Co mleko może dla ciebie zrobić

Osoby, które mają diety bogate w mleko i produkty mleczne, mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia niskiej masy kostnej przez cały cykl życia. Żywność w grupie mlecznej dostarcza istotnych składników odżywczych, w tym wapnia, potasu, witaminy D i białka.

Zbuduj mocniejsze kości

  • Diety bogate w mleko i produkty mleczne pomagają budować i utrzymywać masę kostną. Może to zmniejszyć ryzyko osteoporozy z powodu przerzutów kości
  • Produkty mleczne są szczególnie ważne dla zdrowia kości w okresie dzieciństwa i dojrzewania, gdy masa kostna jest budowana.
  • Diety obejmujące produkty mleczne mają zazwyczaj wyższą ogólną jakość odżywczą.
  • Żywności i napojów wzbogaconych wapniem, takich jak napoje sojowe lub sok pomarańczowy, są innymi źródłami wapnia, ale mogą nie dostarczyć innych niezbędnych składników odżywczych.

Witaminy i minerały

  • Wapń pomaga budować silniejsze kości i zęby. Produkty mleczne są podstawowym źródłem wapnia w diecie amerykańskiej. Diety, które dostarczają 3 filiżanki lub odpowiednik produktów mlecznych dziennie mogą poprawić masę kostną. Diety bogate w potas mogą pomóc utrzymać zdrowe ciśnienie krwi. Produkty mleczne, zwłaszcza jogurt i mleko, dostarczają potasu.
  • Witamina D działa w organizmie w celu utrzymania prawidłowego poziomu wapnia i fosforu, pomagając w ten sposób w budowie i utrzymaniu kości. Mlekiem wzbogaconym w witaminę D jest dobrym źródłem tego składnika odżywczego. Inne źródła obejmują jogurty z witaminą D i witaminy D z dodatkiem płatków śniadaniowych gotowych do spożycia.
  • Produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu zapewniają mało tłuszczu lub nie zawierają tłuszczu.

Lean w kierunku beztłuszczonego lub o niskiej zawartości tłuszczu

Wybór żywności z grupy mlecznej o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu może wpływać na ryzyko chorób serca.

Diety o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych zwiększają LDL 'złe' poziomy cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu LDL z kolei zwiększa ryzyko chorób serca. Wiele serów, mleka pełnego i produktów z nich wysoce nasyconych. Aby utrzymać poziom cholesterolu we krwi w zdrowiu, ograniczyć ilość tych pokarmów, które jesz. Ponadto, jedzenie wielu tłuszczów utrudnia unikanie większej ilości kalorii niż potrzeba.