Zapobieganie uszkodzeniom skóry przed jego rozpoczęciem

Aby utrzymać zdrową skórę i zmniejszyć ryzyko dalszych szkód w wieku średnim, zaleca się następujący schemat tina alster, MD, profesor kliniczny dermatologii na uniwersytecie w Georgetown:

  • Użyj kremowego środka czyszczącego. wybierz ten, który nie jest zbyt suchy lub ostry. Wiele osób, które miały wcześniej tłustą skórę, używało zbyt wysuszonych produktów, które wysyła sygnał do skóry, aby uzyskać więcej oleju I tworzy nieprzenikniony cykl suchości i oleistości, poprawiając czystość skóry bez wysychania, utrzymuje ją stabilnie i zmniejsza ryzyko podrażnienia.
  • W ciągu dnia stosuj środek nawilżający zawierający krem ​​przeciwsłoneczny. amerykańska uczelnia dermatologiczna zaleca codzienne użycie środka ochrony przeciwsłonecznej o współczynniku ochrony przed słońcem (SPF) co najmniej 15. Znajdź produkt o szerokim spektrum, który Chroni przed promieniami UVA i UVB. Makijaż lub fundamenty zawierające filtry przeciwsłoneczne często nie są stosowane grube lub równomierne, aby zapewnić odpowiednią ochronę.
  • W nocy użyj środka przeciw starzeniu się. aktywne składniki w poszukiwaniu bez recepty lub produkty na receptę to kwas glikolowy, askorbinowy lub retinowy (znany jako retinol w produktach OTC). Alster zaleca stosowanie jednego lub dwóch tych produktów na zmianę nocną, aby regularnie kontrolować obroty skóry.

'najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli chcesz zapobiec starzeniu się skóry jest noszenie ochrony przeciwsłonecznej', mówi alster. 'Słońce niszczy elastyczne tkanki, zwiększa replikację złych komórek i powoduje raka skóry'.

Jeśli chcesz odwrócić oznaki starzenia się, firma alster mówi, że produkty dostępne bez recepty mogą Cię dotknąć tylko do tego, co dotyczy produktów twarzy i antycellulitowych.

'kremy do cellulitu nie pracują', mówi alster. 'Najważniejsze jest to, że gdyby było tak łatwo, wszyscy będziemy klepać je po całym ciele'.

Kremy przeciwzmarszczkowe na receptę zawierające przeciwutleniacze lub środki obierające, takie jak kwas glikolowy i retinowy, osiągną lepsze wyniki, ale mogą zwiększyć wrażliwość na słońce. Najbardziej dramatyczna poprawa już uszkodzonej skóry wymaga leczenia laserowego lub innych zabiegów kosmetycznych dostępnych u dermatologa lub chirurga plastycznego.

Alster mówi, że ludzie zazwyczaj wydają dużo pieniędzy na drogie produkty bez recepty, które sprawiają, że dziesiątki roszczeń są chronione przed starzeniem się, a następnie nie dostarczają. Mówi, że pieniądze byłyby lepiej spłacane, gdy zobaczymy dermatologa na profesjonalną ocenę, jakie produkty i sposoby leczenia są najbardziej odpowiednie dla danego typu skóry i celów.