Ćwiczenia treningowe: korzyści, intensywność i inne

Jak to działa

chodzenie może być najprostszym sposobem na wypracowanie. Możesz to zrobić prawie wszędzie i wystarczy, aby zacząć: wystarczy postawić jedną nogę przed drugą stroną.

Istnieje wiele powodów, dla których warto chodzić. Twoje serce będzie silniejsze, obniży Ci ciśnienie krwi, a kości będą silniejsze. Chodzenie pomaga złagodzić stres, pomaga lepiej spać, i może zwiększyć Twoje spojrzenie na życie.

W większości dni chodzić w tempie 30 minut lub dłużej. Zrobić to sam lub z przyjacielem. Spróbuj klubu spacerowego lub rekrutować rodzinę na obiad po obiedzie. Wystarczy parę chodzących butów.

Poziom intensywności: niski

Możesz dopasować swoje tempo do poziomu fitness. W celu intensywniejszego treningu spróbuj chodzić szybciej, dłużej lub pod górę.

Obszary docelowe

Rdzeń: nie. Chodzenie nie dotyczy konkretnego rdzenia.

Arms: nie. Ten trening nie dotyczy Twoich ramion.

Nogi: tak. Chodzenie działa największe mięśnie nóg.

: tak. Chodzenie po wzniesieniu jest świetne dla twoich pośladków.

Powrót: nie. Ten trening nie skupia się na mięśniach pleców.

Typ

Elastyczność: nie. Ten trening nie koncentruje się na poprawie elastyczności.

aerobik: tak. Kontynuuj szybkie tempo, aby uczynić to dobry trening cardio.

Siła : tak. Nogi będą się silniej chodzić.

Sport: nie. Chodzenie na wyścigach to sport, często chodzą charytatywne spacery z grupą ludzi, ale dla większości ludzi, chodzenie nie jest konkurencyjne.

Niski wpływ: tak. Chodzenie wygrało twoje stawów.

Co jeszcze powinienem wiedzieć?

Koszt: Bezpłatne.

dobry dla początkujących? tak. Chodzenie jest idealnym rodzajem ćwiczeń, gdy dopiero się zaczniesz, możesz iść tak szybko, jak to tylko spowalniać, co jest łatwiejsze do pokonania w tempie i idź dłużej, bo lepiej.

na świeżym powietrzu : tak. Możesz chodzić po okolicy, na torze szkolnym lub przez szlak natury. Jeśli pogoda jest zła, spróbuj spacerować w centrum handlowym.

W domu: Tak. Możesz chodzić wszędzie. Jeśli masz bieżnię, możesz chodzić nawet w pomieszczeniach.

Potrzebne wyposażenie? żadne, z wyjątkiem butów do chodzenia. Zdecyduj się na buty, które wspierają łuk i lekko podniosą piętę.

Co dr. Mówi melinda ratini

Brak specjalnych urządzeń. Bez opłat na siłownię. Możesz rzucić kilogramy i obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu - wszystko to we własnym sąsiedztwie, centrum handlowym, parku lub na bieżni.

Możesz zacząć powoli od zaledwie 5 lub 10 minut dziennie i pracować przez co najmniej 30 minut w większość dni w tygodniu, aby uzyskać pełne korzyści z karty.

Powinieneś też robić ćwiczenia budujące siłę przynajmniej dwa razy w tygodniu. Możesz chwycić lekkie ciężary lub puszki, aby pomagać budować górne ciało podczas spaceru.

Niezależnie od tego, czy chodzisz samotnie, czy też w grupach, możesz zbudować program chodzenia, na którym możesz się cieszyć. Jeśli masz już dobrą kondycję, pracuj się z potężnym chodnikiem, możesz go używać jako głównego treningu lub używać go razem z innym programem, aby mieszać rzeczy i unikać nudy.

Jeśli wyjdziesz na zewnątrz, idź w bezpieczne miejsca, bądź chłodny, pij wodę i nosić krem ​​do opalania!

Czy to jest dobre dla mnie, jeśli mam stan zdrowia?

Zwiedzanie jest idealnym ćwiczeniem dla wielu osób.

Jeśli masz cukrzycę, chodzenie może pomóc obniżyć poziom cukru i twojego ciężaru. Uważaj, jeśli u pacjenta występuje uszkodzenie nerwu związanego z cukrzycą. Lekarz lub stomatolog może powiedzieć, czy chodzenie jest najlepszym wyborem do ćwiczeń, a jeśli tak, jaki typ buta jest najlepszy.

Zwiedzanie może pomóc w ochronie przed chorobami serca. Może obniżyć ciśnienie krwi i 'złe' (LDL) cholesterolu, zwiększając cholesterol 'dobry' (HDL).

Jeśli masz już chorobę serca, lekarz może zalecić rozpoczęcie programu chodu w rehabilitacji kardiologicznej. Personel rehabilitacji będzie monitorował twoje serce i ciśnienie krwi podczas budowania wytrzymałości.

Problemy z kolanem, biodrem i plecami mogą powodować skurcz w planach chodzenia. Skonsultuj się z lekarzem lub fizykoterapeuta, zanim zaczniesz szlafroki. Inne problemy, które mogą utrudnić chodzenie, obejmują kwestie równowagi, osłabienie mięśni i inne upośledzenia fizyczne.

Zwiedzanie jest świetnym sposobem na poprawę kondycji i zdrowie w ciąży. Tak długo, jak długo byłeś aktywny przed ciążą i nie masz problemów zdrowotnych, powinieneś być dobry, aby pójść. Aby zapobiec upadkom, unikaj nierówności w miarę wzrostu brzucha i przesunięcia środka ciężkości.