Uzyskać lepszą skórę podczas snu

Być może piękno sypialni wyprzedziło jej czas. Wszystkie te dodatkowe godziny przymknięcia mogły stanowić sekret jej bezgranicznego piękna.

Ale czy jest bardziej otwarte na nową fontannę młodości? możliwie. Zgodnie z co najmniej jednym badaniem, pozbawienie snu pojawia się na twarzy. Uczestnicy ocenili zdjęcia twarzy pozbawionych snu jako mniej atrakcyjne, mniej zdrowe i bardziej zmęczone.

Krajowy fundusz snu szacuje, że tylko jedna czwarta Amerykanów dostaje ośmiu godzin snu w nocy. Ostatnie badania wskazują, że dobre podkłady mają tendencję do życia dłużej.

'Kiedy jesteś fizycznie i umysłowo zmęczony, wtedy stres pokazuje się', mówi dermatolog Susan H. Weinkle, MD 'zdecydowanie pokazuje to na twarzy'.

Spać i skórę

Okres nocny to najlepszy czas, aby skóra była uzupełniana i czerpała korzyści związane ze starzeniem się skóry. Dermatolog amy derick, MD, mówi, że podczas snu Twoja skóra staje się wytrwała przed traumą dnia.

Codzienna pielęgnacja skóry

Wykorzystaj najwięcej godzin nocnych, aby uzyskać piękny sen, którego potrzebujesz.

  • Wyczyść twarz . Mówi Babcia, używając miękkiej szmatki lub łagodnego środka czyszczącego, aby delikatnie umyć skórę. Świeża powierzchnia pozwoli na kremy i płyny 'Starannie czyści się całą twarz', jak szczotkowanie zębów, to musi być nawyk ', mówi' to nie musi być długą rutyną, zachowaj to miło i proste ' / Li>
  • nawilżanie . Krem nawilżający na twarzy powinien być najlepszym przyjacielem dziewczynki, tym bardziej uwodniesz, tym lepiej, zjadnij się, zwracaj szczególną uwagę na okolice ust - spróbuj usta odżywkę - i oczy - krem ​​nawilżający z kofeiną może pomóc w obrzęku Wokół oczu, mówi.
  • Używaj retinoidów w nocy . Mówi się o tym, że jeśli używasz tylko jednego produktu przed snem, czyni go lekiem retinoidowym. Zaleca się stosowanie miejscowych retinoidów w czasie snu, takich jak tretinoina lub produkty z retinolem, pochodzące z witaminy A, ponieważ są wrażliwe na światło i są skuteczne w przypadku narażenia na promieniowanie UV lub światło fluorescencyjne. Kwas retinowy rozjaśnia plamy brązowe, zagęszcza Naskórek, sprawia, że ​​skóra staje się bardziej młodzieńcza i stymuluje produkcję kolagenu, mówi.
  • Weź witaminy. ciemne okręgi pod oczami są częstą skargą związaną z brakiem snu. W jednym badaniu stwierdzono, że kobiety, które przez 12 tygodni stosowały krem ​​pod oczami z witaminą K i retinolem przez co najmniej 12 tygodni, znacząco poprawiły się w ich ciemnych kręgach.
  • Zmień pozycję snu. regularne spanie po boku lub żołądku może powodować zauważalne linie snu, które pojawiają się na czole i wokół boków nosa i brodawki. Linie snu są wynikiem nacisku leżącego na poduszce - mówi derick. Spróbuj spać na plecach, aby wygładzić się i uniknąć zmarszczek twarzy.
  • Sprawdź środowisko sypialni. suche powietrze z wewnętrznego ciepła może spowalnianie skóry na skórze, szczególnie częste w miesiącach zimowych. Rozważyć dodanie nawilżacza do sypialni. Dodatkowa wilgoć w powietrzu pomoże zapobiec wysuszeniu skóry. Derick zaleca noszenie piżamy bawełnianej zamiast tkaniny poliestrowej. To sprawia, że ​​skóra jest bardziej uwodniona, mówi.
  • Brew własne środki do domu. joanna czech, estetyk w nowym mieście york, zaleca użycie zarośla z torebkami z mąki owsianej i mniszki lekarskiej, aby zmniejszyć puchliwe oczy. Ona tworzy własną maskę uzdrawiającą do snu, używając kombinacji płatków owsianych, słonych i gorącej wody. Moczyć stopy solą epsom w nocy i posypać szałwią, jeśli masz tendencję do spocenia. Dodaje lawendę do stworzenia środowiska spa, mówi.