Uzdrowienie ze śladu chuchu

Przez amy mcgorry

W dzisiejszych czasach wszyscy mówią o 'gwałtownych zmianach', ale ponieważ baseball w sezonie jest w pełnym huśtawce, niech przekręci temat do wyważania - ścięgno udowe, czyli

Urazy chirurgiczne są jednym z najczęstszych urazów w baseballu, dotykających dzbanów i graczy na pozycji. Ściągnięte na nogę, na przykład, mogą przez kilka tygodni odpoczywać przez gracza, a uraz ma tendencję do powtarzania się.

Odcinki i łzy tchawicy nie są widoczne tylko w baseballu, w rzeczywistości są one powszechne we wszystkich sportach, które wymagają nagłych początków i zatrzymań, takich jak tenis, bieganie, piłka nożna, piłka nożna i narty wodne. Na szczęście są kroki, które mogą przyjąć zarówno zawodowi sportowcy, jak i weekendowi wojownicy.

Gdy ścięgna są bólem

Grupa chusteczek składa się z trzech mięśni z tyłu nogi. Kiedy jesteś w ruchu - biegnij, powiedzmy - ścięgna poruszają się na dwa sposoby: skracają się, kiedy zginają się na kolanie i rozciągają biodra, a następnie wydłużają, aby spowolnić połączenie stawu kolanowego i wchłonąć uderzenie gładko.

Hamstrings współpracuje z mięśniami czworogłowymi w przedniej części nogi, które wyprostują kolana. Badania wykazały, że urazy często występują, gdy występuje nierównowaga między siłą ścięgna i czworogłowego.

Jeśli na przykład wybuchają wybuchowe momenty, mięśnie czworogłokowe zacierają się szybko. Jeśli twoje ścięgna są przytłumione przez naciąg mięśnia czworogłowego, twoje ścięgna mogą zerwać, gdy próbują kontrolować fazę hamowania chodu.

Dlaczego jesteś wycofany

Wygeneruj baseballa biegnący do pierwszej bazy. Wsiada do nagłego sprintu. Czworokopki są wezwane do działania, aby przyspieszyć bieg, a jego ścięgna przeciwstawia się naciągowi czworogłowego (podobnie jak kierowca stagecoach, ciągnący na konia konia).

Jeśli ścięgna gracza są słabe lub zmęczone, nie mogą poradzić sobie z siłą generowaną przez czworogę. Odtwarzacz może poczuć pop albo drgnięcie z tyłu nogawki, i widać na nich siniaki. Szczepy wahają się od łagodnych łez 1 stopnia z pewnym dyskomfortem po ciężkich łzach w stopniach 3, gdy sportowiec nie może nawet wytrzymać obciążenia na uszkodzonej nodze.

Czas uzdrawiania podartego ścięgna zależy od miejsca, w którym występuje łza. Jeśli rozdarta zostanie grubsza środkowa część mięśnia, odbudowa może trwać około 4-6 tygodni. Ale jeśli uraz występuje w pobliżu kończyn mięśniowych, gdzie spotyka się ścięgno, łza może zająć dłuższe leczenie ze względu na brak krwi w tym typie tkanki.

Jak pozostać w grze

'to jak déjà vu znowu', legenda o baseballu, yogi berra, sławnie przyznaje się do powiedzenia: ta sama fraza może mieć zastosowanie do wysokiego poziomu nawrotu nawrotów urazów chirurgicznych w baseballu.

Niektóre badania wskazują, że ten wysoki procent jest spowodowany chirurgicznymi bliznami po początkowym urazie. Bliznowata tkanka, która nie wydłuży się prawidłowo, może powodować dalsze łzy.

Koncentryczne zgięcie kolana i ekscentryczne przedłużenie kolana

 • Leżaj twarzą w dół poduszką pod brzuchem (opcjonalne wagi kostek)
 • Trzymaj plecy płasko i zginaj kolano (koncentryczny trening)
 • Teraz dolaj nogi powoli (ekscentrycznie)
 • Wykonaj od 2 do 3 zestawów po 10 rep.

Wyłączenia pojedynczych nóg

 • Stań na jednej nodze z ramionami nad głową
 • Zginaj i dotknij ziemi dłonią, kopnij drugą nogę tak, jak to robisz (nie pozwól, by biodra się kołysały!)
 • Wykonaj 5 powtórzeń

mostkowanie

 • Połóż się na plecach z wygiętymi kolanami i nogami płasko na podłodze
 • Podnieś pośladki w kierunku sufitu, utrzymując poziom bioder
 • Powoli opuść pośladki na ziemię
 • Od 2 do 3 zestawów po 10 rep.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń zawsze skonsultuj się z lekarzem. I pamiętaj: możesz zostać zejdzie ... ale nie na długo!