Jak radzić sobie z sabotażami diet

'robisz to świetnie - możesz mieć jeden mały kawałek' lub: 'C', kochanie, lubię trochę mięsa na moich kobietach '. brzmi znajomo? Ci ludzie, świadomie czy nie, próbują sabotować dietę.

David L. katz, MD, MPH, dyrektor centrum badań prewencyjnych Uniwersytetu Yale i autor Sposób spożywania posiłków , mówi wcześniej czy później, możesz znaleźć się w toksycznym środowisku odżywczym - prawie wszyscy dietetycy. Niektóre rzeczy, które ludzie mogą powiedzieć lub zrobić, aby wyrzucić z drogi:

 • 'boisz się' o swoje zdrowie. 'Co' to materia - marnujesz. Czy na pewno nie tracisz za dużo za szybko? Lub: 'Czy jesteś pewien, że dieta nie zwiększy twojego cholesterolu?'
 • obrażony. 'Nie podoba mi się, że mój garnczek roi się nagle? Jesteś zbyt dobry dla mojego sernika? '
 • Mieszanie jedzenia z miłością. 'Nie przychodź na obiad - już mnie nie kochasz'
 • Robienie z ciebie outsidera. Katz mówi, że to czasami dzieje się wśród współpracowników. 'Nie możesz jeść meksykańskiej z powodu swojej diety, więc zobaczymy się po wyjściu'.
 • Pozostawianie pożywienia. Duże naczynia kandyzowanego na biurku recepcjonistki w biurze dietetyków lub: 'tutaj, jeden pączki zostawiłeś, chcesz to?' Resztki z urzędu partyjnego lub małżonek, który ciągnie przeciągając połowę żetonów w sklepie do Dom.
 • Tworzenie specjalnych potraw. Jeden mąż nie chciał opierać się na nocnych anonimowych nocach, więc za każdym razem robił wielką kolację i powiedział żonę, aby zabrać ze sobą 'przyjaciół z dietą'.
 • Dokonywanie specjalnych zasad urlopowych. 'To twoje urodziny - jeden kawałek ciasta' nie boli! '
 • Mając zniechęcenie do wiadomości. 'Jestem z ciebie tak dumny, że próbowałem tego, nawet jeśli wiesz, że 95\% osób nie utrzymuje wagi.' Lub: 'to nie jest moja sprawa, ale nie biegnie źle?'
 • Wolontariat w psychoanalizie amatorskiej. 'Wiesz, nie wydaje mi się być tak zabawne, jak straciłeś wagę'.

Dlaczego ludzie sabotują

'Miałem ludzi próbować dostać kogoś, kto stracił dużo ciężaru, aby to wszystko z powrotem!' Wyklucza linda spangle, RN, MA, autor Życie jest ciężkie, jedzenie jest łatwe. 'jedna kobieta straciła ponad 100 funtów, ale jej mąż zakupił ją w rozmiarze 4X bluzkę i cukierek na Boże Narodzenie'.

'on chce mnie stary', powiedziała spleciona. Widziała to jako kwestię kontroli i ostatecznie rozwiodła mężczyznę, starając się ją kontrolować tak destrukcyjnie.

'W niektórych przypadkach', mówi spangle, 'małżonek może mieć potrzebę kontroli. Mężczyzna może pomyśleć, czy jego żona pozostaje fat, ona wygrał' flirtować lub przyciągać uwagę. Czasami ten małżonek pogratuluje ciężkiej osobie. Nikt inny nie ma, więc jest to sposób na kontrolę. '

Katz mówi, że ludzie z nadwagą (dwie trzecie Amerykanów) czują się zagrożeni. 'Większość ludzi walczy z problemami wagi', mówi katz. 'Jeśli jestem gruby i idziesz na dietę, wpajasz mnie w niewygodne położenie złego samopoczucia, decydując się na coś z tym zrobić, czego nie mogę być gotowy, albo próbuję cię wycofać Co robisz.

'ludzie, którzy są zagrożeni', katz się podsumowuje, 'walczyć'

Lęk seksualny jest też jego częścią, zgadza się. 'Jeśli ktoś się cienka, mogą znaleźć kogoś innego, to jest czynnik'. Moja żona staje się tak sexy, może mnie wyrzucić. '

A Katz mówi, uspokajanie dieterowi może być wyższą formą miłości. 'Matka może uważać, że to jej zadanie, aby dziecko czuło się lepiej o sobie. Mogą być na misji, aby uzyskać córkę, aby zaakceptować jej rozmiar. '

Współpracownicy, mówi, wykazują tendencję do rywalizacji. Jeśli coś Ci się uda, a nawet utrata masy ciała, sprawi, że wyglądają mniej skutecznie. Plus, możesz zwrócić uwagę na promocję.

Co zrobić, jeśli sabotujesz siebie?

Pierwszym krokiem w sabotażu diety, mówi się, że to rozpoznać. Twój sabotażysta może ochraniać status quo, utrzymać cię pod kontrolą lub uniemożliwić odejście do nowego życia z nowym ciałem.

Dieter też może znaleźć siłę w status quo i wygłaszać się z diety. Nieznany jest zawsze straszny. Kobiety mogą mieć problemy z poczuciem własnej wartości i sądzą, że nie zasługują na cienką. Musi być odważniejsza, aby rzucić płaszcz tłuszczu, który nie pozwala innym na zobaczenie ich lub ich chęci.

'czasami', mówi spangle, 'praca z trenerem życiowym może pomóc dieterowi odkryć jak zbudować siłę tego rodzaju'.

Jak radzić sobie z sabotażami diet

'kobiety mają tendencję do robienia rzeczy osobiście', mówi trish ryan, trener fitness i współwłaściciel zespołu ćwiczeń grupowych w hanover w stanie Massachusetts. 'Trudniej jest, aby kobiety trzymały się za pięty i powiedzieć:' nie, nie codziennie piję wina '.

'Niech się to stanie' - mówi katz - 'żyjemy w społeczeństwie, w którym ostrzega się otyłość, chociaż wielu ludzi jest otyłych. To sprawia, że ​​niechętnie rozmawiamy o tych sprawach otwarcie.

'pierwszą rzeczą, w której mówię ludziom, że jest tłusta, nie jest ich wina', kontynuuje katz. 'To jest jak niedźwiedź polarny, który stara się pozostać na powietrzu na desce. Nie mamy mechanizmów ciała do czynienia z społeczeństwem, w którym się znajdujemy '.

Katz podkreśla, że ​​dobrze jest wypluć, mówiąc: 'mamo, wiem, że mam nadwagę. To nie sprawi, że jestem złą osobą, ale potrzebuję twojej pomocy, kiedy przyjdę, musisz przygotować więcej warzyw lub chude mięso '.

Dla męża, powiedzmy dobrze: 'kochanie, kocham cię, byliśmy razem 15 lat, nie idę gdziekolwiek, jesteś moim najlepszym przyjacielem i potrzebuję Twojej pomocy i zrozumienia'. (Może to być lub nie może być czas, aby powiedzieć: 'możesz sobie pozwolić również na spadek.')

Współpracowników można powiedzieć: 'Nadal jestem tą samą osobą, jaką zawsze byłem, ale mam nadwagę i chcę się z tego wynieść. Nie wygrałem, jeśli nie pomożesz. '

Jeśli ktoś nadal będzie oferował jedzenie, powiedzmy 'wygląda świetnie, może później'. Upewnij się, że później nigdy nie nadejdzie. Nie zauważyli.

Co prawda mogą zrobić

Jeśli znasz kogoś, kto chce zmienić wzorce jedzenia, porozmawiaj o tym otwarcie.

 • Zaproponuj spacer, zamiast jechać do sklepu podmiejskiego w porze lunchu - zrób spotkanie, a nie jedzenie, skup się.
 • Zostań przyjacielem diety i wsiadaj na pokład, jeśli chcesz.
 • Jeśli zaczniesz mówić coś negatywnego lub zniechęcającego, zadaj sobie pytanie.
 • Jeśli jesteś menadżerem biura, zrób dietetyczną sodę w urządzeniu lub umów się na zdyskontowane członkostwo w siłowni.
 • Zaplanuj wakacje, gdy osiągniesz cel.

Przede wszystkim ryan mówi: 'weź kwiaty, nie cukierki'.