Krem przeciwsłoneczny: czy naprawdę się czujesz?

Wiesz, że codziennie należy nosić krem ​​do opalania. Ale jakiego rodzaju? Jak długo można go utrzymać?

Uzyskaj odpowiedzi na te pytania i inne prawdy dotyczące ochrony przeciwsłonecznej.

Ochrona przeciwsłoneczna: prawda lub fałsz

1. Im wyższa wartość SPF, tym lepsza jest ochrona.

FALSE. To wydaje się słuszne - współczynnik ochrony przeciwsłonecznej 100 powinien być dwa razy tak samo ochronny, jak SPF 50. ale jest o kilka punktów procentowych bardziej efektywny. SPF 15 ekranów 93\% promieni słonecznych i SPF 30 Ekrany 97\%. 'Ale liczba staje się nieistotna, jeśli nie zastosujesz wystarczająco dużo na pierwszym miejscu', mówi mona gohara, MD, dermatolog w Danbury, Conn. I asystent klinicznego profesora na uniwersyteckim departamencie dermatologii Uniwersytetu Yale. Wystarczy, badania pokazują.

'w celu zapewnienia lepszej ochrony stosuje się 1 do 2 uncji (wielkość piłki do ping ponga) osłony przeciwsłonecznej na ciele 30 minut przed wyjazdem na zewnątrz (tak, aby skóra mogła wchłonąć całkowicie), a co dwie godziny na jakąkolwiek skórę Że ', mówi gohara.

Dla twojej twarzy, każdego dnia używaj lalki wielkości srebrnego dolara, bez względu na pogodę. Należy zauważyć również, że SPF dotyczy ochrony przed promieniowaniem UVB (promienie pieczenia), a nie UVA (promienie starzenia). Musisz obawiać się obu, ponieważ oba mogą prowadzić do raka skóry.

2. Możesz użyć butelki SPF w ubiegłym roku.

TRUE. Większość filtrów przeciwsłonecznych ma trwałość około dwóch lat, mówi dr med. Jordana gilman, dermatolog w mieście york. Jeśli używasz skutecznie środka ochrony przeciwsłonecznej, nie powinieneś zostawić go w lewo, ponieważ zajmuje około 1 do 2 uncji śmietany na całe ciało. Butelka 4 uncji powinna wynosić co najwyżej cztery aplikacje.

3. Krem do opalania należy nakładać tylko na odsłoniętą skórę.

FALSE. Średnia koszulka oferuje SPF około 7, zauważa gilman. Ciemniejsze tkaniny i giętsze sploty zapewniają większą ochronę, ale przed użyciem okularów ochronnych jest dużo bezpieczniejsze niż przed użyciem środka ochrony przeciwsłonecznej. Lub lepiej, nosić ubrania wykonane z tkanin chroniących przed promieniowaniem UV. Zostały one specjalnie lakierowane bezbarwnymi barwnikami absorbującymi promieniowanie UV, a większość z nich posiada współczynnik ochrony UV (UVF) wynoszący 50, co blokuje zarówno UVA jak i UVB.

Nie chcesz inwestować w nową szafę letnią, możesz spryskać detergentem używając zmywanego produktu SPF, który możesz wyrzucić przy praniu.

4. Używanie makijażu z SPF jest takie, jak noszenie zwykłego kremu do opalania.

FALSE. Oczywiście, stosowanie makijażu, które zawiera SPF jest lepsze niż całkowite pominięcie tego faktu, ale nie jest tak skuteczne jak noszenie balsamu z filtrem przeciwsłonecznym. Ogólnie, większość makijaż pęknie na skórze, co pozwala promieniami UV przez.

'w przypadku makijażu, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, musiała być stosowana w bardzo grubej warstwie, której większość kobiet nie robi', mówi gilman.

Więc jeśli nie planujesz spleić na podłożu, wygładź najpierw warstwę balsamu z użyciem środka ochrony przeciwsłonecznej, a następnie zastosuj makijaż.

5 Krem przeciwsłoneczny może powodować raka.

FALSE. Jedynym sposobem ochrony przed słońcem może być niebezpieczne dla zdrowia jest to, że jest wchłaniane do organizmu, co się nie stało, mówi amy wechsler, MD, dermatolog i autor połączenie umysłu i piękna: 9 dni na Odsłonię młodszą, piękną skórę . 'Promienie UV rozkładają cząsteczki chemiczne niektórych filtrów słonecznych stosunkowo szybko, na długo przed ich przedostaniem się do skóry'.

Ciągle zaniepokojony? Użyj ochrony przeciwsłonecznej zawierającej fizyczne składniki blokujące, takie jak tlenek cynku i tlenek tytanu, które pozostają na powierzchni skóry jako bariera ochronna. Nie wolno używać kremów ochronnych dla niemowląt 'lub dzieci, które nie muszą zawierać fizycznych klocków.

Ponadto na etykiecie należy sprawdzić sekcję 'składniki aktywne', aby zobaczyć, co zawiera butelka. Nawet ten sam produkt może zmieniać się z roku na rok.

6. 'Krem przeciwzapalny' wodoodporny nie musi być ponownie stosowany po pływaniu.

FALSE. 'Żaden filtr przeciwsłoneczny nie jest wodoodporny', mówi Wechsler. FDA zgadza się. Ekrany przeciwsłoneczne mogą nosić nazwę 'wodoodporne', ale nie 'wodoodporne', a etykiety muszą powiedzieć, jak długo trwa odporność na wodę.

Powinieneś ponownie używać środka ochrony przeciwsłonecznej co dwie godziny, a za każdym razem, gdy wsiadasz do wody i wypływaj z potu.

7. Noszenie ochrony przeciwsłonecznej może prowadzić do niedoboru witaminy D.

FALSE. Bez wątpienia: potrzebujesz witaminy D (którą organizm może zrobić, gdy jest narażony na słońce). Ale to nie daje karty bez SPF.

'Nadal masz wystarczająco dużo słońca, aby zarobić dużo witaminy D przez krem ​​przeciwsłoneczny' - mówi brett coldiron, MD, dermatolog z uniwersytetu cincinnati.

Trudno jest uczynić witaminę D zimą lub kiedy jesteś starszy, ale nadal możesz otrzymać witaminę D z żywności wzbogaconej lub suplementów. Instytut medycyny zaleca, aby większość dorosłych otrzymała 600 jm witaminy D dziennie Niektóre osoby mogą potrzebować więcej, więc skontaktuj się z dostawcą opieki zdrowotnej.

8. Krem przeciwsłoneczny dzięki przeciwutleniaczom zapewnia lepszą ochronę przed UVA / UVB.

TRUE. Podczas gdy nie zawierają aktywnych składników przeciwsłonecznych, antyoksydanty są świetnymi suplementami SPF. Samą substancję przeciwsłoneczną nie blokuje wszystkich szkodliwych promieni słonecznych - nawet SPF 50 blokuje tylko 98\% promieni UV. 'Przeciwutleniacze są dobrym sposobem Aby złapać promieniowanie UV, które 'prześlizguje się' obok kremu przeciwsłonecznego ', mówi gohara. Skarby natryskane przeciwutleniaczami, takie jak ekstrakt z zielonej herbaty lub polifenole z pomidorów i jagód, wykazują działanie zapobiegające powstawaniu wolnych rodników (małe cząsteczki chemiczne Które powodują spustoszenie na skórze i mogą powodować raka skóry) w obecności światła UV.