Odżywianie skóry: witaminy i minerały dla skóry

Wiesz, że musisz odżywiać skórę, aby zachować zdrowie jak to tylko możliwe. Ale czy dostajesz wystarczająco dużo odpowiednich składników od żywności, którą jesz? Czy mógłbyś skorzystać z dodatku lub wypróbować balsam przeciwutleniający?

'Piękno skóry polega na tym, że możesz mieć wpływ na to zarówno z wnętrza, jak i na zewnątrz' - mówi dermatolog Doris Day, autor książki 'Forget the Facelift': obrócić zegar z rewolucyjnym programem dla bezsilnego skóry .

Co ty jedz

Jedzenie bogate w owoce i warzywa bogate w przeciwutleniacze jest dobre dla całego ciała, w tym skóry.

Przeciwutleniacze takie jak beta-karoten i witaminy C, E i A mogą powstrzymywać uszkodzenia spowodowane niestabilnymi cząsteczkami znanymi jako wolne rodniki. Te cząsteczki mogą uszkodzić komórki skóry i powodować oznaki starzenia.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zawartości przeciwutleniaczy jest spożywanie wielu różnych owoców i warzyw.

'Polecam jak najwięcej kolorów i kolorów, jak to możliwe w swojej diecie', mówi Day. 'Spróbuj przekąsek na jagody, truskawki, grejpfrut, kapusta, szpinak i różne rodzaje papryki'. Proponuje też dodanie małej pasty pomidorowej, która zawiera przeciwutleniacz o nazwie likopen, do mieszania warzyw smażonych, brązowego ryżu lub quinoa.

Kolejnym dobrym pomysłem jest magazyn zapasów spożywczych o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, w tym dzikiego łososia, sardynek, fortyfikowanych jaj i orzechów włoskich.

'Kwasy tłuszczowe Omega-3 pozwalają utrzymać górną zewnętrzną warstwę skóry w stanie nienaruszonym, tak że zewnętrzne toksyny i zanieczyszczenia są nieuszkodzone' - mówi dermatolog David E. Bank, dyrektor Centrum Dermatologii, Kosmetyki i Kosmetyki Chirurgia laserowa w Mount Kisco w stanie Nowy Jork

Co to są suplementy?

Idealny sposób na uzyskanie składników odżywczych potrzebnych do promiennej cerze polega na spożyciu zdrowej, zrównoważonej diety.

Ale Bank sugeruje, aby pozbyć się zbyt dużej ilości multiwitaminy z minerałami w celu zwiększenia spożycia składników odżywczych, jeśli nie jeść zbilansowanej diety. Jest to również dobry pomysł, jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu lub jest narażony Do wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza i dymu.

Zwróć uwagę na ogólne zdrowie skóry

Co ważne, jak zjeść zdrową dietę, Twoja skóra także potrzebuje, aby nie palić, wystarczająco dużo snu, regularnie ćwiczyć i pić wystarczająco dużo wody.

Niezależnie od tego, co jesz, pamiętaj o noszeniu środka ochrony przeciwsłonecznej z minimalną liczbą SPF co najmniej 30 dziennie. Etykieta powinna powiedzieć 'szerokie spektrum', co oznacza, że ​​chroni przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Stosuj niklową warstwę ochronną przeciwsłoneczną, która zakryje twarz, mówi Woolery-Lloyd. , Ograniczyć czas na słońcu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 14:00. Zawsze nosić odzież ochronną i szeroki kapelusz, szukać cienia, używać kremów przeciwsłonecznych i ponownie stosować co najmniej co 2 godziny, bardziej jeśli pływać lub pocenie się.

Bądź cierpliwy

Aby uzyskać wyniki, nadaj mu czas. 'To może potrwać od trzech miesięcy do roku, aby naprawdę zobaczyć poprawę twojej skóry', mówi Bank. 'Idź z tym, co' jest próbą i prawdą i daj mu solidną szansę na pracę. '