Sam schmidt, indy wyścigowa liga

NAZWISKO: sam schmidt
SPORT: liga wyścigowa Indy (wyścigi samochodowe) TEAM: wyścigi gąsienicowe
SZKODA: kontuzje kręgów C-3 i C-4

INNE ZABEZPIECZENIA, KTÓRYCH ZAWSZE POWAŻNE SZYBKIE SZKODY

Chris Spielman, Cleveland Browns; Dennis byrd, nowe jork jets; Michael irvin, kowboje dallas; Ike hilliard, nowojorskie giganty; Loy allen, NASCAR.

JAK ZROZUMŁO

Schmidt doznał kontuzji we wczesnym styczniu, kiedy tylna część jego samochodu zderzyła się ze ścianą oporową podczas treningu na światowej wybiedzie walt disney. Został natychmiast zdiagnozowany jako doznany urazu kręgosłupa i został popędzony do regionalnego ośrodka medycznego w orlando. Schmidt został sparaliżowany z szyi w dół. Lekarze stwierdzili, że doznał kontuzji kręgów C-3 i C-4. Miał operację, ale w tym czasie nie można określić jego rozmiarów i czasu jego porażki. W wypadku ostatniego października, schmidt złamał nogi i zranił palec u nogi, który musiał zostać amputowany.

BIOGRAFIA

Sam schmidt, lat 36, to trzyletni weteran ligi wyścigowej (IRL). W 1992 roku, w swoim pierwszym roku w serii SCCA specjalizującej się w wyścigach, walczył w serii sezonów z ośmioma zwycięstwami i dziewięcioma biegunami. Został nominowany do roli SCCA roku. W 1997 roku zadebiutował w IRL, aw 1999 roku wziął trzy podium i sześć najlepszych pięciu wyścigów, zajmując piąty miejsce w wyścigu na mistrzostwach świata w Las Vegas.

CZYM JEST KIESZENIE SPINALNE?

Paraliż jest wynikiem urazu kręgosłupa i występuje w dół od miejsca uszkodzenia ciała. Kiedy kręgosłup jest złamany, uderzenie zwykle szkodzi kręgosłupowi, który znajduje się wewnątrz kręgów. Urazy, które mogą powodować porażenie obejmują odcięcie rdzenia kręgogojącego, co jest rzadkie, ale najpoważniejsze; Ściskanie lub zaciskanie przewodu; I stłuczenia rdzenia kręgowego (siniaki). Uszkodzenie kręgosłupa jest najpoważniejszą szkodą dla niemowląt sportowych, ponieważ ogólnie rzecz ujmując, urazy rzadko uleczone. Chociaż niektóre poprawiają, początkowe szkody są zwykle trwałe. Tkankę nie ustąpi, ponieważ jest niezwykle wrażliwa i złożona.

DIAGNOZA

Uraz i stopień uszkodzenia są rozpoznawane przy użyciu dwóch metod: badań klinicznych i badań diagnostycznych (takich jak zdjęcia rentgenowskie i skanowanie w kościach). Bezpośrednio po uderzeniu, typ urazu może zostać postawiony hipotezowo, jeśli dana osoba uderzyła głową lub szyją; Leży nieruchomo przez dłuższy okres czasu; Pozostawia powierzchnię do zabawy unieruchomioną na noszach; Opisuje silny ból szyi; Lub nie ma wrażenia poniżej punktu odniesienia.

LECZENIE

Szyjki sportowców są rutynowo unieruchamiane w momencie wypadku, ponieważ w przypadku niewielkiego uszkodzenia kręgosłupa i kości nadal znajduje się w stosunkowo dobrej pozycji, ruch może prowadzić do dalszego poważnego uszkodzenia tylnego kręgu kręgosłupa Jeśli zdarza się, że w przypadku złamań lub poważnych obrażeń sportowiec będzie poddawany szeroko zakrojonej operacji. Podczas zabiegu lekarze ustalą kości i spróbują zminimalizować obrzęk i ciśnienie w rdzeniu kręgowym i szyi.

PREWENCJA

Nie można tego uniknąć. Kierowcy rajdowi noszą hełmy mające na celu zmniejszenie ciężkości uszkodzenia głowy i szyi, ale biorąc pod uwagę szybkie wypadki, które występują w wyścigach samochodowych, urazy szyi są dość powszechne. Również w piłce nożnej niektórzy gracze noszą specjalne torebki za szyją, które zmniejszają ruch szyi przedniej części do tyłu i chronią kręgosłup. Urazy szyi nie są powszechne, ale są niszczące, gdy wystąpią. Urazy są częściej stosowane w wyścigach samochodowych niż jakikolwiek inny sport.

ODZYSKIWANIE

Ponieważ obrzęk ustępuje, jest bardzo mała szansa, że ​​pacjent odzyska nieco lub cały ruch poniżej punktu uszkodzenia ciała. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że sportowiec będzie zmuszony nauczyć się żyć bez użycia większości jego ciała i bez udziału w sporcie.

EFEKTY DŁUGOTERMINOWE

Istnieje bardzo mała szansa, że ​​sportowiec z ciężkim urazem karku będzie zawsze brać udział w swoim sporcie. Jest nieco większe prawdopodobieństwo, że sportowiec odzyska jakiś ruch lub uczucie w ciele. Jeden sportowiec, który dokonał niesamowitego powrotu to dennis byrd, który złamał szyję, ale teraz może chodzić.