Składniki do tuszu do rzęs, wodoodporny tusz do rzęs, historia tusz do rzęs i wiele innych

Miliony kobiet używają tusz do rzęs, aby ich rzęsy były bujne. To było od XIX wieku, a te rury i różdżki wciąż sprawiają, że oczy są bardziej pociągające.

Oto spojrzenie na to, co znajduje się wewnątrz rury.

Mascara składa się zazwyczaj z pigmentu węglowego lub tlenku żelaza do ciemnych rzęs, polimeru tworzącego film, który nakłada rzęsy, środek konserwujący oraz zagęszczające woski lub oleje, takie jak lanolina, olej mineralny, parafina, wazelina, Olej, wosk karnauba i wosk candelilla.

Istnieją dwa podstawowe wybory: formuły bez wody lub emulsje wody i oleju. Preparaty bez wody są wodoodporne i mniej podatne na zabrudzenia lub płatki. Ale mogą być trudne do usunięcia. Emulsje są łatwiejsze w przypadku rzęs, ale mogą łusić się lub plamić.

W latach 30. XX wieku ciemne zabarwienie zawierało straszne składniki, takie jak terpentyna, kohl ołowiowa i anilina, składnik barwienia włosów, z których wszystkie kobiety pozostały niewidome. Teraz przepisy ściśle ograniczają składniki do tych, które mogą być bezpiecznie stosowane w okolicach oczu, ale należy zwrócić uwagę na thimerosal, środek konserwujący, który może powodować zapalenie spojówek i powieki (wysypka). Thimerosal jest nadal używany w niektórych tuszach do masażu.

wodoodporna tusz do rzęs

Aby dowiedzieć się, czy tusz do rzęs będzie łuszczony lub utylizowany, sprawdź ilość wody, którą zawiera. Dolna woda znajduje się na liście składników, tym mniej prawdopodobne jest, że się wysmarujesz

Mimo to, eksperci zalecają ograniczenie korzystania z wodoodpornych, odpornych na zabrudzenia preparatów wykonanych z małą lub bez wody. Dodatkowy wysiłek potrzebny do usunięcia tych produktów może uszkodzić rzęsy, powodując ich złamanie lub wyginięcie.