Eva nemcova, strażnik / naprzód, rockers z Cleveland

NAME: eva nemcova

TEAM: cleveland rockers, WNBA;

POZYCJA: strażnik / do przodu
SZKODA: zerwany więzadło krzyżowe przedniego (ACL)

INNE POZIOMY AFFEKCYJNE

WNBA: lymydaza laurydowa, malenaksynę; Carolyn jones-young, ogień portlandzki; Elena baranova, miami sol; NBA: tom gugliotta, feniksy słońce; Derek anderson, los angeles strzyżenia; Danny manning, milwaukee dolców; NFL: jamal anderson, atlanta sokoła; Ric mathias, cincinnati bengals; Terrell davis, denver broncos; Robert daniel, karolina panthers; Tony boselli, jacksonville jaguary; Curtis enis, chicago ponosi; Baseball: shane spencer, nowojorscy yankees; Koszykówka kobiet NCAA: Shea Ralph, uniwersytet Connecticut, peppi browne, duke university

PLAYER BIO

Eva nemcova, wicemistrzostwo z 'rockerami', 27 lat, pochodzi z republiki czeskiej, aw czwartym sezonie wynosi średnio 13,2 punktu, 2,9 zbiórek i 1,6 asysty. 1997, a druga drużyna zdobył w 1998 roku. Nemcova posiada rekord WNBA w kolejnych rzutach wolnych z 66, z 91,7\% w tym sezonie. W zeszłej zimy podczas gry w Messinie w lidze włoskiej wyniosła średnio 19,4 punktu I był MVP ligi włoskiej w grze all-star z 2000 roku.

CO ZNACZONA

Nemcova wyrzuciła lewą ACL w pierwszej połowie utraty Cleveland do los angeles iskry, pojechała do kosza, posadziła stopę i skręciła ją, była zaskoczona tym, że szkoda, bo W tym czasie nic nie czuło.

CZYM JEST A TERROR ACL?

Więzadło krzyżowe przedniego (ACL) jest jednym z więzadeł wewnątrz stawu kolanowego, które stabilizuje kolano w pełnym zakresie ruchu. Specyficzną funkcją ACL jest utrzymywanie kości w kolanach przed poślizgiem do przodu iz obrotu. Jest używany w obracających się manewrach - na przykład podczas biegania lub szybkiego przemieszczania się na boki. Więzadło jest tuż za kolanem, w środku kolana.

ACL może być ranny na wiele sposobów. Najczęstsze jest połączenie zgięcia kolana i wymuszonego obracania dolnej części nogi. Również powszechna jest siła przyłożona na zewnątrz nogi naciśniętej do wewnątrz, jak na przykład obwód przycinający. Jest to typ, który sprawia, że ​​niektóre z przerażające podkreśla nowości. Sportowcy zazwyczaj opisują ostry palec, silny ból i niemożność poruszania się lub wciskania ciężaru lub nacisku na nogę.

DIAGNOZA

Lekarz sportowy może z łatwością zdiagnozować uszkodzoną ACL. Przesuwając kolano i sprawdzając jego ruch, lekarze mogą stwierdzić, że ACL została uszkodzona. Również jeśli krwią znajduje się wewnątrz stawu kolanowego, istnieje 70-80\% szansy, że ACL jest rozdarta. MRI (obraz rezonansu magnetycznego) również może wykryć uraz.

LECZENIE

Zaledwie 5-7 lat temu rozdarcia ACls kończyły sportowców 'sportowcy', dla sportowców i innych pacjentów zaangażowanych w obracanie sportu lub pracochłonnych miejsc pracy, zaleca się chirurgię rekonstrukcyjną ACL, a dla mniej aktywnych osób stosuje się leczenie nieoperacyjne, zamiast , Mogą wzmocnić mięśnie czworogłowe, ścięgna i nosić klamrę, ale ani ćwiczenia, ani klamerki nie dają im pełnego wsparcia, stabilności ani siły. Chirurgia polega zazwyczaj na przeszczepie innego więzadła od pacjenta lub od zwłok. Przeszczep jest następnie umieszczany w kolanie, gdzie oryginalna ACL była i zamocowana w miejscu przy użyciu śruby, kleju lub zszywki. Podczas okresu regeneracji ciało zawiera nowe więzadło, które ostatecznie zastępuje ACL.

PREWENCJA

Nie ma pewnych metod zapobiegania urazom ACL w sporcie kontaktowym. Jednak najnowsze badania wykazały, że sportowcy żeńscy są w większym stopniu narażeni na uszkodzenia ACL niż sportowcy płci męskiej. Jest kilka teorii na ten temat, ale większość lekarzy medycyny sportu uważa, że ​​jeśli kobiety będą odpowiednio przeszkolone, częstość tych urazów zmniejszy się.

ODZYSKIWANIE

Średni okres zwrotu wynosi 6-8 miesięcy. Pacjenci chodzą szybko po zabiegu, a fizykoterapia rozpoczyna się w ciągu 2 tygodni. Wtedy pacjent zaczyna ćwiczenia stacjonarne na rowerach, ćwiartki i wzmocnienie uda. W ciągu 10-12 tygodni pacjenci mogą zacząć biegać na bieżni, pływać i grać w golfa. Po około 4 miesiącach pacjent może zacząć obracać manewry i ćwiczenia. Sportowiec powinien mieć możliwość powrotu do swojego sportu po około 6-8 miesiącach.

PRZEGLĄD DŁUGOTERMINOWY

Dzięki nowoczesnej terapii rozdarta ACL już nie kończy się karierą. Leczenie działa bardzo dobrze i pozwala sportowcom na konkurowanie na tym samym poziomie, jaki miały w przeszłości. Niektórzy sportowcy wyzdrowieją z powodu kontuzji i mówią, że nie zmienili swojej skuteczności z poziomu poprzedzającego zranienie. Inni mogą poczuć, że tracą zdolność manewrowania lub wybuchowości, jaką miały przed urazem. Nemcova będzie miała chirurgię i ma nadzieję zagrać ponownie w styczniu lub lutym.