Jak poradzić sobie z problemami z latem włosów

Nasza korona chwały - i źródło siły Samsona - ludzkie włosy od dawna fascynacja i obsesja - co za szkoda, że ​​lato może zredukować tę chwalebną ozdobę ciała do ruin, co jest najgorsze, co może się zdarzyć - i jak możesz 'odpocząć' lub naprawić szkody?

WebMD rozmawiał z ekspertami, aby uzyskać wskazówki dotyczące radzenia sobie z pięcioma problemami z włosami w okresie letnim.

Problem nr. 1: rozpalenie słońca

Bez wahania, phillip wilson, kiedyś wybrano najlepszego fryzjera od 100 lat i prezesa kąta &Kolekcje salon i day spa, mówi WHTT, że słońce jest największym wrogiem włosów w lecie.

Wilson, który często podróżuje do festiwali filmowych i festiwali filmowych w Cannes, starając się o swoich klientów, twierdzi, że nie tylko w hollywoodu 85\% kobiet ma włosy zabarwione farbą. 'To jest postać w całym kraju', mówi. 'Słońce wysycha włosy. Jeśli jest już przetworzona, jest już wyczerpana i może stać się słoma suchą. '

W celu rozwiązania tego problemu wilson mówi: 'najfajniejszą rzeczą na rynku' są odżywki. 'Jeśli nie nadmiernie używany' - dodaje - 'zaczynają stylistykę, dodając objętość u korzeni'.

David banku, MD, dyrektor centrum dermatologii, kosmetologii i chirurgii laserowej, w Mount kisco, N.Y. zaleca wstępną obróbkę za pomocą sprayu SPF do włosów. 'Widzimy niektóre nowotwory skóry na skórze głowy, które nie tylko chronią włosy, ale także strzegą tych', mówi, dodając, że spraye SPF są lekką mgiełką. Jaki poziom SPF? 'Cokolwiek masz w rękach - 15, 30', mówi bank.

Kapelusze mogą chronić włosy przed słońcem, ale jest głowa na głowę.

Problem nr. 2: zielone włosy

Jeśli basen nie jest odpowiednio wyważony, metale, takie jak miedź w wodzie, mogą wypłynąć na włosy. Wiesz, że ładna zielona patynka miedzianej ramki na zdjęcia? Wygląda mniej na głowę.

Ponownie, traktowane włosy, zwłaszcza blond odcienie, najbardziej zabarwione. 'Chlor jest koszmarem!' Wykrzykuje wilson. Zaleca wstępne potraktowanie włosów roztworem balansu pH w celu uzyskania pH 3,5, który jest kwasowy. 'To prawie stwarza barierę [w celu zieleni substancji w wodzie]' jest jak mgła '.

Bank nie ma pewności, czy spray może się nie wypłukać. 'To może nie rozwiązać problemu'.

Zaleca się dokładnie przemyć włosy przed przejściem do chlorowanego basenu lub oceanu. Jeśli słodka woda nasyci włosy, sól lub chemicznie oczyszczona woda może nie być w stanie łatwo dostać się pod wagę ochronną na wałek do włosów.

Problem nr. 3: stosowanie chemikaliów do zmiany tekstury

Japońskie techniki prostowania, defrytki, prostownica do włosów afrykańsko-amerykańskich, barwników - każdy proces chemiczny może osłabiać włosy, wskazuje na bank. 'Kiedy dodasz substancje chemiczne do słońca, to jest podwójne whammy. Nawet chemikalia, aby zapobiec frizzies w wilgotności latem, może mieć łagodny efekt osłabiający. '

Wilson ma innego archenematu: 6\% nadtlenku. 'Ludzie wkładają to we włosy, nawet największe gwiazdy', mówi, 'myśląc, że stworzy to pod światło słoneczne, nie ma nic więcej szkodzącego, otwiera skórę i jeśli nic nie jest osadzane pod spodem, a słońce patrzy w dół, To może odwrócić włosy do rozdrobnionego pszenicy, czasem też nie da się tego naprawić. '

Problem nr. 4: zgarnianie lub smażenie torturowanych zamków

'jakakolwiek fryzjerka, szczotkowanie lub wysuszenie może powodować osłabienie włosów', mówi bank. Dodaje, że 100 suwaków w nocy zalecanych przez babcie to tresura do pielęgnacji włosów, która ujrzała ten dzień.

'szorstkie szczotkowanie mokrych włosów może wyciągnąć ją z korzeni!' On adnotuje. 'Użyj szerokiego zębatego grzebienia, jeśli używasz suszarki, użyj dyfuzora.'

Wilson zaleca turmalinową suszarkę. Przed wyschnięciem przy użyciu dowolnej suszarki do rozdrabniaj ponownie stosuj ponownie odżywkę. I oczywiście, jeśli byłeś w wodzie, wypłucz świeżą, nieprzetworzoną wodą.

Jeśli twoje włosy mają dowolne ciało, możesz też zastosować produkt teksturowany, zawijać wokół palców i poczekać kilka minut, aż wyschnie. Fluffing loki z palcami unika również włączanie suszarki. Lub możesz warkoczyć włosy (luźno), niech się wysycha, a następnie wygładza palce.

'nigdy nie zacieraj włosów suchym ręcznikiem', mówi wilson. 'Delikatnie wymmóż ręcznikiem - jeśli pocierasz, podnieś skórę, a następnie, jeśli podgrzewasz ciepło (z suszarki), możesz uszkodzić włosy'. Specjalne, superabsorbujące ręczniki do włosów są dostępne na stronach internetowych piękna.

Zęby i (niebem) zakazują kauczuku, co może osłabiać włosy, mówi bank. 'Kiedykolwiek chwytasz, wieszasz, skręcasz lub ciągnie włosy, jest osłabiony'. Zbyt ciasne kucyki (lub przypadkowe małe warkocze i bukmacherów) mogą nawet powodować, że włosy znikną z czasem.

Jeśli masz rozszerzenia, możesz pływać, pod prysznicem lub robić wszystko, co chcesz z nimi. 'Polecam te, które są woskowane, a nie przycięte', mówi Wilson. 'Rozszerzenia są dobre przez trzy do sześciu miesięcy'.

Często wypadają też częste wykończenia, które powodują utratę rozłamanych końców. A jeśli spojrzysz na wszystkie te produkty, delikatny, klarujący szampon raz na jakiś czas, aby je wypłukać.

Problem nr. 5: zakładanie sklepów spożywczych na włosach

Jedzenie należy do Ciebie. Jedzenie omega-3, takie jak tłuste ryby i olej lniany, korzysta z włosów. Bank jest wierzącym w biotynę, witaminę B-complex. 'Mówię ludziom, aby przyjmowały 2,5 miligrama dziennie', mówi. Przeczytaj etykiety i porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek produktów bez recepty.

Mimo to, niektórzy ludzie nalegają na umieszczanie na głowie artykułów spożywczych. Sok z cytryny, piwo, sok z cebuli, oliwa z oliwek i majonez to tylko kilka do-it-yourself zabiegi na włosy, które bank i wilson widzieli używane. 'Używać profesjonalnych produktów' wzdycha wilson. 'Zostały przetestowane'.