Winterizing Twoje treningi

Krótsze dni, dłuższe noce, chłodniejsze temperatury - wszystkie sygnalizują nadejście zimy. Dla wielu sezon oznacza spędzać czas przed kominkiem, pić gorące kakao. Ale dla entuzjastów sportów na świeżym powietrzu, zimą może oznaczać niezliczone miesiące oczekiwania na powrót wiosny i duszący przypadek gorączki w kabinie.

Ale czy sport, z którego wybierasz się spływy kajakowe, turystyka, jazda na rowerze czy bieganie, eksperci twierdzą, że przy odpowiednim sprzęcie i odzieży, miłośnicy na świeżym powietrzu nie muszą rezygnować z ulubionych wypraw. Być ostrożnym: nieuwzględnienie zdrowego rozsądku lub prawidłowego przygotowania może zagrozić życiu i kończynie - nawet w umiarkowanych temperaturach.

Hipotermia i Frostbite

'Większość śmierci spowodowanej hipotermią występuje między 30 a 50 stopni Fahrenheita', mówi William Forgey, MD, były prezes Towarzystwa Lekarskiego Wilderness w Colorado Springs. 'Jeśli pojawi się poniżej 55 stopni, a ty masz mokrą bawełnę, nie możesz nadążyć za stratą ciepła. Jeśli będziesz nosić prawie wszystko, będziesz w porządku'.

Hipotermia uderza tak, jakby temperatura ciała ciała spadła poniżej 95 stopni. Są wśród nich oznaki mętności, zaburzenia psychiczne, spowolnione oddychanie i bicie serca oraz niemożność poruszania się w prostej linii> 'To bardzo przypomina picie', mówi Forgey, który zauważa, że ​​większość ofiar USA z powodu hipotermii występuje wśród bezdomnych.

Zachęcamy do zapobiegania odmrożeniom i zapaleniu błony śluzowej jelita grubego - mówi dr Brian Halpern z Szpitala Specjalistycznego w Nowym Jorku. Halpern wyjaśnia, że ​​wrażliwe obszary, takie jak narządy płciowe i odsłonięte obszary, takie jak dłonie i twarz, są podatne na zamrożenie części ciała przez odmrażanie.

Nie trzeba długo czuć skutków zimna. Narciarz powinien wziąć pod uwagę prędkość zjazdu z nartami, co może doprowadzić do spadku czynników wiatru do już niskich temperatur. Długie zajęcia na świeżym powietrzu mogą prowadzić do powolnej, ciągłej utraty temperatury ciała. Osoby szczególnie narażone na sporty wodne są szczególnie zagrożone, jeśli zostaną zanurzone w zimnej wodzie, co może prowadzić do szybkiego chłodzenia.

Odzież: staromodna i high-tech

Noszenie odpowiednich rodzajów ubrań może mieć duże znaczenie. Doświadczeni kajakarze z whitewater noszą na suchym garniturze syntetyczne materiały, takie jak polipropylen lub runo, zapewniające szczelne uszczelnienie wokół ciała. Rezultatem jest przytulny kokon, nawet w chłodne dni.

Forgey opowiada się za starodawną metodą układania odzieży - najcieńszej warstwy, która zazwyczaj dotyka skóry. Materiały, które odciągną pocenie się od skóry i odparowują, są najlepsze: wełna wysokiej jakości, polipropylen i poliester. Doradza przed noszeniem jedwabiu, akrylu i bawełny, które utrzymują wilgoć.

Żywność i płyny

Zimna pogoda wpływa na zwiększenie zapotrzebowania na kalorie - mówi Bruce C. Paton, emerytowany profesor na Uniwersytecie w Kolorado, a także był prezesem Towarzystwa Medycznego Wilderness Medical. - mówi Paton - 'jeśli większość ludzi będzie jeść regularnie, to dobrze.'

Trzymaj się z dala od płynów alkoholowych. Pomimo popularnego wizerunku alkoholu ocieplającego duszę w zimny dzień, lekarze zalecają sportowcom zimnej pogody, aby powstrzymywać się od pracy, podczas pracy na świeżym powietrzu. Nicholas DiNubile, MD, członek Amerykańskiego Towarzystwa Ortopedycznego Medycyny Sportowej, twierdzi, że alkohol rzeczywiście powoduje, że ciało szybko traci ciepło. Alkohol otwiera naczynia w skórze i kończynach, narażając ciepło we krwi na działanie środowiska.

Napij dużo napojów bezalkoholowych, aby pozostać uwodnionym, gdy przebywa w zimnym, suchym powietrzu, doradza Paton. Na przykład narciarze biegów biegowych mogą stracić około jednego kwartału potu na godzinę. Osoby ćwiczące na świeżym powietrzu powinny wypić od 4 do 6 litrów wody dziennie. Pij wodę, nawet jeśli nie czujesz pragnienia, mówi Paton - w momencie, kiedy jesteś spragniony, może być już odwodniony.