Przygotuj się na sushi: wskazówki i przepisy

Jako zwolennik wszelkiej żywności bogatej w omega-3, widzę sushi jako wspaniałą okazję do jedzenia ryb i uzyskania dobrej dawki tych zdrowych kwasów tłuszczowych. Oczywiście jestem także fanatykiem bezpieczeństwa żywności, więc tylko zamówić sushi z rybami gotowanymi - ale to później.

Przygotowanie sushi jest wizualną lekarstwem, a także doświadczeniem smakowym. W dobrym barze sushi lub restauracji zwraca się uwagę nie tylko na połączenie smaków, ale także na prezentację każdego dania. Sushi jest piękny do zobaczenia, a tak jest szybkość i mistrzostwo szefa kuchni za barem sushi.

Istnieje kilka różnych rodzajów sushi: sushi nigiri (w których paczki ryżowatego ryżu są owinięte lub warstwowane owocami morza i innymi składnikami); Maki sushi (w którym walcowane ryż i inne składniki są walcowane w cylinder, przy użyciu cienkich arkuszy suszonego wodorostów); A następnie jest sashimi (krojone ryby surowe, podawane z rozmaitymi przyprawami).

Mówiąc o przyprawach, trzy talerze nie są kompletne bez sushi: sosu sojowego, chabara i marynowanego imbiru. Gulasz imbir, pytasz? Hej, nie uderzaj, dopóki nie próbowałeś! Te łagodne, smaczne, bardzo różowe plasterki mają swój cel - pomagają oczyścić podniebienie i oferują ulgę z pikantnym to wasabi. Wasabi to w zasadzie chrzan japoński i jest gorący, gorący, gorący! Jest to proszek, który wprowadza się w grubą, jasnozieloną pastę przez dodanie płynu.

Wiele osób łączy niektóre z wasabi z sosem sojowym, aby przygotować smaczny sos do sushi. Jestem purystą (i gorącym pikantnym wąsem), więc wierzę w każdy kawałek sushi kawałkiem piklowanego imbiru, który zanurzam w sosie sojowym.

Sushi w Rawie

Jak ryby są ryzykowne w sushi? Badacze z California Health Services przeprowadzili ostatnio badania siedmiu ryzykownych produktów, które mogą nosić infekcje i co powinno znaleźć się na liście? Zgadliście: świeże ryby.

Właściwie przygotowane i obsługiwane ryby sushi są bezpieczniejsze niż inne surowe ryby, ale nie jest tak samo bezpieczne, jak gotowane ryby, mówi Erica Weis, naukowiec z California Department of Health Services.

Dobra wiadomość: Według Phillipa Spillera, byłego dyrektora Biura ds. Żywności i Żywności, generalnie owoce morza są bardzo bezpieczne do spożycia. Mówi on, że za funt brytyjski , Owoce morza są co najmniej równie bezpieczne, jak inne źródła mięsa. Dodaje jednak, że żadne jedzenie nie jest w pełni bezpieczne

Zły: Jeśli napotykasz pasożyty surowego ryb, efekty mogą wahać się od łagodnego dyskomfortu po ciężką chorobę, w zależności od rodzaju robaka, jaki spożywasz, zgodnie z Environmental Nutrition biuletyn. Jeśli winowajcą jest tasiemiec, fluke lub flatworm, nawet nie możesz tego wiedzieć, dopóki nie wyjdzie na stolcu. Albo może wystąpić nudno, skurcze i biegunkę.

I brzydkie: Jeśli robak, którego połknie się, jest obrączkotwórcza ( Anisakis simplex ), może łusić gardło w trakcie połknięcia, powodując kaszel lub wymioty. Lub może nosić się w żołądku lub podszewce, powodując ciężkie zapalenie jamy brzusznej i ból, naśladujący zapalenie wyrostka robaczkowego lub wrzód, często w ciągu godziny od spożycia. Robienie robaka w tym punkcie nie jest prostą sprawą - wymaga endoskopu lub operacji.

Lekarstwo: Commercial zamrażanie przez co najmniej 72 godziny w temperaturze 4 stopni Fahrenheita zabija pasożytnicze robaki i ich larwy. Należy jednak pamiętać, że zamrażarki domowe zazwyczaj nie mogą osiągnąć tak niskich temperatur.

Więc co to jest kochanek sushi?

  • Zamów sushi z renomowanych restauracji, w których restauracja i dostawca ryb spełniają normy bezpieczeństwa żywności. Możesz zapytać, czy ryby zostały wcześniej zamrożone.
  • Całkowicie gotowane jest zawsze najbezpieczniejszym sposobem na spożywanie ryb
  • FDA zaleca, aby nie ryzykować jedzenia surowej ryby, jeśli jesteś w ciąży lub ma system immunologiczny.
  • Nie wolno robić własnych sushi z surową rybą, chyba że można zamrażać ryby przez ponad 72 godziny w temperaturze 4 stopni Fahrenheita, a zamiast niej użyć gotowanej ryby lub warzyw. Na przykład rolka z Kalifornii (zobacz poniższą recepturę) Awokado i gotowane mięso krabowe.

Roll Your Own Sushi

Oto recepta na 'lepki ryż', który można wykorzystać w każdym naczyniu do sushi, a także przepis na popularne sushi z sushi w Kalifornii.

Simple Sushi Rice

Dziennik jako '1/2 szklanki' skrobi bez dodatku tłuszczu '

Chociaż purystów purystów prawdopodobnie wolą białą ryżową wersję, brązowy ryż też działa.

1/4 szklanki octu ryżowego - 2 łyżeczki cukru - 2 łyżeczki Splendera słodzika (opcjonalnie) 1/2 łyżeczki soli
4 kubki gorącego, gotowanego średnio białego ryżu (lub Średni brązowy ryż)

  • Dodaj ocet, cukier, splenda (jeśli jest to pożądane) i sól do 2-kubków i zamieszaj do mieszania. Ogrzać w mikrofali przez 20 sekund, a następnie ostudzić.
  • Mieszaninę ocet octu zmieszaj z gorącym, gotowanym ryżem w miskę o średnicy 8 lub średniej, mieszając i mieszając w miarę. Po dodaniu ostatniego ocetu ryż powinien się trzymać razem i przybrać kształt łatwiej.

Wydajność: około 4 filiżanek lepkiego ryżu (1/2 szklanki na porcję)

Jedna porcja (z białym ryżem): 135 kalorii, 2,5 g białka, 30 g węglowodanu, 0,2 g tłuszczu, 0,05 g tłuszczu nasyconego, 0,5 g błonnika, 135 mg sodu. Kalorie z tłuszczu: 2%. (Z brązowym ryżem): 114 kalorii, 2,5 g białka, 24 g węglowodanu, 0,8 g tłuszczu, 0,1 g tłuszczu nasyconego, 1,7 g błonnika, 135 mg sodu. Kalorie z tłuszczu: 6%.

Real California Roll

Czasopismo jako: 1 1/2 szklanki 'serdeczny gulasz, chili lub fasola zupa' + 1/4 szklanki 'skrobiowej żywności bez dodatku tłuszczu' LUB 1 szklanka 'przystawka sałatka z mięsem' + 3/4 Puchar 'skrobiowych produktów spożywczych i roślin strączkowych bez dodatku tłuszczu'

Mieszkam w Kalifornii i zasmakowałam mojego udziału w rolach Kalifornii przez te lata, a to jest moje ulubione wariant kraba, awokado i sera.

1 1/4 szklanki krabów (około 1/4 funta)
4 łyżki stołowe lekki ser
1 łyżka majonezu świetlnego
1 cebula zielona (biała i część zielonej ), Opcjonalnie
4 arkusze suszonych wodorostów (Musubi Nori), znalezionych w azjatyckiej części żywności w wielu supermarketach
4 kubki 'ryż lepki' (jeden przepis Simple Rice Sushi)
O 3/4 of an Awokado, posiekane i krojone plastrami
Wasabi paste
Light soy sauce

  • Dodać krewetki, lekki ser, majonez i zieloną cebulę (jeśli jest to pożądane) małym robotnikom spożywczym (lub małą miseczkę) i impuls lub pobić, aż będzie dobrze wymieszać.
  • Włącz palnik piecu do małego ognia lub małego ognia. Przebij arkusz nori przez ciepło (po obu stronach), aby lekko mięknąć. Umieść arkusz nori na wałku bambusowym sushi (dostępny w sklepach importowych i rynkach azjatyckich).
  • Zanurz swoje dłonie w ciepłej wodzie i używaj do rozprowadzania filiżanki gorącego, lepkiego ryżu na nori, pozostawiając na każdej długiej krawędzi 1 cala. Rozłożono około 1/4 łyżeczki pasty wasabi w pasek poziomego w połowie prostokąta ryżu. Załóż na środku prostokątnego ryżu heaping 1/4 szklanki mieszaniny kraba (jedna czwarta całej mieszanki). Rozmieść awokado również w centrum.
  • Opuść maty bambusowe, naciskając do przodu, aby uformować sushi w cylindrze, tak aby dwie długie krawędzie nori się napełniały i pokrywały się lekko. Wcisnąć rolkę do rolki bambusowej. Usunąć rolkę z maty bambusowej i owinąć ją folią lub plastikowym owinięciem i przechowywać w lodówce, aż będzie to konieczne. Powtarzaj się z pozostałymi nori, ryżem, krabem i awokado. Przy gotowaniu do podawania, obcinaj każdą rolkę na około 8 sztuk za pomocą ząbkowanego noża. Podawać z lekkim sosem sojowym.

Wydajność: 4 rolki z Kalifornii (około jednej rolki na porcję)

na porcję (z białym ryżem): 410 kalorii, 16 g białka, 66 g węglowodanów, 8,8 g tłuszczu, 2,2 g tłuszczu nasyconego, 43 mg cholesterolu, 3 g błonnika, 440 mg sodu. Kalorie z tłuszczu: 19%.

Przepisy dostarczone przez Elaine Magee; © 2006 Elaine Magee

Elaine Magee, MPH, RD, jest lekarzem przepisowym dla Weight Loss Clinic i autorem licznych książek na temat odżywiania i zdrowia. Jej opinie i wnioski są jej własne.