10 zimowych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry: wysuszenie suchej skóry

Dla wielu osób, zimne, czyste dni zimowe przynoszą nie więcej niż różowy blask policzków. Przynoszą także niewygodną suchość skórze twarzy, dłoni i stóp. Dla niektórych osób problem jest gorszy niż zwykłe, suche uczucie: skóra staje się tak sucha, że ​​powoduje łuszczenie się, pękanie, nawet wyprysk (w którym skóra staje się zapalona).

'jak tylko włączysz ciepło do wnętrza, skóra zaczyna wysychać,' bonnie laplante, estetyk z uzdrowiskiem kanionowym w lenox, masa. ', Mówi WHTT. 'Nie ma znaczenia, czy ogrzewasz dom, używając oleju, drewna lub energii elektrycznej. Skóra staje się sucha. '

Brzmi znajomo? Czytaj dalej, aby uzyskać 10 najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci podnieść schemat pielęgnacji skóry zimą, dzięki czemu skóra pozostaje wilgotna i zdrowa przez miesiące zimowe.

1. Szukać specjalistę

Jeśli pójdziesz do lokalnej apteki, będziesz ciężko znaleźć sprzedawcę, który może dać ci dobrą radę, dlatego po raz kolejny udasz się do estetyki lub dermatologa. Taki specjalista może analizować typ skóry, rozwiązywać aktualny schemat pielęgnacji skóry i doradzić w zakresie produktów do pielęgnacji skóry, które powinno się stosować.

Ale to nie znaczy, że będziesz miał problemy z kupnem wysokiej klasy produktów. 'Niedrogie produkty działają tak samo jak produkty najwyższej jakości', mówi david voron, MD, dermatolog w łukach, calif. 'W rzeczywistości dodatkowa cena płacona za drogie rzeczy to często tylko pakowanie i marketing. Co najważniejsze jest to, jak Twoja skóra reaguje na produkt - i jak lubisz jego uczucie, a nie za dużo pieniędzy, za które płacisz To '.

2. Nawilżać więcej

Być może znalazłeś krem ​​nawilżający, który działa w dobrym stanie wiosną i latem. Ale w miarę zmieniających się warunków pogodowych, także, jeśli Twoja pielęgnacja skóry. Znajdź 'maść' środek nawilżający, który opiera się na olejach, a nie na bazie wody, ponieważ olej utworzy ochronną warstwę na skórze, która zachowuje więcej wilgoci niż kremu lub płynu kosmetycznego (wskazówka: wiele płynów oznaczonych jako ' 'Są na bazie oleju).

Ale starannie wybieraj oleje, ponieważ nie wszystkie oleje są odpowiednie dla twarzy. Zamiast tego poszukaj olejów 'nonclogging', takich jak olej z awokado, olej mineralny, olej z pierwszego tłoczenia lub olej migdałowy. Olej shea - lub masło - jest kontrowersyjny, ponieważ może zaparzyć powierzchnie twarzy. I skrócenie warzyw, mówi laplante, jest naprawdę zły pomysł. 'To po prostu usiąść na skórze', mówi. 'I byłoby naprawdę tłuste.'

Możesz także szukać płynów zawierających substancje pochłaniające wilgoć, grupę substancji (w tym glicerynę, sorbitol i alfa-hydroksykwasy), które przyciągają wilgoć do skóry.

3. Slather na krem ​​przeciwsłoneczny

Nie, ochrona przeciwsłoneczna nie jest latem, zimowe słońce - w połączeniu z odbijaniem się śniegu - może uszkodzić skórę, spróbuj zastosować szeroką spację przeciwsłoneczną do twarzy i dłoni (jeśli są narażone) na 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Często powtarzaj się, jeśli pozostaniesz na zewnątrz przez długi czas.

4. Daj ręce dłoń

Skóra na Twoich rękach jest cieńsza niż w większości części ciała i ma mniej gruczołów olejowych. Co oznacza, że ​​trudniej jest utrzymywać ręce w wilgotnym stanie, szczególnie w zimnej i suchej pogodzie, może to prowadzić do swędzenia i pęknięć. Nosić rękawiczki, gdy wychodzisz na zewnątrz, jeśli musisz nosić wełnę, aby utrzymać ciepłe ręce, wsunąć na cienką Najpierw umyć rękawiczkę bawełnianą, aby uniknąć podrażnień wełny.

5. Unikać mokrych rękawiczek i skarpetek

Mokre skarpetki i rękawiczki mogą podrażniać skórę i powodować świąd, pękanie, wrzody, a nawet zapalenie wyprysku.

6. Zaczepić nawilżacz

Centralne systemy grzewcze (a także grzejniki powierzchniowe) wymieniają gorące, suche powietrze w naszych domach i biurach. Nawilżacze zwiększają wilgoć w powietrzu, co zapobiega wysychaniu skóry. Umieść kilka małych nawilżaczy w całym domu; Ułatwiają równomierne rozprowadzanie wilgoci.

7. Nawilżenie dla zdrowia, a nie dla skóry

Jeśli raz słyszałeś to, raz słyszałeś to tysiąc razy: woda pitna pomaga skórze w młodości. W rzeczywistości jest to mit, woda jest dobra dla ogólnego stanu zdrowia i 'skóra kogoś, kto jest poważnie odwodniony, będzie korzystał z płynów. Ale skóra przeciętnej osoby nie odzwierciedla ilości pijanej wody ', kenneth bielinski, MD, dermatolog w dębowych trawnika, źle, mówi WHTT' to bardzo powszechne nieporozumienie '.

Laplante zgadza się. 'Widzę klientów w spa, którzy dziennie pijają od 10 do 12 szklanek wody, a mimo to mają superdry skórę, to po prostu nie robi tego dużo'.

8. Smarować nogi

Tak, te minty stóp są piękne w gorących miesiącach letnich, ale w zimie Twoje nogi potrzebują silniejszych rzeczy. Spróbuj znaleźć płyny, które zawierają galaretkę lub glicerynę. I używać złuszczaków, aby od czasu do czasu pozbywać się martwej skóry; Które pomagają każdemu nawilżaczowi, z którego korzystasz, aby pogrążyć się szybciej i głębiej.

9. Tempo skorupek

Jeśli skóra twarzy jest sucha, unikaj używania surowych skór, masek i tonerów na bazie alkoholu lub środków ściągających, które mogą wyrzucić olej ze skóry. Zamiast tego znajdź mleko czyszczące lub łagodne pienienie się do mycia, toner bez alkoholu i maski, które są 'głęboko nawilżające', a nie gliny, które wydobywają wilgoć z twarzy. I używaj ich trochę rzadziej.

10. Zakazu kąpieli superhot

Jasne, że kąpanie się w gorącej kąpieli czuje się świetnie po tym, jak wyskakuje zimno. Ale intensywne ciepło gorącego prysznica lub kąpieli rzeczywiście rozkłada bariery lipidowe w skórze, co może prowadzić do utraty wilgoci. 'Lepiej jesteś z ciepłej wody', laplante doradza 'i pozostać w wodzie krótszej ilości czasu.'

letnia kąpiel z płatkami owsianymi lub sody oczyszczającej może pomóc złagodzić skórę, która jest tak sucha, że ​​stała się swędząca, notatki bielińskiego. Tak też może okresowo ponownie zastosować środek nawilżający. Jeśli te techniki nie będą działać, idź do dermatologa 'może potrzebować kremu do opalania na suchą skórę' - mówi bielinski - lub może wystąpić stan, który nie jest po prostu suchą skórą i wymaga innego leczenia. '