Usuwanie linii wokół ust

Głębokie linie wokół ust (zwane także fałdami nosolabowymi) stają się bardziej widoczne w miarę jak się starzejemy. To dlatego, że więzadła wokół ust i podbródka poluzują się, co pozwala tkanki tłuszczowej w policzkach sag.

'jeśli spojrzysz na mama, tatę lub starsze rodzeństwo, a oni mają je, istnieje duże prawdopodobieństwo, że je rozwiniesz', mówi elie levine, MD, nowojorski chirurg plastyczny. 'Wtórnymi czynnikami, które mogą prowadzić do głębokich lalków, są utrata kolagenu i elastyny ​​(struktury skóry), wahania wagi, palenie tytoniu i ekspozycja na słońce'. Zanim zaczniesz się nigdy uśmiechać, spróbuj skorzystać z jednego z tych lekarzy zalecanych.

Zapobieganie głębokim linom w latach 30. i 40.

Możesz być kandydatem na wypełniacz, taki jak juvederm lub restylane. Te leczenie kwasem hialuronowym trwało od 12 do 18 miesięcy. Wypełniacze podnoszą i podtrzymują fałdy tworzące głębokie linie.

Zapobieganie głębokim linieniom w połowie lat 40. i 50.

Botoks zapobiega lub spowalnia rozwój głębszych linii. Jego aktywny składnik, toksyna botulinowa, rozluźnia małe mięśnie wokół ust, które pomagają stworzyć zmarszczki, mówi Levine. Mniej zmarszczek jest mniej zmarszczonych.

Gdy masz linię w latach 60. i starszych

Możesz zobaczyć wyniki z twarzy lub szyi w celu zwilżenia luźnej skóry. Techniki laserowe, które leczą cienkie linie i naprężają skórę, są również świetną opcją.

Co możesz zrobić w domu

Najlepszym sposobem leczenia domowego jest zapobieganie. Co oznacza ochronę skóry przed słońcem i spożywanie bogatych w antyoksydanty żywności, takich jak jagody, brokuły i marchew. Pomaga utrzymać kolagen i elastynę pod powierzchnią skóry.

Ważne jest, aby utrzymać wagę - znaczne przesunięcia wagi mogą przyczynić się do powstania linii wokół ust - mówi Levine. Oczywiście, należy unikać palenia, ponieważ chemikalia w dymie mogą zniszczyć kolagen i elastynę.

Stosowanie retinolu lub kremu retinoidowego może też pomóc. 'Retinol powoli pogłębia głębsze warstwy skóry, a jednocześnie rozrzedzając warstwy powierzchowne', mówi lewita. 'To zmiękcza drobne linie marionetki, dzięki czemu skóra staje się bardziej młodzieńcza'.