Uważaj na swoje maniery - na siłowni

Wszyscy mamy inne powody do wypracowania, niezależnie od tego, czy jest to utrata masy ciała, uzyskać abs twardy rock, czy też pozostać zdrowym, niezależnie od motywacji, dla niektórych z nas, aby dostać się na siłownię jest osiągnięciem dla siebie Więc kiedy ludzie są niegrzeczni, brutalni lub wręcz irytujący, może to być frustrujące, ponieważ mogą nas rozpraszać z powodu naszych celów fitness, lub gorszych, mogą nas zaszkodzić, a czasami nie możemy tego wiedzieć, ale możemy być przestępcami Członek klubu.

Salvatore fichera, fizjolog ćwiczeń w Nowym Jorku, i joe warpeha, duluth, certyfikowany przez minnesota specjalista ds. Siły i kondycjonowania, widzieli ich udział w nieostrożnych i niespodziewanych działaniach, które doprowadziły do ​​obrażeń.

Na przykład klienci, którzy nie wycierają potu z urządzeń ćwiczeń, jak wiadomo, zdają się przenosić choroby zakaźne, takie jak wysypka u innych osób. Komórkach do telefonów komórkowych lub nadmiernie głośnych grabieży spowodowały, że trenerzy poważnie tracili koncentrację i naprężenia mięśni. Ciężarowcy, którzy zaniedbywali się prawidłowo, mieli luźne talerze i zmiażdżyły palce - ich i innych '.

Te nieszczęścia są łatwe do uniknięcia. Z dobrymi obyczajami i rozsądkiem, ćwiczenia na siłowni mogą stać się przyjemnym, bezpiecznym i zdrowym doświadczeniem dla każdego.

leniwy ... i niebezpieczny

Jedna z najczęstszych gafli, które ludzie podejmują na sali gimnastycznej, nie umieścić sprzętu w odpowiednim miejscu.

'Niektórzy po prostu zostawiają hantle na podłodze, które są całkowicie głupie ', mówi fichera. 'To jest niewygodne dla kogoś, kto może potrzebować tej szczególnej wagi później, i może zaszkodzić innym członkom, którzy, patrząc na siebie w lustrze, wróć i nie patrz na podłogę'.

Reguła dotyczy również klientów używających wolnych wag. Oprócz pozostawienia ich na podłodze, niektórzy podnośniki najwyraźniej nie zwracają ich do odpowiednich gniazd liczbowych (tj. Ciężaru 10 funtów w miejscu '10', 20-stożka w miejscu '20' itd.) Niektóre Ludzie mają wagi do różnych części sali gimnastycznej i zostawiają je tam. To oczywiście niedogodności dla innych, którzy mogą musieć coś zrobić, aby zakończyć ćwiczenia.

Ważne jest również zabezpieczenie kołnierzy na sztangach. Luźne płyty mogą się zsunąć, odbijają się na ziemi i zranić kogoś. Takie reguły zdrowego rozsądku wpisują się w nagłówek 'właściwego używania sprzętu' i 'postępuj zgodnie z instrukcjami', co powinno być bezgłębne, ale niektórzy ludzie nadal nieoczekiwanie działają głupi.

Ścigacze

Potem są ludzie, którzy w trakcie ich kręcenia lub głośnego wściekania. Niektórzy nawet upuszczają ciężary na ziemię, robiąc duży uderzenie. Tych noisemakers, peeve david reyes, 33 lat, którzy poważnie traktują treningu treningowym.

'niech powiem, że' próbuję nacisnąć ', mówi reyes. 'Robię ciężki set i skupiam się na podnoszeniu odpowiedniej formy, a gdy wchodzę do barwy, słyszę' BOOM! BOOM! '... idzie mi koncentracja, a bez niej ja Może skończyć się 300 funtów na mojej szyi. '

Sam Reyes czuje potrzebę uwolnienia energii, gdy podnosi się, ale robi to, co nazywa 'muted grunt', aby być uważnym wśród innych członków. Dla osób, które uważają, że potrzebują dodatkowego zwiększenia podczas podnoszenia, zamiast tego fichera sugeruje głośny oddech. Mówi, że silne wydechy powinny zapewniać takie same korzyści, jak hałaśliwe granie.

Ciężkozmywacze mogą chcieć poprosić ludzi, aby je zauważali podczas robienia zestawu. Podczas gdy może to wydawać się niedogodnością, warpeha mówi, że większość podnośników nie ma problemu z wypatrywaniem dla Ciebie, wiedząc, że pewnego dnia potrzebują pomocy, jeśli nie potrafisz poradzić sobie z pewną masą, najlepiej nie Używaj go, dla Twojego bezpieczeństwa i dla innych wokół siebie.

yakkers

Porozmawianie z innymi podczas wykonywania zestawu ciężaru może być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ zakłóca prawidłową technikę - mówi fichera. 'Nawet jeśli byłeś na siłownię przez długi czas, to nadal ważne, aby skupić się na skurczach mięśniowych, lub możesz naprawdę zranić się.'

Plus ludzie, którzy bezczynnie i po prostu spędzają czas ze sobą na podłodze treningowej mogą zepsuć pozytywną, poważną atmosferę treningową.

Albert valencia, konsultant w Los angeles, lubi, gdy ludzie są mu bardziej podobni do siłowni. Pracuje co najmniej cztery razy w tygodniu i stara się wyjść z siłowni za godzinę i 15 minut. Mówi, że ludzie, którzy towarzysko czasem zdenerwowany go, ponieważ zazwyczaj nie zwracają uwagi i chowają sprzętu, co sprawia, że ​​trening jest nieefektywny.

Kolejny niepokojący zachowanie na sali gimnastycznej ma związek z czymś, co wydaje się irytować ludziom wszędzie - słuchając rozmów na swoich telefonach komórkowych.

'Nikt nie musi usłyszeć twojej rozmowy', mówi re perez, lat 31, który ma nie tylko doświadczenie jako członek klubu, ale jako personel w ekskluzywnej siłowni manhattańskiej. Mówi, że jest to jedna rzecz, aby otrzymywać szybkie wezwania, aby uzyskać informacje, ale to inna sprawa, aby się wykluczyć, wyglądając pretensjonalnie.

Jeśli musisz wypocząć, zabierz swój gadat poza obszar treningu. Niektóre gimnastyki poświęcają miejsca na spotkania towarzyskie, takie jak kawiarnie i lobby.

intruzi

Denerwuje także Walencję, gdy ludzie narusza go podczas setu, gdy zadają pytania, czy wkrótce będzie gotowy do pracy z maszyną.

W tym przypadku fichera mówi, że jest to właściwa etykieta, aby inni mogli używać sprzętu podczas odpoczynku pomiędzy zestawami. To może nie być idealne, ale taka sama uprzejmość może przydać się następnym razem, gdy jesteś w pośpiechu.

Jeśli naprawdę jesteś w pośpiechu i nie możesz czekać, aż ktoś skończy, to warpeha zaleca poszukiwanie alternatyw. 'Więcej niż jedna maszyna może wypracować konkretny mięsień', mówi. 'Jeśli wszystko inne zawiedzie, użyj wolnych ciężarów'.

Centra fitness mają zwykle przeszkolony personel na podłodze, który może poprowadzić Cię odpowiednimi ćwiczeniami. Na proste pytanie lub dwa, zwykle nie ma opłaty.

Ziemniaki

Niektórzy ludzie mogą czuć się dobrze, gdy poczekasz na siłownię, ale pamiętaj, aby się oczyścić po sobie. Warpeha mówi, że słyszał o klientach, które przygryzają się przeziębienia i wysypują się od rówieśników, którzy nie chcą wycierać się z urządzenia. Widział też, że ludzie zostawiają w szafce szmatę, a tym samym zanieczyszczają powietrze.

Pamiętaj, że szafka nie jest Twoim prywatnym miejscem. Oznacza to, że inni mogą nie docenić tego, jeśli rozprowadzisz rzeczy na ławkach, zostawiaj ogolone włosy w umywalniku, wkładasz ręczniki na podłogę i zapomnij spłukać toaletą.

Najważniejsze jest, że właściwa etykieta sprawności może nie różnić się od praktykowania dobrych manier w świecie zewnętrznym. Jedyna różnica polega na tym, że na siłowni może się zdarzyć, że nie będziesz miała na sobie cienkiej odzieży bez żadnego spojrzenia.