Produkty rozjaśniające skórę

Produkty rozjaśniające skórę - znane także jako kremy do wybielania, wybielacze, rozjaśniacze skóry lub wyblakłe kremy - zmniejszają pigment zwany melaniną w skórze. Większość ludzi, którzy stosują lekarstwa, czyni to, aby leczyć problemy skórne, takie jak piegi, plamy starcze, blizny potrądzikowe lub przebarwienia związane z hormonami. Jest to również technika służąca do wygładzania naturalnie ciemnej skóry.

Produkty rozjaśniające skórę mają pewne zagrożenia. Jak w przypadku każdego nowego produktu, przed przeczytaniem etykiety i poznaniem faktów przed zakupem i użyciem środka rozjaśniającego skórę.

Co określa kolor skóry?

Kolor skóry określa się ilością melaniny w skórze. Melanina jest pigmentem wytwarzanym przez wyspecjalizowane komórki zwane melanocytami. Osoby o ciemnej skórze mają więcej melaniny.

Ile melaniny Twoja skóra jest głównie kwestią Twojego genetycznego makijażu. Ekspozycja na światło słoneczne, hormony, uszkodzenie skóry i narażenie na niektóre substancje chemiczne mogą mieć wpływ na produkcję melaniny.

Zmiany w kolorze skóry często się rozwiązują. Na przykład, fiołki zacieni się, gdy zmniejszy się bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne. Ale z upływem czasu niektóre przebarwienia, takie jak plamy 'wiekowe' lub 'plamki wątroby', stają się mniej lub bardziej trwałe.

Co to jest wybielanie skóry?

Bielenie skóry jest zabiegiem kosmetycznym zmniejszającym widoczność przebarwienia skóry, a nawet kolor skóry. Można kupić kremy bielące na kasie i na receptę.

Niektórzy ludzie stosują lekarstwa na całe ciało, aby zmienić ich cerę, ale może to być bardzo ryzykowne. Składnikiem aktywnym w niektórych lekarstwach jest rtęć, więc bielenie może prowadzić do zatrucia rtęcią.

Rtęć jest toksycznym środkiem, który może powodować poważne problemy psychiczne, neurologiczne i nerek. Kobiety w ciąży, które używają rozjaśnienia skóry rtęcią, mogą przenieść rtęć do ich nienarodzonego dziecka

Stosowanie rtęci jako składnika leku do rozjaśniania skóry jest zabronione w Stanach Zjednoczonych, jednak niektóre lekkie zapalniczki wytwarzane poza USA mogą nadal zawierać rtęć.

Jak działają środki poprawiające kondycję skóry?

Zapalniczki do skóry zawierają składnik czynny lub kombinację składników, które zmniejszają ilość melaniny w skórze, gdzie jest stosowana.

Najczęściej stosowanym składnikiem leków do wygładzania skóry sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych jest hydrochinon.

FDA reguluje stosowanie hydrochinonu w amerykań skich bezbarwnych ś wietleczy mogĘ ... cych zawierać do 2\% hydrochinonu. Dermatolodzy mogą pisać recepty dla lekarzy, które zawierają 4\% -6\% hydrochinonu.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem produktu z hydrochinonem i dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami lekarza.

Inne środki zwiększające aktywność skóry używają leków, takich jak steroidy i kwas retinowy, który pochodzi z witaminy A jako składników aktywnych. A niektóre środki rozjaśniające skórę wykorzystują naturalne składniki, takie jak kwas kojowy - związek, który pochodzi z grzyba - i arbutynę, związek znajdujący się w różnych roślinach.

Ryzyko zapalniczek skóry

Jednym z największych zagrożeń związanych z użyciem niektórych lekarzy jest potencjalne narażenie na rtęć. W jednym z badań stwierdzono, że prawie 1 na 4 lekki rozcieńczalnik w Azji sprzedawany poza USA zawiera rtęć.

Istnieją inne potencjalne zagrożenia związane z rozjaśnieniami skóry. Ryzyko to może obejmować:

 • Długotrwałe stosowanie może przyczynić się do przedwczesnego starzenia się skóry.
 • Długotrwałe stosowanie może zwiększyć ryzyko raka skóry przed działaniem promieni słonecznych. Zawsze używaj kremu do opalania przy użyciu środka rozjaśniającego skórę i wychodzisz na słońce.
 • Sterydy u niektórych lekarzy mogą zwiększyć ryzyko zakażeń skóry, rozrzedzenia skóry, trądziku i złego gojenia się ran.
 • Stosowanie sterydów do dużych obszarów skóry może powodować ryzyko wystąpienia problemów ze zdrowiem związanych z przyjmowaniem sterydów przez organizm.
 • Hydrochinon może powodować przebarwienia skóry niepożądane i nieuleczalne (ochronosis).
 • Różne środki bielące, w tym naturalne składniki, mogą powodować podrażnienie skóry lub reakcję alergiczną.

Specjalne środki ostrożności przy użyciu środka rozjaśniającego skórę

 • Przed użyciem środka rozjaśniającego skórę skontaktuj się z lekarzem i poproś o instrukcje dotyczące danego produktu.
 • Upewnij się, że nie ma rtęci w produkcie. Rtęć jest czasami wymieniona pod innymi nazwami, takimi jak kalomel, rtęć, merkura lub mercurio.
 • Upewnij się, że bez recepty środek poślizgowy skóry z hydrochinonem nie zawiera więcej niż 2\% tej substancji chemicznej.
 • Jeśli etykieta zawiera hydrochinon, ale nie mówi, ile zawiera, nie zakładaj, że jest bezpieczny w użyciu. Niektóre produkty z zagranicy zawierają więcej hydrochinonu, niż jest dozwolone w Stanach Zjednoczonych, a niektóre etykiety mogą nie być dokładne.
 • / Li>

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące rozważanego produktu, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub farmaceutą, aby mieć pewność, że jest to bezpieczne. Dermatolog może również polecić inne opcje leczenia takie jak skórka chemiczna, mikrodermabrazja i zabiegi laserowe