Urazy sportowe: uniemożliwiają 10 najlepszych

Przez sarah gleim

Jeśli kochasz uprawianie sportu - lub jesteś gotowy zanurzyć się w lidze zespołowej, aby odzyskać (lub rozwijać) swoje umiejętności w kickball lub softball - wykazanie się odpowiednim narzędziem nie jest jedyną rzeczą, o której warto pamiętać. Ciało jest podatne na wiele typowych urazów, po prostu dlatego, że dobrze ... bawiąc się sportem, a podczas gdy byłeś bardziej narażony na ryzyko, gdy byłeś dzieckiem i wciąż rośnie, to nie znaczy, że jesteś bezpieczny przed urazami sportowymi Że jesteś dorosła.

Jest jednak dobra wiadomość, można uniknąć większości niefortunnych sprężystek, szczepów i przerw w pracy kości, które mogą być spowodowane szorstką grą piłkarską lub piłką nożną (lub po prostu zapomnieć rozciągnąć). Z 10 najczęstszych urazów sportowych - i dokładnie, w jaki sposób możesz uniknąć zakoczenia na DL.

1. Zwichnięcia i szczepy

Do tej kategorii zalicza się kilka urazów, w tym zwichnięcie stawów, bicepsowe zapalenie ścięgna i napiętych ścięgien i mięśni pachwinowych. Te urazy są powszechne podczas uprawiania sportu, które wymagają biegania, skakania, korzystania z ramion, szybkiego zatrzymywania się i jazdy. Jednak certyfikowany fizykoterapeuta amy mcgorry, PT, DPT, MTC, który jest doktoratem fizycznej terapii i działa na rzecz skutecznej fizycznej terapii w nowym mieście, mówi, że można uniknąć zwiotczeni i szczepów. 'Musisz wzmocnić swoje mięśnie i zastosować dobry reżim elastyczności, który obejmuje ekscentryczny program [wydłużania mięśnia] i koncentryczny [skraplanie mięśni]', mówi. 'To pozwoli mięśnie być gotowe na wszystko, co nadchodzi ich drogę'.

2. Achillesowe łzawienie / zapalenie ścięgna

Zapalenie ścięgna Achillesa występuje najczęściej wśród biegaczy lub sportowców uprawiających sport, które obejmują bieganie i skakanie. Ścięgna Achillesa - ścięgna z tyłu kostki - wzburzona i bolesna z nadmiernego używania, a w najgorszych scenariuszach może zerwać się.

Mcgorry mówi, że ważne jest, aby mieć dobre programy wzmacniające i elastyczność, aby zapobiec ostrym zapaleniu ścięgna Achillesa, które - jeśli nie jest to leczone - może utrudnić lub uniemożliwić uruchomienie. 'Bieganie we właściwe buty jest również ważne, ponieważ pomagają poddać organizmowi mniej stresu', mówi mcgorry. 'Chcesz też dobrego, silnego mięśnia sercowego i ćwiczyć mięśnie łydki, aby pośrednio wzmocnić ścięgno Achillesa, aby lepiej się przemieszczało'.

3. Szpilki na szyję

Jeśli niedawno wzbiłeś intensywność treningu lub próbujesz nowego sportu (zwłaszcza na biegu), możesz mieć do czynienia z szynami grzbietowymi. To jest ten ból w wewnętrznej części goleni i chociaż jest do bani, to nic więcej niż zapalenie mięśnia wokół kręgosłupa. To dość łatwe do uniknięcia, mcgorry mówi. Noszenie odpowiednich butów, dla jednego, jest ogromnym krokiem. Upewnij się, że rozciąga się cielęta i pracujesz mięśnie łydek zarówno ekscentrycznie, jak i koncentrycznie. Mcgorry mówi również, że delikatne ćwiczenia mające na celu wzmocnienie stopy mogą pomóc uniknąć szyn ścięgiennych.

4. Epicondylitis (łokieć tenisisty / łokieć zawodnika)

Dwa najczęstsze postacie epicondylitis, epicondylitis środkowego (aka łokieć zawodnika) i boczne zapalenie okrężnicy (np. Łokieć tenisistyki) zazwyczaj występują z powodu słabego huśtawki i powodują ból na wewnętrznej i zewnętrznej stronie łokci. Mcgorry mówi, wzmocnienie mięśni przedramienia i mankiet rotator może pomóc zapobiec tego bolesnego stanu. 'Dostać lekcję dotyczącą twojej postaci, jeśli grasz w golfa lub w tenisa', mówi. 'Jeśli Twój huśtawka jest wyłączona, możesz zranić to mięśnie. Zawsze mówię, że masz lekcję, ponieważ pro może ci powiedzieć, co robisz źle. '

5. Rotator mankiet ścięgna / łza

Twarz rotatora składa się z mięśni i ścięgien, które pomagają poruszać i stabilizować ramię. Zapalenie ścięgien i łzy mogą wystąpić, gdy sportowcy powtarzają ruchy, jak w baseball i tenisa. 'Ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie górnej części grzbietu i rdzenia oraz sprężysty mankiet, mogą zapobiegać powstawaniu ścięgien i łez', mówi mcgorry. 'Jeśli te mięśnie nie są silne, będą nadmiernie rekompensowane, a to może doprowadzić do łez', mówi również, rozciągając mięśnie piersiowe po grach mogą pomóc zapobiec kontuzji. ​​

6. Złamania

Nie potrzebujesz superhero, aby zapobiec złamaniu kości podczas szorstkiej gry walki z piłką nożną, podczas gdy większość złamań to wypadki, które trudno uniknąć, możesz wzmocnić kości dzięki odpowiedniej diecie , Biorąc wystarczającą ilość witaminy D i wapnia, a mcgorry mówi, że trening 'trening siłowy wzmacnia mięśnie, dzięki czemu mogą działać jak amortyzatory', mówi, a niektóre badania wskazują, że trening siłowy wzmacnia również kości '.

7. Wstrząs

Concussions występują po osobie cierpi na traumatyczne uszkodzenie mózgu, zwykle po uderzeniu, uderzeniu lub otrzymaniu ciosu w głowę. Ale można również uzyskać wstrząs po ciosie na ciało, jeśli powoduje, że głowa poruszać się tam iz powrotem na tyle twardo, co jest najczęściej spotykane w takich dyscyplinach sportowych, jak piłka nożna, piłka nożna, hokej i bokserski. Najprostszym sposobem uniknięcia wstrząsów jest noszenie odpowiedniego sprzętu, zwłaszcza kasku. Wzmocnienie szyi i mięśnie górnej części pleców może również pomóc, ponieważ działają jak poduszki i wspierają uderzenie - mówi mcgorry. 'Dobre silne mięśnie mogą kontrolować przemieszczenie głowy i pomóc podjąć siłę, tak aby twoja głowa nie kręciła się i mózg nie został wybity', zauważa.

8. Urazy kolana

Wszyscy widzieliśmy przerażające rejony profesjonalnych sportowców cierpiących na agoniczne urazy kolana. Kto może zapomnieć o oglądaniu San Francisco 49ers linebacker navorro bowman zerwać MCL i ACL podczas mistrzostwa NFC w 2014 roku? On nie jest sam, choć: urazy kolanowe należą do najczęstszych urazów w sporcie. Ale nie muszą położyć kresu zawodowemu (lub w twoim przypadku, zabawy) kariery sportowej. 'Skup się na wzmacnianiu ścięgien, quadów i glutów', mcgorry doradza. 'Dobre, silne gluty naprawdę pomagają w tym, jak wbane są kości udowe, a mocne ścięgno udarowe mogą działać jak ACL, zapobiegając przedostawaniu się szkieletu'.

9. Łzawie biodrowe bioder

Labrum to delikatny elastyczny pierścień tkanki otaczający gniazdo stawu biodrowego. Trzyma piłkę na górze kości udowej (kości udowej) na miejscu. Jest to podatne na łzawienie od bezpośredniego urazu do bioder i może być ranne podczas jogi i baletu, z powodu powtarzającego się obrotu biodra i hiperfleksji i kucania ruchów, które często zawierają. Rozciąganie mięśnia biodra i wzmocnienie glut może zapobiegać łzom i zranieniom, jak mówi mcgorry, i może nosić odpowiednie obuwie. 'Podczas jogi, bądź świadomy swojej postaci - i poznaj swoje granice', ostrzega.

10. Urazy kręgosłupa

Sporty, które mogą przyczyniać się do urazów kręgosłupa, takie jak bieganie, golf i tenis. Ale zgodnie z mcgorry, właściwe trening siłowy i solidny program elastyczności mogą oznaczać całą różnicę. 'Ludzie popełniają błąd w rozwijaniu tylko swojego abs', mówi. 'Muszą też wzmocnić mięśnie wieloprzegodkowe' (mięśnie multifidus to małe mięśnie, które otaczają kręgi na plecach).