Czy kremy na oczy muszą mieć?

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, to wygląda na zdrowy rozsądek, ale jaka jest szczególna uwaga na ten obszar?

Stosowanie osobnego kremu oka i kremu nawilżającego na twarz może być konieczne, zwłaszcza jeśli masz delikatną skórę - mówi S. manjula jegasothy, MD, założyciel instytutu Miami Skin. 'Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, a większość z nas jest bardziej wrażliwa w okolicy oczu niż reszta twarzy', mówi.

'Cienka powieka skóra jest pierwszym obszarem, w którym widoczne są oznaki starzenia się i szkody dla środowiska' - mówi noelle sherber, MD, współzałożyciel sherber + rad. 'Struktura skóry w okolicach oczu różni się od skóry twarzy lub ciała, a nie reaguje w ten sam sposób na aktywne składniki i jest bardziej narażona na podrażnienie, gdy produkt nie jest dobrze dopasowany.'

Aby uniknąć złej reakcji, poszukaj produktów, które są oznaczone jako 'hipoalergiczne' i mniej prawdopodobne, że powodują podrażnienia, mówi jegasothy. Kremy na twarz mogą powodować pieczenie, zapalenie lub inne problemy. Ponadto zapachy lub środki konserwujące w niektórych z tych produktów mogą powodować zapalenie skóry lub podrażnienie skóry delikatnej.

Kolejna szkoła myśląca mówi, że to, co dobre dla twojej twarzy jest również dobre dla oczu '. Krem oka często obficie obiecuje i jest niedostateczny', mówi marie leger, MD, profesor dermatologii w nowej szkole uniwersyteckiej w Jorku Z medycyny '. Moja ogólna rada polega na zastosowaniu miejscowego retinoidu, przeciwutleniającego surowicy z witaminą C i prostego środka nawilżającego w okolicy oczu. Upewnij się, że produkty nie dostają się do oka '.

Leger uważa, że ​​obszar oczu może wymagać specjalnej troski. 'Powiekowe zapalenie skóry jest powszechne, a chociaż nie zawsze jest związane z reakcją alergiczną lub drażniąco, to jest wspólna sprawa', mówi. Jej rada polega na tym, aby zaprzestać używania jakichkolwiek produktów, które powodują swędzenie wysypki wokół powiek

Jeśli chcesz kupić krem ​​pod oczy, poszukaj tych wykonanych na wrażliwą skórę, mówi Molly wanner, MD, instruktor w szkole medycznej harvard. 'Retinol i aldehyd dróg oddechowych są bezpieczne w użyciu wokół oczu, ale generalnie retin A jest zbyt silny w tym obszarze'.

Wiek chroni oczy

Krem pod oczy nie jest jedyną opcją na walkę ze oznakami starzenia się. Te wskazówki mogą również pomóc zapobiec zmarszczkom, opadaniu i ciemnym kręgom.

Użyj delikatnego środka do usuwania makijażu.

Codzienne pocieranie i zaciąganie może spowodować uszkodzenie, mówi jegasothy. Sugeruje użycie środka do usuwania makijażu, który 'topi' się z tuszu do rzęs i cienia tak jak czyszczący olej.

Nosić ochronę przed słońcem.

Większość filtrów przeciwsłonecznych nie jest badana na okolice oczu, dlatego szeryf zaleca stosowanie SPF do kości okrążającej pod każdym okiem i nosić okulary słoneczne. Odcienie powinny blokować 100\% promieni UV i pozostawić niewiele miejsca między okularami przeciwsłonecznymi a twarzą.

Trzymaj ręce.

Unikaj tarcia (szczególnie jeśli masz uczulenia, które powodują swędzenie), ciągnąc, ciągnąc i w inny sposób obchodzić się ze skórą w okolicy oczu.

Znajdź więcej artykułów, przeglądaj problemy i przeczytaj bieżące wydanie 'magazynu WHTT'.