Zdrowe przepisy dotyczące maszyn chlebowych

Niektórzy uwielbiają ugniatać chleb. Może rozluźnia je lub pomaga im wypracować frustracje. Maszyna do chleba jest idealnym urządzeniem dla wszystkich innych - ci, którzy lubią zapach i smak świeżo upieczonego chleba i bułek, ale nie muszą się ugniatać.

Dzień, w którym przywieźłem moją chlebową maszynerię lat temu, był dzień, w którym wycofałem się z całego 'rozdmuchiwania, rozdrabniania, pierwszego wzrastania' rozdawania chleba. Będę z tobą szczery, choć nie jestem szalony o kwadratowe bochenki chleba w maszynie do chleba. 'Dlatego jestem' małą 'cyklą ciasta'. W ten sposób masz najlepsze z obu światów. Możesz pominąć mieszanie, ugniatanie i pierwszy wzrost, tak. Ale przejmij i ukształtuj swój chleb lub bułki, niech zbliżą się do podgrzewania piekarnika i piec je staromodnym sposobem.

Cykl ciasta oznacza, że ​​maszyna chlebowa może wykonywać większość prac nawet jeśli tworzysz pizzę, bułki lub bagietki. Po naciśnięciu przycisku 'cykl ciasta' maszyna zatrzymuje proces po pierwszym Wzrasta, dzięki czemu można utworzyć ciasto, a następnie wzrasta w swoim nowym kształcie przez około 45 minut, a następnie jest w piecu.

Wskazówki dotyczące maszyn do chleba

Niezależnie od tego, czy 'wykonujesz cykl ciasta', czy niech twoje chleb masło pieczy się chlebem, istnieją pewne wskazówki, które zachowują się prawdą dla wszystkich receptur na maszyny chlebowe. W rzeczywistoś ci najbardziej powszechne przepisy kulinarne mogĘ ... zostać konwertowane do użytku w narzę dziu chlebowym, jeś li masz na uwadze nastę pujĘ ... ce zasady:

 • Użyj odpowiednich drożdży. Drożdże, które działają najlepiej w maszynie do chleba, pod względem czasu i sposobu zmieszania się z innymi składnikami, bez rozpuszczania się najpierw, nazywa się 'drożdże chleba maszynowo' Lub drożdże szybko wzrastające.
 • Użyj drożdży w czasie. sprawdź datę na opakowaniu lub butelce drożdży, aby upewnić się, że nie minął. Niektóre ekspertyzy chleb zalecają przechowywanie drożdży w lodówce między zastosowaniami - ale wtedy trzeba Pamiętaj, aby przenieść je do temperatury pokojowej przed dodaniem jej do maszyny chlebowej.
 • Użyj odpowiedniej ilości drożdży . Potrzebujesz około 1/2 łyżeczki drożdży na każdy kubek mąki.
 • Przechowywać drożdże prawidłowo. zanim słoik lub opakowanie zostanie otwarte, przechowywać w chłodnym, suchym miejscu w spiżarni lub w lodówce. Po otwarciu należy trzymać drożdże w zamkniętym pojemniku z tyłu lodówki. Nie zaleca się zamrażania.
 • Temperatura w pomieszczeniu jest regułą . Chcesz, aby wszystkie płyny (i drożdże) dodawane do maszyny chlebowej znajdowały się w temperaturze pokojowej. To dlatego, że drożdże lubią uprawiać się w ciepłym otoczeniu. Możesz użyć kuchenki mikrofalowej do delikatnego rozgrzania mleka prosto z lodówki, jeśli jest taka potrzeba.
 • Suche mleko lub mokre mleko? niektóre przepisy dotyczące pieczywo chlebowe wymagają mleka w proszku i wody. Ale jeśli od razu uruchomisz urządzenie chlebowe, zamiast korzystać z zegara, możesz wymienić wodę na mleko lub maślankę i usunąć mleko w proszku.
 • Użyj właściwej maszyny rozmiaru . Niektóre maszyny do chleba przygotowują 1 funtowe chlebki, około 1 funta funtowego chleba, a niektórzy mogą sobie radzić 2 funtami. Upewnij się, że maszyna chleba nie jest za mała, jeśli chodzi o ilość ciasta, którą mieszasz. Ogólnie 1 funtowe maszyny do ciasta mogą obsłużyć do 2 3/4 szklanek mąki i 7/8 filiżanek cieczy, większe maszyny mogą pomieścić 3-4 filiżanki mąki i 1 1/3 szklanki cieczy. Li>
 • Postępuj zgodnie z zasadą 50\% pszenicy. w prawie każdej recepturze maszyny chlebowej, którą używam, używam pół mąki pełnoziarnistej i pół białej mąki. W ten sposób chleb (lub wałek) jest wciąż nieco lekki i przejrzysty, ale ma więcej błonnika i składników odżywczych, niż gdybyś używała białej mąki.
 • Pochowuj się. po tym, jak pozwolić, aby maszyna chleba mieszała składniki na pewien czas i formowała ciasto, zajrzyj do środka, aby upewnić się, że ciasto jest lekko lepkie, ale nie mokre. Aby osiągnąć ten stan, trzeba dodać łyżeczkę lub dwie ciecze lub mąkę.

przepisy kulinarne zdrowego chleba

Już od dziesięciu lat, jako właściciel urządzenia chlebowego, chętnie kupiłem kilka asortymentów ulubionych receptur na zdrowe maszyny chlebowe. Oto kilka z nich.

Cynamonowe zakręty

Członkowie klinik utraty wagi WHTT: czasopismo jako 1 kawałek naleśnika, wafel, francuski toast, OR 1 kawałek chleba pełnoziarnistego + 1 łyżeczka (lekki masło LUB cukier)

3/4 szklanki mleka o niskiej zawartości tłuszczu, w temperaturze pokojowej

1 ½ łyżki oleju rzepakowego

2 łyżki jajka zastępczego lub pobitego jajka

1 szklanka mąki pełnoziarnistej

1 szklanka białej mąki

2 łyżki cukru granulowanego

3/4 łyżeczki soli

1 łyżeczka grzanki lub drożdże maszyny chlebowej

Wypełnianie:

1 ½ łyżeczki mniej tłuszczowej margaryny lub masła z masłem, w temperaturze pokojowej

3 łyżki zapakowane ciemno brązowy cukier

1 ½ łyżeczki mielonego cynamonu

 • Dodać mleko, olej rzepakowy, substytut jaj, mąkę pełnoziarnistą, białą mąkę, cukier i sól do chleba. Zrób dobrze w środku mąki i wlej do niego drożdże. Ustaw maszynę chlebową na cykl DOUGH i naciśnij przycisk start.
 • Po około 1 godzinie i 40 minutach maszyna chlebowa zostanie wykończona. Umieść ciasto na długim arkuszu woskowanego papieru lekko opylonego mąką. Przetnie ciasto w prostokąt 10-calowy x 14 cali. Rozprowadzić margarynę lub masło na górze.
 • Dodaj brązowy cukier i cynamon do małej miseczki i dobrze wymieszaj. Posypać równomiernie ciasto margarynowe. Niech ciasto spoczywa około 8 minut. Przeciąć prostokąt na 14 pasków (około 1 cal szerokości). Złożyć górny koniec każdego paska w dół, aby sprostać dolnemu końcowi, a następnie przekręcić go kilka razy. Umieścić skręcone taśmy na szalce z jellyroll, przykrytej folią nonstick, która została pokryta sprayem do gotowania na rzepak.
 • Przykryć ręcznik, jeśli to konieczne, i wznieść się w ciepłe miejsce do wielkości dwukrotnie (około 40 minut). Tymczasem podgrzej kuchenkę do 350 stopni. Piec aż do złotego lub około 15-18 minut.

Wydajność: 14 skrętów

Na twist: 108 kalorii, 3 g białka, 17,5 g węglowodanu, 3 g tłuszczu, 0,4 g tłuszczu nasyconego, 8 mg cholesterolu, 1,5 g włókna, 130 mg sodu. Kalorie tłuszcz: 25\%.

chleb panettone

Członkowie kliniki utraty wagi WebMD: czasopismo jako 1 kawałek naleśnika, gofr, francuski grzanka lub 1 chleb pełnoziarnisty + 1 łyżeczka cukru

Jeśli nie możesz znaleźć owoców z suszonych owoców mieszanych lub owoców ślimaków, możesz zastąpić 1/3 szklanki suszonych żurawin i porzeczek i 1/3 filiżanki chrupkiego maraschino wiśnie

3/4 szklanki mleka o niskiej zawartości tłuszczu, w temperaturze pokojowej

2 łyżki oleju rzepakowego

2 duże jajka, pobite (użyj wyższej marki omega-3, jeśli jest dostępna)

2 łyżeczki ekstraktu wanilii

2 łyżki lite syropu lub miód pancake

1 1/2 szklanki mąki pszennej

1 3/4 filiżanki białej mąki lub mąki chlebowej

1 1/2 łyżeczki soli

2 łyżeczki szybkiego wzrostu lub drożdży maszyny chlebowej

2/3 szklanki pokrojone suszone owoce mieszane lub inne owoce świąteczne z glace

 • Dodać wszystkie składniki, z wyjątkiem drożdży i suszonych owoców do patelni maszyny chlebowej w kolejności zalecanej przez producenta. Zrób dobrze w środku mąki i wlej do drożdży. Wybierz ustawienie DOUGH i naciśnij START.
 • Na dziesięć minut przed końcem cyklu DOUGH (ustawić czasomierz kuchenny), posypać mieszane owoce nad wierzchołkiem ciasta. Gdy cykl się skończy, może być konieczne ugniatanie owoców, które nie zostały włączone (to zajmuje zaledwie minutę).
 • Kształć ciasto na okrągły około 8 cali szerokości i 3 cali, a następnie umieść na foliowym lub niegotowanym arkuszu cookie.
 • Podgrzej piekarnik do 350 stopni, podczas gdy chleb wzrasta w ciepłym miejscu (w razie konieczności można ręczyć ręcznikiem). Kiedy podwojono rozmiar, piec aż do złotego brązowego, około 30 minut.

Wydajność: 18 porcji

Na porcję: 118 kalorii, 4 g białka, 20 g węglowodanu, 2,5 g tłuszczu, 4 g tłuszczu nasyconego, 24 mg cholesterolu, 2 g błonnika, 197 mg sodu. Kalorie tłuszczu: 19\%.

Czosnek i ampułka Zioła skorupy pizzy

Członkowie kliniki utraty wagi WebMD: czasopismo jako 3 plasterki chleb pszenny lub 3/4 szklanki 'skrobiowe produkty spożywcze o maksymalnej zawartości tłuszczu 1 tsp'

1/2 szklanki + 3 łyżki wody, ciepłej lub pokojowej

1 1/2 łyżeczki melasy

4 łyżeczki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

1 łyżeczka mielonego czosnku

1 łyżka świeżej, drobno pokrojonej bazylii (lub 1 łyżeczka suszona)

1 łyżeczka świeżego, drobno posiekanego oregano (lub 1 łyżeczka suszonego)

3/4 szklanki plus 2 łyżki mąki pszennej

1 szklanka białej mąki

1 łyżeczka soli

1 ½ łyżeczki grzanego drożdży lub drożdży chlebowych

 • Dodać wodę do wody, melasy, oliwy z oliwek, czosnku, bazylii i oregano do chleba (chyba że producent zalecił inny porządek). Dodaj oba rodzaje mąki do patelni i dodaj sól do jednego z narożników. Zrób dobrze w środku mąki i wlej do drożdży.
 • Wybierz cykl DOUGH i naciśnij przycisk start.
 • Po zakończeniu cyklu ciasta, około 1 godziny i 40 minut, podziel się ciasto na 4 kawałki. Naciśnij i rozciągnij każdy kawałek na okrąg o szerokości 7 cali. (Sos do pizzy lub pesto) i dodatki (ser, warzywa itp.)
 • Piec mini pizze w 400-stopniowym piecu, dopóki skorupa nie jest złoty brĘ ... zowy, około 12-15 minut.

Wydajność : 4 porcje

W przeliczeniu na porcję (tylko skorupa): 250 kalorii, 7 g białka, 45 g węglowodanu, 5,5 g tłuszczu, 0,8 g tłuszczu nasyconego, 0 mg cholesterolu, 4,5 g błonnika, 538 mg sodu. Kalorie tłuszczu: 19\%.

Przepisy dostarczone przez elaine magee; Â © 2007 elaine magee

Elaine magee, MPH, RD, jest 'lekarzem przepisowym' dla kliniki utraty wagi WHTT i autorem licznych książek na temat odżywiania i zdrowia. Jej opinie i wnioski są jej własne.