Jakiego rodzaju ćwiczenia jesteś w nastroju?

Treningi mogą poprawić nastrój i napięcie mięśni, bez względu na to, czy czujesz się na dnie, czy po długim dniu pracy w biurze. Jeśli czujesz się szczęśliwy pod koniec tygodnia produkcyjnego, ćwiczenia pobudzające nastrój mogą być oblodzeniem na tortu, dodając przyjemną wysoką bez cukru do dobrych nastrojów. Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie ćwiczeń, które poprawią Twój nastrój, a także twoje ciało? 'To zależy od konkretnej osoby - to moje powstrzymanie', mówi kate F. hays, phD, psycholog zorientowany na toronto i autor 'przemieszczania ciała', 'nastrój swojego nastroju'. Znalezienie ćwiczeń, które im się podobają, rodzaju tego, co oni naprawdę lubią '.

W przypadku hays, ten rodzaj ćwiczeń jest uruchomiony. 'Kiedy zacząłem biegać, zacząłem uprawiać psychologię kliniczną w nowym hampshire', wspomina. 'Zakochałem się w tym, a ja byłem bardzo zaintrygowany tym, w jaki sposób mogłem rozwiązać problemy podczas pracy, gdy się dowiedziałem i zrozumiałem, zacząłem włączać ćwiczenia do mojej praktyki. Pacjent, od samego początku budujemy aktywność fizyczną pomagając jej zdrowiu psychicznemu. Chodzę i czasami będę prowadził z moimi pacjentami podczas sesji. '

  • Niezależnie od rodzaju ćwiczeń, hays sugeruje kilka wskazówek: ćwiczenia powinny być rytmiczne i powtarzalne, a nie zatrzymywać się i pójść, aby utrzymać tętno na podwyższonym, a równym poziomie. Myśleć na rowerze lub biegu.
  • Ćwiczenie powinno wymagać niewielkiej umiejętności lub przeszkolenia, co pozwala na bezgłośną koncentrację.
  • Ćwiczenie powinno być niekonkurencyjne. Dlaczego ryzykujesz swój nastrój wygranej lub przegranej?
  • ćwiczenia powinny mieć umiarkowaną intensywność.

Pamiętaj: są to tylko wytyczne. Rodzaj ćwiczeń zależy od Ciebie. Niektóre dni można chodzić szczęśliwie, ale jeśli doświadczasz depresji lub lęku, intensywne ćwiczenia intensywności mogą przynieść największy wzrost nastroju.

April swales, trener osobisty w klubie fitness Cooper w Dallas, texas, zgadza się, że znalezienie idealnego typu ćwiczeń jest sprawą indywidualną: jedyne w swoim rodzaju podejście do pracy nie było w jej przypadku, Odkrywa, że ​​relaksujące odcinki wykonywane w miękkiej muzyce są najskuteczniejszym sposobem na pokonanie stresu zła dnia, niektóre formy jogi i tai chi również mogą pomóc Ci zejść z pola. Inni walczą ze stresem poceniu się na schodach A jeszcze inni szukają ćwiczeń relaksujących, ponieważ ich stres rodzi się z obowiązków przez cały dzień, w klasie, postępują zgodnie z instrukcjami, a nie dają im - na zmianę.

'kiedy jesteś zestresowany lub obniżony, najlepszą rzeczą jest robienie jakiegoś ćwiczenia, a nie spożywanie pół galona haagen dazów' - mówi swales.

A co jeśli nie jesteś w nastroju do ćwiczeń? Kiedy swale mają klienci, którzy opierają się ćwiczeniom, zachęca ich do rozpoczęcia krótkiej rutyny prostych odcinków. Wkrótce po tym, jak zacząwszy, mówi, 'często kończą się zmieniając ich umysły i robiąc cały trening, ale to potrwa około 20 minut, aby uderzyć w drugi wiatr'. Spróbuj tego - w domu lub w domu Siłownia - gdy tylko się oprze się treningowi.

Aby zwiększyć nastrój bez udziału w siłowni, rodzaje ćwiczeń, które swales zaleca, zależy od pory dnia:

  • Rano: stacjonarne lunges to świetny sposób na rozgrzanie dużych mięśni w dolnym ciele; Tak są skakanki, popychacze - na palcach lub kolanach - i chrupki. 'Nie potrzebujesz żadnych urządzeń, tylko przestrzeni', mówi swales.
  • Noon: włóż na trampki i chodź.
  • Noc: szybki spacer przed lub po kolacji. Aby czerpać największą korzyść zarówno dla Twojego ciała, jak i umysłu, pamiętaj, aby utrzymać tętno na poziomie od 60\% do 80\% jego maksymalnej. Innymi słowy, złamać pot.

Wraz z jogą i tai chi, mówi się, że ćwiczenia łagodnego treningu mogą pomóc Ci zminimalizować stres. W obwodzie, ustaw każdą maszynę na około 65\% swoich możliwości i wykonaj 12 powtórzeń.

Łatwo widać niektóre fizyczne korzyści wynikające z regularnego ćwiczeń w czasie, wystarczy spojrzeć w lustro, więc jak obliczyć wpływ na nastrój? Hays sugeruje stosowanie prostej skali, w której najgorszym nastrojem jest 1 A najlepiej jest 10. tuż przed rozpoczęciem ćwiczeń, zauważ, gdzie Twój nastrój spada na skalę - zrób to jeszcze raz, gdy Twój trening się skończy, prawdopodobnie Twój nastrój będzie znacznie wyższy w skali po treningu. Z czasem liczba ta prawdopodobnie pozostanie dłużej, bez względu na rodzaj ćwiczeń - szczególnie jeśli jest to ćwiczenie, na które naprawdę lubisz.

'różne ćwiczenia odwołują się do różnych osób i to zależy od nas, aby dowiedzieć się, która z nich jest właściwa' - mówi hays.

Znalezienie właściwego typu ćwiczeń może zająć trochę czasu, ostrzega hays. 'Zachowuj ciekawość, gdy próbujesz różnych ćwiczeń, jak naukowiec testujący hipotezę'.

Dzięki właściwym ćwiczeniom poczujesz się lepiej - w ciele i umysł.

Opublikowano luty 2007 r.