Starter na letnią naprawę skóry

Ponieważ słońce zaczyna latem i zmierzamy do modnej upadku, jeden problem piękna może zająć centralną scenę: suchą, nadużytą, suchą, a czasem nawet opaloną skórą.

Z nadmiernej ekspozycji na naturalne elementy - takie jak wysoka temperatura, słońce, słone wody i powietrze z oceanu - do latających latem mankamentów, takich jak klimatyzacja, środki odstraszające owady i chlor w basenach, jasne jest, że przez Koniec sezonu, twoja twarz i ciało mogą wykazywać oznaki zużycia.

'Istnieje wiele szkód, które można zrobić dla skóry w okresie letnim, w tym nie tylko o wolne rodniki z słońca, co zwiększa nasze ryzyko raka skóry, ale także powoduje uszkodzenie naturalnego równowagi oleju i wilgoci Niezbędny dla skóry, aby wyglądać i czuć się zdrowi ', mówi karen asquith, dyrektor treningu estetycznego dla GM collin produktów do pielęgnacji skóry w Paryżu.

Kiedy równowaga się gaśnie, mówi asquith, skóra staje się sucha, łuszcząca, czasem nawet podrażniona i zapalona, ​​a często przybiera szorstki wygląd.

Jeśli to brzmi znajomo, nie rozpaczaj, eksperci twierdzą, że Twoja skóra jest po prostu odwodniona i płacze w celu uzyskania wilgoci. Co mówisz, już ją splotujesz i nadal masz skórę aligatora? nie martwić się. Jeśli tak jest, eksperci twierdzą, że trochę złuszczania jest wszystko, czego potrzebujesz.

'nie można dostać wilgoci dostatecznie głęboko do skóry, jeśli nie złuszczesz jej najpierw, co oznacza, że ​​musisz usunąć skórę martwych komórek na górnej warstwie, więc niezależnie od produktu, który jest używany do ponownego uwodnienia Mogą przeniknąć do głębi do komórek, aby uniknąć odwodnienia ', mówi asquith.

A chociaż wydaje się to dość prostym procesem, eksperci twierdzą, że to również gdzie niektórzy z nas się mylą.

'Wiele osób wydaje się myśleć, że jeśli ich skóra wygląda i wygląda skrajnie lub twardo, że potrzebuje ostrego złuszczania, jak agresywne zarastanie, ale to nie jest prawda', mówi barbara shumannortorte, ekspert ds. Pielęgnacji skóry, Wychowawca i wiceprezes ds. Pielęgnacji skóry Wilma schumann w stajniach koralowych,

Rzeczywiście, mówi ortega, twarda skóra jest uszkodzoną skórą, więc delikatne leczenie jest konieczne w celu usunięcia starych komórek. Aby wykonać zadanie prawidłowo, ortega sugeruje miękki 'peeling z cukrem', który delikatnie usuwa stare komórki bez szkody dla nowych, przygotowujących się do spuszczania z dołu.

Co należy zdecydowanie unikać: 'jakiekolwiek surowe traktowanie, jak pocieranie soli ciała, czy peeling wykonany z orzechów włoskich lub jajek moreli, a nawet niektórych ziół ziołowych, może ulec traumatyzacji na już uszkodzoną skórę' - powiedziała ortega WebMD.

Jeśli uważasz, że skóra może być zbyt podrażniona nawet dla najbardziej miękkich zarastających peelingów, eksperci twierdzą, że spróbuj delikatnego alfa-hydroksykwasu (AHA), który może chemicznie wydobywać zmarłe komórki skóry w trakcie kilku zabiegów

'Twój cel powinien zawsze polegać na wyeliminowaniu gromadzenia się komórek bez dalszego uszkodzenia skóry', mówi asquith.

Zrównoważenie, uzupełnianie, odnowienie skóry

Niezależnie od metody stosowanej w celu usunięcia starych komórek, gdy tylko się to udało, asquith mówi, że musimy nie tylko kąpać naszej skóry w środku nawilżającym, ale także wybrać produkty, które zregenerują, uzupełnią i wyrównywają. To, co najlepsze, to takie, które zawierają łagodzące, odżywcze rośliny botaniczne, w tym oleje z ogórecznika, łubinu, oliwek i kiełków pszenicy, a także niezbędne kwasy tłuszczowe.

'Kiedy myślimy o tych olejach, myślimy o odżywczych komórkach, a to jest dokładnie to, czego potrzebują komórki skóry - i dokładnie to, co te rodzaje składników zapewni', mówi asquith.

Co może Ci pomóc: Nowa technologia nawilżająca skórę, znaną jako lamellar liquid crystals.

'naśladuje strukturę lamelarną warstwa rogówki (warstwa skóry), wzmacnia naturalny system nawadniający i wzmacnia barierę lipidową, chroniąc skórę przed dalszymi stratami wody', powiedział asquith WHTT.

Ale jak już wiadomo, skóra zniszczona przez słońce i morze nie jest twoim jedynym letnim pięknem. Eksperci twierdzą, że może wystąpić bardzo specyficzny rodzaj sezonowego podrażnienia skóry, jeśli spędziłeś lato w środku odstraszającym owady, szczególnie w przypadku dużego stężenia składnika aktywnego DEET.

'Te produkty mogą znacznie pogłębić skórę, a jeśli umieścić te preparaty na obszarach, które są już zapalone od narażenia na elementy, może powodować rodzaj zapalenia skóry, które może być dość drażniące, a nawet bolesne', mówi jerome shupack , MD, profesor dermatologii w NYU School of Medicine.

Aby zwalczyć ten problem, mówi, nawilżające mogą pomóc, ale częściej niż nie potrzebujesz 1\% kremu kortyzonowego w celu złagodzenia stanu zapalnego.

Jeśli musisz kontynuować stosowanie środka odstraszającego w późniejszych latach lata lub nawet wczesnej jesieni, shupack mówi WHTT, że najpierw należy nakładać bardzo cienką, niecentryczną substancję nawilżającą, aby pokryć skórę i utworzyć barierę między tobą a repelentem. Ponadto, shupack mówi, że nosić środek odstraszający owady tylko wtedy, gdy będziesz musiał, odczepiając go, jak tylko będziesz w domu, i założył czyste ubrania, które nie miał kontaktu z przestępstwami chemicznymi.

W podobnym scenariuszu shupack mówi WHTT, że skóra może również stać się podrażniona, czerwona i zapalona chemikaliami znajdującymi się w filtrze przeciwsłonecznym. Jeśli tak jest, mówi, przestań używać kremu odświeżającego natychmiast, ale nie przestań chronić skórę.

'ludzie zdają się zapominać, że odzież jest jedną z najlepszych filtrów przeciwsłonecznych, którą możesz mieć, więc po prostu upewnij się, że ukryjesz się, gdy wychodzisz na zewnątrz, szczególnie jeśli Twoja skóra jest podrażniona lub zaczerwieniona i użyj dużo unscented moisturizer , 'Mówi shupack.

Spadanie z wielką skórą

Podczas gdy dla wielu z nas naprawianie nadmiernej cerze jest największym sezonowym wyzwaniem, dla innych jest to skóra na twarzy, która 'najbardziej potrzebuje pomocy'. Lekarze twierdzą, że pod koniec lata widać wzrost nie tylko mroku piegów, plam słonecznych i melasma (maska ​​pigmentowa 'po policzkach i nosa), ale także bardziej trądzikowe przekrwienie.

'Ogólnie słońce jest dobre dla trądziku, ale jeśli za dużo się za dużo, może zaostrzać pęknięcia', mówi dermatolog vicki rapaport, MD, dermatolog i dyrektor medyczny kelologii butów do pielęgnacji skóry w beverly hills. Gdy trądzik jest spowodowany zbyt dużym nasłonecznieniem, mówi, że po prostu pozostanie poza bezpośrednim promieniowaniem słonecznym powinna pomóc skórze wyczyścić.

'To, czego nie chcesz, to użycie wszelkich ciężkich zabiegów trądzikowych lub ostrych zmarszczek, szczególnie jeśli skóra jest także zapalona lub wysuszona z latających elementów', mówi rapaport.

Aby radzić sobie z bardzo ciemnymi piegami i plamkami wieku, rapaport mówi WHTT lekarstwa na leki na receptę jak triluma. W przeciwnym razie mówi po prostu, pozostając poza słońcem i używając kremu przeciwsłonecznego za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz zrobi wszystko.

'często przyczynia się to do piegów wywołanych przez słońce, a pewne przebarwienia mogą się wyczerpać', mówi rapaport.

Podobnie jak ciało, skóra na twarzy może szybko odwodnić w lecie, pozostawiając skórę wyglądającą nie tylko na sucho, ale także bardziej pomarszczoną i starszą. Podczas gdy eksperci twierdzą, że to powoduje, że wiele kobiet staje się twarzą w twarz z musem na koniec lata, może to być wielkim błędem.

'Po lecie, wiele kobiet, które myślą, że mogą po prostu oderwać skórę i zacząć świecić, ale po wszystkich atakach dotyczących środowiska w sezonie letnim skórka twarzy jest zbyt szorstka i może cię otworzyć na wiele więcej problemów' Mówi ortega.

Najlepszym sposobem leczenia jest delikatne podgrzanie skóry, a następnie delikatny produkt złuszczający (taki jak łagodny alfa- lub beta-hydroksykwas lub peeling z cukru), a następnie uwodnienie. Jako ostatni krok, mówi o tym, aby pominąć kremy i płyny i poślizgnąć się na surowicy skóry przeznaczonej do rehydratacji komórek.

'serum zazwyczaj wchłania szybciej i penetruje głębiej niż krem ​​lub balsam, więc najlepiej, jeśli skóra jest naprawdę potrzebna wilgoci', mówi ortega.

Jeśli Twoja twarz lub ciało wytrzymały jakiekolwiek poważne obrażenia słoneczne, zwłaszcza oparzenia słoneczne, to twierdzą, że produkty zawierające witaminę C, zwłaszcza serum, mogą pomóc w przezwyciężeniu niektórych uszkodzeń komórek. Badania wykazują, że z kolei może również pomóc zmniejszyć ryzyko raka skóry w późniejszym okresie życia.

Ponadto, jeśli skóra została opalona, ​​badania wykazują, że właściwości zawarte w zielonej herbacie mogą również pomóc zneutralizować niektóre uszkodzenia, a także pomóc uszkodzić skórę szybciej.

Colette bouchez jest autorem Twoja doskonale zachwiana ciąża: zdrowie, piękno i porady dotyczące stylu życia dla współczesnej mamy .