres rejestracji, możesz się zarejestrować Lub zmienić zasięg w ciągu 60 dni od zdarzenia. Możesz także zarejestrować się w Medicaid w dowolnym momencie, jeśli jesteś uprawniony.

Plany i koszty

Pierwsze kroki: podczas składania wniosku musisz podać informacje o Tobie i Twoich członkach rodziny. Oto lista kontrolna tego, czego potrzebujesz:

 • numer ubezpieczenia społecznego (lub numer dokumentu, jeśli jesteś legalnym imigrantem)
 • Formularze W-2: oświadczenia o wynagrodzeniu i podatkach lub pieczęć poboru dla wszystkich zatrudnionych członków gospodarstwa domowego. Dla osób prowadzących działalność na własny rachunek lub nie mających stałego wynagrodzenia, zawiera szacunkowe dochody gospodarstw domowych.
 • numery polityk planów ubezpieczenia zdrowotnego obejmujących członków gospodarstwa domowego
 • Status imigracji / obywatelstwa
 • Użycie tytoniu

Rodzaje planów: wszystkie plany ubezpieczeniowe na rynku sprzedawane są przez prywatne firmy lub kooperacje. Mogą oferować cztery rodzaje pokrycia: brąz, srebro, złoto i platyna. Te plany 'poziomu metalu' obejmują wszystkie te same korzyści. Różnica polega na tym, ile płacą przeciętnie w kosztach usług opieki zdrowotnej. Inny typ planu nazywa się katastrofalny. Mają tańsze opłaty miesięczne, zwane premiami, ale oferują mniej zasięgu. Katastrofalne plany dotyczą głównie osób zdrowych w wieku poniżej 30 lat.

Przejdź do healthcare.gov, aby porównać koszty planu.

 • Plan z brązu: płacisz 40\%, a plan spłaca 60\%.
 • Plan srebra: płacisz 30\%, a plan opłaca 70\%.
 • Złoty plan: płacisz 20\%, a plan płaci 80\%.
 • Plan Platinum: płacisz 10\%, a plan opłaca 90\%.
 • Plan katastrofy: 100\% określonej kwoty pieniędzy, nazywanej odliczeniem przed rozpoczęciem pokrycia planu, trzy wizyty w podstawowej opiece lekarskiej rocznie i usługi prewencyjne są bezpłatne, zanim dotrzymasz potrącenia .

W poziomach metali są różne typy planów, w tym:

HMO (organizacja utrzymania zdrowia): może być leczona tylko przez lekarzy w sieci planowej (z wyjątkiem sytuacji w nagłych wypadkach), płacisz pełny koszt opieki, jeśli korzystasz z usługodawcy opieki zdrowotnej na zewnątrz Sieci, a także przed skierowaniem Cię do lekarza specjalisty

PPO (preferowana organizacja dostawców): możesz zobaczyć lekarzy i pojechać do szpitala spoza sieci planów za dodatkową opłatą. Ogólnie nie potrzebujesz skierowania przed spotkaniem się z specjalistą.

POS (punkt świadczenia usług): można zobaczyć lekarzy i pojechać do szpitala spoza sieci planowanej za dodatkową opłatą. Potrzebny jest również skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do lekarza specjalistę.

EPO (organizacja wyłącznych usługodawców): jest ograniczona do lekarzy i szpitali wchodzących w skład sieci planowej (z wyjątkiem sytuacji medycznej), ale generalnie nie potrzebujesz skierowania przed wyjazdem do specjalisty.

Koszty: Koszty planów na rynku różnią się w zależności od wieku, liczby osób w rodzinie, w miejscu zamieszkania oraz tytoniu. Nie mogą pobierać opłat z powodu seksu lub wcześniej istniejącego stanu zdrowia.

Co warto wiedzieć przy wyborze planu

Współbieżność, współzależność, odliczenia i składki : oprócz miesięcznej składki ubezpieczeniowej są inne koszty ubezpieczenia, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze planu:

 • Współregulowanie : ustalona kwota, jaką płacisz za świadczenie opieki zdrowotnej, na przykład wizytę lekarską
 • Potrącony : kwota, jaką musisz zapłacić, zanim pokryje się Twój zasięg
 • Coinsurance : odsetek kosztów, które zapłacisz za opiekę zdrowotną, np. Wizytę lekarską

Wybór dostawcy usług medycznych : jeśli chciałbyś utrzymać obecnego lekarza, upewnij się, że jest w sieci, którą wybierzesz, zapłacisz cały lub jakiś koszt Twojego zdrowia Uważaj, jeśli wybierzesz lekarza spoza sieci.

Pokrycie leków na receptę : jeśli pacjent przyjmuje leki na obecny stan, sprawdź jego platność i wymagania związane z zapłatą. Sprawdź także, czy lek znajduje się na liście leków objętych planem, nazywanych preparatem.

Twój wiek : jeśli masz poniżej 30 roku życia i masz dobry stan zdrowia, możesz rozważyć plan z niższą premią, np. Katastrofalny plan.

Istniejące wcześniej warunki : jeśli potrzebujesz regularnej opieki, rozważyć liczbę lekarzy i specjalistycznych wizyt i testów, których możesz potrzebować.

Korzyści

Co obejmuje: wszystkie zatwierdzone plany w państwie muszą obejmować ten sam pakiet świadczeń, nazywany zasadniczymi świadczeniami zdrowotnymi. Obejmują:

 • Usługi ambulatoryjne, takie jak wizyty lekarskie lub badania przeprowadzone poza szpitalem
 • Usługi awaryjne
 • pobyty szpitalne
 • Ciąża i opieka nad dzieckiem
 • Usług w zakresie zdrowia psychicznego i nadużywania substancji, w tym leczenia zachowawczego.
 • leki na receptę, w tym leki generyczne i niektóre leki markowe
 • Testy laboratoryjne
 • Usługi rehabilitacyjne, takie jak usługi, które pomagają ludziom odzyskać zdrowie po wypadku lub zranieniach, a także usługi habilitarne, które pomagają ludziom z problemami rozwojowymi.
 • Usługi zapobiegawcze i zdrowotne, a także te, które pomagają ludziom zarządzać chronicznymi warunkami; Koszty te są pokrywane bez dodatkowych kosztów.
 • Usługi dla dzieci, w tym stomatologiczne i pielęgnacyjne dla oka

Pomoc finansowa i medykament

Możesz być uprawniony do pomocy finansowej, aby zapłacić za ubezpieczenie lub ubezpieczenie sponsorowane przez rząd, takie jak medykament lub CHIP. Tutaj jest dostępne:

Subwencje premium (znany również jako ulgi podatkowe ) : możesz kwalifikować się do uzyskania dotacji federalnej w celu obniżenia miesięcznej składki. Dotacja jest dostępna tylko w przypadku zakupu ubezpieczenia na rynku. W ogóle będziesz uprawniony, jeśli będziesz sam i zarabiał między 11.880 a 47.520 dolarów rocznie, lub jeśli masz czteroosobową rodzinę i zarabiają między 24.300 a 97.200 dolarów rocznie. Dotacje oparte są na szacunkowym dochodach gospodarstw domowych i kosztach planów zdrowotnych w danym rejonie. Im niższy dochód, tym większą pomoc otrzymasz. Możesz złożyć deklarację podatkową z poprzedniego roku w celu oszacowania bieżącego dochodu.Kiedy składasz podatki, IRS dostosuje dofinansowanie w oparciu o rzeczywisty dochód.

Możesz także otrzymać subwencje do dzielenia się opłatami, jeśli dochód wynosi poniżej 29 700 USD dla osoby fizycznej lub 60 750 USD dla rodziny czterech osób. Subwencje związane z podziałem kosztów pomogą obniżyć koszty opieki zdrowotnej po opłaceniu kosztów leczenia. Subwencje na dzielenie kosztów są dostępne tylko wtedy, gdy kupisz plan na poziomie srebrnym.

Rozszerzenie Medicaid : Niektóre państwa rozszerzyły medykament, aby więcej osób mogło uzyskać ubezpieczenie zdrowotne. Chociaż nie miala Panstwa, mozecie nadal kwalifikowac sie do pewnego rodzaju pomocy, nawet jesli dochód jest za niski, aby zakwalifikowac sie do otrzymania dodatkowej wpłaty. Nie musisz płacić grzywny za nie posiadanie ubezpieczenia, jeśli twoje państwo nie rozwinął medycyny, a twoje dochody są za niskie, aby zakwalifikować się do subwencji premium. W maine, medykament jest znany jako mainecare.

CHIP: program ubezpieczenia zdrowotnego dla dzieci, zwany także mainecare, zapewnia dzieciom niektórych rodzin o niskich dochodach, którzy nie kwalifikują się do medycyny.

Sprawdź z health.gov, czy masz prawo do tych programów.

Dostępne zasoby

Oprócz health.gov można uzyskać kilka sposobów pomocy przy podejmowaniu decyzji o ubezpieczeniach:

 • Centrum obsługi połączeń : możesz zadzwonić do linii pomocowej rządu federalnego, 800-318-2596, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby uzyskać informacje, pomoc i ubezpieczenie.
 • Nawigatory i asystenci: mogą nauczyć Cię o rynku i kierować Cię decyzjami ubezpieczeniowymi. Oto organizacje zatwierdzone do obsługi programów nawigacyjnych.
 • Organizacje lokalne, stanowe i federalne: wiele organizacji zajmujących się ochroną zdrowia i społeczności, bibliotek publicznych i szpitali oferuje pomoc. Znajdź listę na localhelp.healthcare.gov. Ponadto możesz odwiedzić enroll207.com w celu uzyskania pomocy lokalnej. Enroll207.com to projekt fundacji non-profit, fundacji maine health access.
 • Maklerzy i agenci ubezpieczeniowi: osoby z branży ubezpieczeniowej, które są specjalnie wyszkolone, mogą pomóc w zakupie ubezpieczenia przez rynek, a także mogą mieć politykę, która nie jest oferowana na rynku. Możesz kupić kredyty lub subwencje podatkowe tylko wtedy, gdy kupujesz za pośrednictwem rynku. Znaleźć lokalnego pośrednika, przejdź do enroll207.com.