8 sposobów na makijaż, jeśli masz suchą skórę

Czy Twoja skóra jest sucha? Możesz je odżywić, utrzymując makijaż przez cały dzień.

Niektóre rodzaje kosmetyków pomogą więcej niż inne, ale różnica zaczyna się od tego, jak dbać o skórę przed osiągnięciem makijażu.

Te osiem strategii pomoże Ci zacząć.

1. Szukać płynów i kremów.

Jeśli skóra jest podatna na łuszczenie się lub wysuszenie plam, użyj cieczy lub kremów, które zawierają olej. Nie wymagają dużo pokrycia, spróbuj przyciemnić balsam, który jest jak fundament, zamiast tego. Jednak jeśli masz suchy rodzaj skóry, ważne jest, aby zabarwiony moisturizer nie zastąpi zwykłego środka nawilżającego, mówi elizabeth tanzi , MD, kosmetycznego dermatologa w Waszyngtonie,

Inną opcją jest balsam do urody (a.k.a. BB cream). Wielozadaniowy produkt nie tylko zapewnia odrobinę pokrycia, ale zawiera również dobre do skóry substancje nawilżające, takie jak kwas hialuronowy i witamina B.

2. Wygładź swój smak.

Martwa, sucha skóra nie może utrzymywać wilgoci ani połysku. Złagodzić usta raz w tygodniu domowej mieszanki cukru i miodu. Cukier wycina martwy naskórek, a miód wodzi. Można również użyć wilgotnej szczoteczki do zębów (bez pasty do zębów), aby delikatnie przetrzeć skórę na ustach.

3. Wybierz prawą formę warg.

Jeśli usta łatwo się wysuszą, unikaj matowej szminy lub długowiecznych preparatów, ponieważ przyczynią się do wyschnięcia.

Trzymać się wargi lub połysk szminki. Obaj sprawiają, że Twoje usta wyglądają i bardziej uczuciowe.

4. Przekazać proszek.

'Bez względu na to, co mówi sprzedawca w liczbie kosmetyków, jeśli twoja skóra jest podatna na łuszczenie, nie musisz nosić proszku' - mówi dana chasen, twórca makijażu z bostonu.

Jeśli skóra jest sucha, ale od czasu do czasu błyszczej w strefie T (czoło, nos i podbródek), możesz posypać trochę proszkiem dokładnie w środku twarzy w tych okolicach. W przeciwnym wypadku pomiń to całkowicie.

5. Dodać do polerki polerkę do twarzy.

Jeśli zauważymy, że makijaż zaczyna się oblewać kilka godzin po zastosowaniu, prawdopodobnie jest to narastanie martwej skóry. Dodaj delikatny zmarszczki do twarzy w cotygodniowej pielęgnacji skóry i pamiętaj, aby nawilżać codziennie.

'ważne jest złuszczanie, aby usunąć część martwej warstwy skóry, a następnie uwydatnić nowe warstwy pod spodem', mówi Elizabeth tanzi, MD, kosmetyczny dermatolog w Waszyngtonie.

6. Podaruj natychmiastową skórę.

W celu zwiększenia podmuchu po południu, możesz nosić toner nawilżający. Kilka spritzów nad makijażem pomoże zrównoważyć suchą skórę i utrzymać makijaż przed usunięciem.

7. Nie marnuj na nawilżacz.

Z definicji sucha skóra wytwarza niewiele oleju, dlatego przy użyciu środka nawilżającego, aby zrównoważyć naturalną suchość skóry jest niezbędna.

Zamiast balsamu, użyj grubszej kremu, który specjalnie przeznaczony jest do wysuszenia typów skóry. Substancje nawilżające lub serum zawierające kwas hialuronowy, może być także przydatny składnik wspomagający utrzymanie skóry wilgoci .

'na suchych typach skóry, należy stosować środek nawilżający na twarz, w tym szyję i dekolt,' mówi chasen thomases.

8. Jeść i pić mądrze.

Jeśli skóra i wargi są suche, może pomóc zbadać dietę. Czy picie wystarczającej ilości wody? Dieta wypełniona dużą ilością kofeiny, alkoholu lub cukru może przyczynić się do zmarszczki ust.