Medicare: co musisz wiedzieć o omówieniu tematu

Co to jest lekarz?

Medicare to ubezpieczenie zdrowotne, które rząd Stanów Zjednoczonych przewiduje dla osób w wieku 65 lat i starszych. Obejmuje ona również osoby poniżej 65 roku życia, które są niepełnosprawne i cierpią na długotrwałą (przewlekłą) niewydolność nerek, którzy potrzebują dializy lub przeszczepu.

Medicare pomaga płacić za większość usług szpitalnych i wizyt lekarskich. Pomaga również zapłacić za terapię fizyczną, terapię zajęciową i inne usługi w domu.

Ale lekarstwa nie obejmuje wszystkiego, nie płaci za:

 • Opieka długoterminowa. To różni się od krótkoterminowej opieki, aby odzyskać zdrowie lub urazy.
 • Opieka dentystyczna i opieka wzroku.
 • protezy.
 • Aparaty słuchowe.

Usługi Medicare są oferowane w częściach. Części A i B są często nazywane oryginalnym lekarstwem.

 • część A. obejmuje opiekę szpitalną, wykwalifikowane placówki pielęgniarskie przez określony czas i hospicjum. Możesz wybrać lekarzy i szpitale, których chcesz, dopóki akceptują płatności lekarstw.
 • Część B. część ta obejmuje wizyty lekarskie i usługi takie jak wózki inwalidzkie, spacerowiczów, testy laboratoryjne i zabiegi chirurgiczne. Obejmuje również opiekę profilaktyczną, taką jak grypa, mammogramy i badania przesiewowe jelita grubego
 • Część C. część C, znana również jako przewaga lekarska, jest ubezpieczeniem prowadzonym przez prywatne firmy, które mają umowę z lekarzem na świadczenie częściowych usług A i B. (Wybranie oryginalnego lekarstwa lub części C. nie można obaj). Plany te zwykle oferują dodatki nie objęte pierwotnym lekarstwem. Dodatki mogą obejmować słuch, wzrok i leki na receptę. Większość firm ubezpieczeniowych proponuje plan C. Plany mogą się różnić w zależności od tego, co obejmują i jak są prowadzone, mogą obejmować konta HMOS, PPOS, opłaty za usługę i konta oszczędności medycznych, zazwyczaj można używać wyłącznie lekarzy i innych usługodawców, którzy są zgodni z planem. , A opłacenie (koszty, które trzeba zapłacić), różnią się w zależności od planu do planowania, ponieważ istnieje tak wiele planów dotyczących świadczeń zdrowotnych, być może trzeba będzie przeprowadzić wiele badań, aby je porównać, aby dowiedzieć się, który plan będzie Najlepiej dla Ciebie.
 • część D. część ta obejmuje świadczenia z tytułu leków na receptę. Z oryginalnym lekarstwem, musisz dołączyć do planu narkotykowego (prowadzonego przez prywatną firmę) i zapłacić miesięczną premię. Z korzyścią lekarską, pokrycie leków może być częścią planu. Jeśli nie, możesz przystąpić i zapłacić za odrębny plan narkotykowy wraz z korzyścią lekarską.

Czy musisz zapłacić za lekarstwa?

część A

 • Miesięczna płatność lub premia nie jest wymagana dla osób (w tym małżonków), którzy mają 65 lat i starsi oraz płacą podatki od medycyny podczas pracy.
 • Nie płacisz składki, jeśli masz 65 lat lub więcej, a otrzymasz świadczenia emerytalne ze składek na zabezpieczenie społeczne lub na emeryturę, a także nie płacisz premii, jeśli:
  • Jesteś młodszy niż 65 i otrzymali zasiłek z tytułu ubezpieczenia społecznego lub rentowego na wypadek inwalidztwa przez 24 miesiące.
  • Masz ostatnią chorobę nerek (niewydolność nerek) i potrzebujesz dializy lub przeszczepu.
  / Li>
 • Jeśli masz ukończone 65 lat i nie kwalifikujesz się do bezpłatnego lekarstwa, możesz kupić część A z miesięczną premią, jeśli kupujesz część A, musisz zapłacić premię za część B. sprawdzić online Www.medicare.gov, aby uzyskać szczegóły dotyczące premii.
 • Zwykle trzeba zapłacić kwotę (odliczenia lub współpłatność) za usługi przed opłaceniem lekarstwa. Ale jeśli masz politykę medyczną, może ona pokryć Twoje odliczenia i współpłatne. (Więcej informacji można znaleźć w 'Co to jest medigap?')

Część B

 • Większość osób płaci standardową miesięczną premię i roczne potrącenie. Powyżej pewnego dochodu, płacisz więcej na podstawie wysokości przychodów.
 • Większość usług zapobiegawczych - takich jak grypy, mammogramy i badania przesiewowe - są bezpłatne, jeśli dostawca zaakceptuje lekarstwa.

Część C

Plany te mają różne koszty w zależności od wybranego planu. Możesz mieć miesięczne składki, a także odliczenia i współpłatność.

Część D

płacisz premię za plan leków, który może się różnić w zależności od planu.

Jak się zapisujesz na lekarstwa?

Większość osób automatycznie zapisuje się do części A i części B, jeśli:

 • Uzyskanie świadczeń emerytalnych z ubezpieczenia społecznego lub zarządu emerytalnego. Jesteś zapisany pierwszego dnia miesiąca, w którym ma 65 lat.
 • Jest młodszy niż 65 lat i otrzymuje od 24 miesięcy zasiłki z tytułu ubezpieczenia społecznego lub zarządu rentowego.

Jeśli kwalifikujesz się do automatycznego zapisu, otrzymasz kartę Medicare 3 miesiące przed ukończeniem 65 lub 25. miesiąca kalendarzowego.

Musisz ubiegać się o świadczenie częściowego zasiłku A i części B, jeśli nie otrzymasz świadczeń z ubezpieczenia społecznego lub kolejowego (masz 65 lat lub więcej, ale nadal działa)

Musisz także zarejestrować się, jeśli masz schyłkową chorobę nerek. Medicare obejmuje leczenie dializacyjne u osób, które mają stałą niewydolność nerek.

Możesz uzyskać więcej informacji i zarejestrować się w Medicare, dzwoniąc do biura zabezpieczenia społecznego pod numer 1-800-772-1213 lub zgłaszając się online pod adresem www.socialsecurity.gov/medicareonly.

Kara za późniejszy zapis

Jeśli nie zdecydujesz się rejestrować części A i B, gdy pierwszy raz kwalifikujesz się - pierwszego dnia miesiąca, który masz 65 lat, możesz zapłacić wyższą premię (przez resztę życia) niż w przypadku Kara może również wystąpić o późne zapisanie się w części D, w zależności od długości podróży bez pokrycia lekarstwem.

Co to jest medigap?

Medigap to polisa ubezpieczeniowa, którą można kupić od prywatnej firmy w celu pokrycia kosztów, które nie są objęte oryginalnym lekarstwem. Koszty te obejmują współfinansowanie i odliczenia. Koszt polityki mediatury zależy od tego, co jest objęte. Niektóre zasady płacą za koszty opieki zdrowotnej podczas podróży poza Stany Zjednoczone.

Opłacasz miesięczną premię ubezpieczycielowi, a także uiszczasz premię za opiekę zdrowotną w części B.

Polityka medigap obejmuje tylko jedną osobę, więc ty i twój małżonek będą potrzebowali Twojej polityki.

Co to jest medykament?

Medykamentem jest ubezpieczenie zdrowotne dla dorosłych, które mają niski dochód i mają ograniczone zasoby. Obejmuje również osoby niepełnosprawne.

Medicaid i opieka medyczna są prowadzone przez centra Medicare i Medicaid Services (CMS) rządu Stanów Zjednoczonych.

Jak rynek ubezpieczeń zdrowotnych wpływa na ubezpieczenie?

rynek ubezpieczeń zdrowotnych jest sposobem na osoby, które nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, aby uzyskać ubezpieczenie. Rynek jest częścią niedrogiego działania opiekuńczego. Oto kilka ważnych rzeczy:

 • jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, rynek ubezpieczeniowy nie wpływa na Twoje ubezpieczenie.
 • Nielegalne jest, aby ktoś próbował sprzedawać plan ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli wiedzą, że masz lekarstwa.
 • jeśli nie masz jeszcze lekarstwa, możesz ubiegać się o ubezpieczenie przez rynek.
 • Jeśli kwalifikujesz się do lekarstwa, ale jeszcze nie zapisałeś się, możesz dostać plan rynku, aby pokryć cię przed wyjazdem na lekarstwa. Plan rynku będzie się zatrzymał, gdy rozpocznie się lekarz. Nie możesz mieć lekarstw i planu rynku W tym samym czasie.

Gdzie można uzyskać więcej informacji?

Więcej informacji na temat lekarstw można znaleźć na stronie www.medicare.gov. Lub możesz zadzwonić pod numer 1-800-633-4227.

Możesz spojrzeć na plany lekarstwa na stronie www.medicare.gov/find-a-plan/questions/home.aspx.

strona internetowa www.cms.gov zawiera informacje dotyczące lekarstwa i medycyny.

Możesz także uzyskać pomoc w określeniu, jakie plany mogą być najlepsze dla Twojego programu ubezpieczenia zdrowotnego w państwie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem www.shiptalk.org/public/home.aspx.