Pierwsze kroki

3 kwietnia 2000 r. (Nederland, colo.) - jill forrest, u którego rozpoznano raka piersi w 1994 r., Chciał kontynuować rutynę treningową, ale nie mogła znaleźć żadnych wskazówek dotyczących ćwiczeń po mastektomii. Wypełnia pustkę, a forrest współpracuje ze swoim osobistym trenerem i chirurgiem, aby utworzyć 50-minutowy film ćwiczeń dla osób, które przeżyły raka piersi, wideo o nazwie 'lepszy niż przedtem', oferujący funkcje forrest i innych osób, które wykazały trzy różne procedury treningowe przeznaczone dla różnych etapów W procesie odzyskiwania, sześć lat po tym, jak forrest dostała diagnozę, społeczeństwo raka amerykańska pisze wskazówki, które pomogą wszystkim osobom z różnego rodzaju rakiem podejmować świadome decyzje dotyczące ćwiczeń. Zalecenia powinny zostać zakończone do czerwca br. Alexis williams, asystent projektu Dla odżywiania i aktywności fizycznej w organizacji mówi, że pacjenci z rakiem powinni zacząć powoli 'dla osób aktywnie leczonych najlepszą radą jest po prostu robić to, co czujesz Może tolerować ', mówi. 'Zacznij od 10 do 15 minut spacerów raz lub dwa razy dziennie'.

Przed rozpoczęciem programu ćwiczeń skonsultuj się ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, czy są jakieś specjalne środki ostrożności, które należy podjąć. Williams mówi, że należy zachować szczególną ostrożność, aby pozostać na wadze i zapytać lekarza, zanim wyjdzie na słońce, ponieważ niektóre leki mogą powodować ekspozycję na słońce. I wybierz ćwiczenie, które czujesz się komfortowo i że 'mało prawdopodobne, aby cię zranić, jeśli nigdy wcześniej nie skied, na przykład teraz prawdopodobnie nie jest czas na rozpoczęcie.

'Nie przejmuj się, ale nie rób tego' - mówi kerry courneya, ekspert w dziedzinie raka na uniwersytecie alberta w Kanadzie. 'Powolnij powoli, ale bądź spokojny, staraj się robić co dzień każdego dnia, jeśli czujesz się zmęczony, zrób dzień wolny, ale jeśli czujesz się trochę zmęczony, idź naprzód i ćwicz.'

Christie aschwanden jest niezależnym pisarzem naukowym z siedzibą w niderlandzie, colo.