Czarna pielęgnacja włosów: style afroamerykanów, produkty i wiele innych

Niezależnie od tego, czy nosisz włosy proste, plecione, luźne czy kręcone, zasługujesz na wspaniały dzień włosów, każdego dnia. Co może oznaczać przecięcie mitów o tym, jak dbać o twoje włosy.

Jak włosy afrykańsko-amerykańskie różnią się od innych faktur?

Jednym powszechnym mitem jest to, że jest tylko jeden typ włosów afrykańsko-amerykańskich, mówi nowy styl york ellin lavar. 'Afroamerykanin nie jest po prostu bardzo kruchą, grubą teksturą', mówi lavar, który współpracował z takimi sławami jak angela bassett, naomi campbell, whitney houston, iman, serena williams, venus williams i oprah.

Choć tekstura może się różnić, mówi filadelfia dermatolog susan taylor, MD, istnieją pewne podobieństwa, które sprawiają, że włosy afrykańsko-amerykańskie różnią się od innych typów. Ogólnie, włosy zawierają mniej wody, rośnie wolniej i łamie się łatwiej niż włosy kaukaskie lub azjatyckie.

Dlaczego tak trudno jest fryzować moje włosy?

Etykietowanie produktów często może być mylące i nie chcesz kupić czegoś zbyt ciężkiego lub złego.

'szukaj produktów, które opisują teksturę włosów, a nie kolor skóry', mówi lavar.

Jak często muszę szampon?

Większość ekspertów twierdzi, że należy szampon co najmniej co 14 dni. Ale co siedem lub dziesięć dni jest w rzeczywistości tym, co jest zalecane.

'Często muszę wytłumaczyć klientom, że należy regularnie myć włosy afrykańsko-amerykańskie', mówi stylista z West Hollywood, kim kimble. Ona pracowała z beyonce, mary J. blige, kerry washington i vanessa williams i ma linię produktów do pielęgnacji włosów.

'Bakterie mogą rosnąć na skórze głowy bez regularnego oczyszczania i niezdrowe', mówi kimble.

Jeśli martwisz się o wydzielanie wilgoci z włosów podczas jej umycia, lavar sugeruje spryskiwanie wilgotnymi szamponami przeznaczonymi do włosów normalnych lub suchych, a następnie za pomocą środka nawilżającego.

Dlaczego moje włosy się łamią?

Kiedy suszy się wilgoć z włosów, traci elastyczność i jest bardziej podatna na złamania, mówi lavar. Włosy afrykańsko-amerykańskie potrzebują dodatkowej wilgoci, aby mogła stać się stylizująca, ponieważ jest sucha.

Kędzierzawa tekstura jest najbardziej podatna na wysuszenie i zerwanie, ponieważ zakrzywione włosy sprawiają, że oleje naturalne działają z trudem w dół do wału włosów.

Stylizacja chemiczna i cieplna ssąca wewnętrzną wilgoć z włosów sprawia, że ​​jest kruche i delikatne. Aby uniknąć rozbicia, szukać produktów termokurczliwych i nawilżających, które zawierają silikon, mówi taylor. Włosy owijają włosami i uszczelniają wilgoć.

Lavar mówi swoim klientom, aby unikały produktów przeznaczonych do włosów osłabionych. Składniki, które dodają ciało mogą rzeczywiście usunąć oleje i usunąć wilgoć, mówi.

Eksperci sugerują również, aby owinąć włosy szalikiem lub maską satynową przed łóżkiem, aby włosy zachowały wilgoć. Włókna bawełniane w Twojej poduszce zanikają nawodnienie.

Czy są jakieś środki nawilżające, które nie czują się tłuste?

'Jeśli produkt się czuje, to prawdopodobnie nie dodaje wilgoci do włosów', mówi lavar. 'Potrzebny jest penetrujący odżywka z lekkimi olejami, które są pochłaniane, a nie siedzieć na włosach'>

Kimble zgadza się. Mówi, że lanolina lub inne tłuste produkty nawilżają, ale zatkają pory na skórze głowy i zważają włosy. Preferuje kondycjonery z olejkami eterycznymi - np. Olej z nasion winogron - które nawilżają, nie pozostawiając tłustej pozostałości.

Lavar mówi, że balsam do ciała może być dobrym pomysłem na odżywkę, ponieważ ma być wchłaniana przez skórę. Pocieraj średnią kroplę między dłońmi i wygładź ją na całej długości włosów.

Dlaczego włosy wokół moich świątyń zacierają się?

Eksperci twierdzą, że warkocze są często winowajcą cienkiej linii włosów. Ścisła lub agresywna manipulacja włosami powoduje łysienie trakcyjne, formę wypadania włosów, mówi taylor.

Plus, kimble mówi, że ciężar plecionek może podkreślić mieszki włosowe i powodować wypadanie włosów.

Rozcieńczanie może również wynikać z zmian hormonalnych, genetyki lub stanu zdrowia, więc powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdy zauważysz zmianę jej wzrostu lub faktury.

Czy relaksatorzy w domu są bezpieczniejsi niż wersje salonu?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. 'Jednym z najczęstszych błędów, które widzę jest nadmierna obróbka', mówi lavar. Kobiety mają błędne wyobrażenie, że rozluźniacze nie są bardziej bezpieczne, a dłuższe odczepianie pomaga lepiej.

'wystarczy, że zrelaksujesz się, by zerwać falę', mówi. Pozostawiając ją dłużej prowadzi do większej szkody.

'Nie twierdzę, że ludzie robi relaksatorom w domu', mówi lavar. Eksperci są zgodni: silne związki chemiczne muszą być stosowane prawidłowo - bez nakładania się na ostatnią obróbkę chemiczną i całkowicie spłukane.

Zrób to samo może być ryzykowne (i kosztowne), mówi lavar. Bez profesjonalnego zastosowania, możesz ryzykować uszkodzenie włosów, które trzeba naprawić.