Starzenie się skóry: leczenie zmarszczek z botoksem, skórki chemiczne, laserowe nawilżenie skóry, mikrodermabrazja

Usunąć pranie na sucho, zmieść olej, zmarszczki zmarszczki, zabrać dzieci z praktyki piłkarskiej - poczekaj, z czym to zrobić?

Procedury kosmetyczne nie wymagają całkowitego znieczulenia, naciągnięcia i kleszczu, a niektóre drobne zabiegi mogą złagodzić zmarszczki w gabinecie lekarskim w mniej niż godzinę, a czas ich regeneracji jest niewielki lub nie ma. Dziś robienie kosmetycznych prac może stanowić porze lunchu.

toksyna botulinowa (botoks)

Toksyna botulinowa, sprzedana jako botoks, jest oczyszczoną toksyną bakterii, która powoduje zatrucie jadem kiełbasianym. Creepy, na pewno, ale jest również niezwykle skuteczny jako zabieg przeciwzmarszczkowy.

Tiny, nadgarstki mięśni twarzy są odpowiedzialne za stóp krów, zmarszczonych linii i innych zmarszczek twarzy. Toksyna botulinowa jest czynnikiem parującym, który w małych dawkach może zrelaksować te sprężyste mięśnie od miesięcy na raz.

Botox reprezentuje ostateczny cel kosmetyczny. Zastrzyki botoksowe zazwyczaj zajmują około dziesięciu do piętnaście minut w biurze. Zastrzyki powodują minimalny dyskomfort u większości osób, bez czasu ich regeneracji.

Odwrotność do tej niemal skuteczności napędu: rezultaty są tymczasowe. Leczenie należy powtarzać co kilka miesięcy.

skórki chemiczne

W skórce chemicznej roztwór chemiczny nanosi się na małe powierzchnie skóry na twarz, szyję lub dłonie. Chemikalia uszkadzają zewnętrzne warstwy skóry w sposób kontrolowany. Po zabiegu, uszkodzona skóra staje się czerwona i odchodzi. Skórki chemiczne mogą usunąć plamy wieku, trądzik blizny i zmarszczki.

Ponieważ gładsza skóra uzdrawia i rośnie, skóra wygląda młodsza.

Skórki chemiczne są w różnych mocnych i rodzajach. Kwas glikolowy, kwas trichlorooctowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy lub kwasy węglowe, czasami w kombinacjach. Aplikacja może potrwać zaledwie 15 minut. Może później łagodnie zaczerwienienie i podrażnienie, ale większość osób natychmiast wraca do normalnej aktywności. Ważne jest, aby nosić ochronę przeciwsłoneczną, aby chronić wrażliwą skórę po skórze chemicznej.

Laserowa resurfakcja skóry

'regularne' laserowe odświeżanie skóry wykorzystuje wysokoenergetyczny laser do uszkodzenia zewnętrznych warstw skóry ciepłem. Odzyskanie może potrwać kilka tygodni.

Nowsze 'nonablatywne' lasery penetrują pod powierzchnię skóry. Pobudza produkcję kolagenu, poprawia odcień i fakturę skóry oraz minimalizuje drobne linie, nie uszkadza skóry zewnętrznej, więc nie ma czasu regeneracji.

Każda procedura od 15 do 30 minut może powodować niewielkie zaczerwienienie, które szybko zanika. W sumie od czterech do sześciu zabiegów, rozłożonych w ciągu kilku tygodni, zapewnia najlepsze rezultaty.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja obejmuje urządzenie, które 'piaskuje' skórę za pomocą natrysku ściernych mikroskopijnych kryształów. Blizny z trądziku lub ospy ospy wietrznej, zmarszczki i plamy wieku mogą być redukowane lub usuwane przy użyciu mikrodermabrazji.

Aby uzyskać dobre wyniki, konieczne może być kilka zabiegów (do 10 lub więcej). Każde leczenie trwa od 30 minut do godziny, powtórzone w ciągu kilku tygodni. Mikrodermabrazja nie ma skutków ubocznych i nie ma czasu regeneracji dla większości ludzi.

Pełna dermabrazja wykorzystuje bardziej rygorystyczne, ale skuteczniejsze podejście. W dermabrazji 'skóra szlifierka' bardziej pogłębia skórę. Zwykle konieczne jest od 7 do 10 dni odtworzenia skóry, aby skóra mogła się leczyć po zabarwieniu dermabrazji.