Białe wino: dlaczego szkło pomaga twoje serce

Autor: keri glassman, MS, RD, CDN

Co to jest

Nie możesz czekać, aby zjeść obiad na świeżym powietrzu wiosną, czy zebrać się z rodziną na tylnym patio, czy spotkać się z przyjaciółmi w kawiarni, zagwarantować sobie wspaniałe popołudnie, włożyć szklankę chardonnay, sauvignon blanc lub prosecco, a posiłek nagle To jest jak zdarzenie, zadziwiające, że szklanka wyciśniętego, sfermentowanego i przefiltrowanego winogron może być dla ciebie dobra, czerwone wino ma wystarczająco dużo uwagi, nadszedł czas na białe wino, aby stało się na środku sceny.

zanieczyszczone deki

Podczas gdy odsetek kalorii zależy od odmiany winorośli, będziesz miał około 129 kalorii na pięć uncji białego wina. Przeciętny pour jest bliżej sześciu lub więcej uncji, więc zachowaj ostrożność, gdy pijesz i pamiętaj, że stowarzyszenie amerykanskich stowarzyszeń zaleca, aby mężczyźni spożywali nie więcej niż dwa piwa dziennie i kobiety ograniczyły spożywanie alkoholu do jednego picia dziennie. P>

  • Oprócz kalorii, szklankę blancu jest pełen przeciwutleniaczy, dzięki związkom fenolowym, które pomagają organizmie walczyć ze stresem oksydacyjnym. Mówienie o stresie, kieliszek białego, stół przyjaciół i świeże powietrze są dobre do zmniejszenia hormonów stresu i zachowania się dobrze.
  • Kompozycja przeciwutleniająca europejskich białych win jest porównywalna z białą oliwą z oliwek, a białe mogą być tak samo skuteczne, jak czerwony w celu ułatwienia prawidłowej czynności serca i tętnicy.
  • Badania sugerują, że umiarkowane spożycie alkoholu może wspierać wysiłek związany ze zmniejszeniem masy ciała. To małe kieliszki białego wina pomogą Ci pozostać szczuple!

Jak chowić

Czy lubisz wino przed obiadem, po tym, jak zaszokowałeś pragnienie szklanką wody lub posiłkiem? Lub czy rozsądniej byłoby cieszyć się szklanką musztarda na deser? Białe wino zaspokoją zdrowotne korzyści , Ale picie jest świadomym emocjonalnością , więc najlepiej wykorzystać swoją szklankę (lub dwie).

  • Nie bój się gotować resztkami wina. Nic nie jest bardziej delikatne niż wiadro małży, wzmocnione kubkiem lub dwoma stołowymi białymi.
  • Potrzebujesz pomysłów? Te białe receptury wina-y są warte podróży. Będziesz mile zaskoczony profilami smaku.

W know

Wina białe wyróżniają się odcieniem, a nasycenie kolorem może powiedzieć wiele o smaku. Potrzebujesz pomocy w parowaniu wina z posiłkiem lub imprezą? Przyjaciel sommelieru lub lokalny urzędnik winiarzy powinien być w stanie Ci pomóc. Należy pamiętać, że wyższa cena nie równa się lepszemu smakowi. Istnieje wiele smacznych, przyjaznych dla budżetu białych wyborów.