Jeśli chodzi o wypracowanie, mężczyźni i kobiety pochodzą z różnych planet

Jego pomysł uzyskania kształtu to pompowanie żelaza - im więcej, tym lepiej. Ona 'raczej wyciągnęła mata jogi.

Czyje pomysły na fitness są lepsze?

Eksperci twierdzą, że nie ma jednej odpowiedzi na wszystkie pytania, ale każda płeć może nauczyć się czegoś od innych.

Różnica Vive la

Motywacja, jak twierdzą eksperci, jest jedną z ważniejszych różnic między płciami.

Często 'mężczyźni pracują, bo lubią być większymi', mówi vincent perez, PT, dyrektor terapii sportowej w uniwersyteckim centrum medycyny columbia wschodniej w Nowym Jorku. 'Pecs, bicepsy, quady? Mężczyźni są po luzach'.

'faceci mają porządek dzienny', dodała pamela peeke, MD, autorka Body for for Life for Women: plan kobiety dotyczący fizycznej i psychicznej przemiany. 'mają konkretny cel , I zawsze jest ich liczba. ' Nazywa to podejściem 'domowego magazynu' do opracowania: 'mają plan i chcą to zrobić'.

Dla wielu ludzi 'wypracowanie to sport, robią to, ponieważ jest to zabawa, jest konkurencyjna i to coś, co zawsze robili', mówi lori incledon, autor Trening siłowy dla kobiet. 'dla kobiet sprawność fizyczna jest zagadnieniem powierzchownym, robią to, ponieważ pomogą im lepiej wyglądać'.

Mężczyźni lubią wyglądać jak 'ćwiczyliśmy', mówi peeke ', tym większy jest lepszy. Kiedy ostatnio usłyszałeś kobietę, że chce się pocić? '

Często mówi ona: 'Kobiety myślą, że wszyscy inni patrzą na nie, więc boją się założyć ubranie treningowe lub wydostać się publicznie z ich cellulitem jiggling. Czy mężczyźni dbają o to, jak wyglądają, kiedy pracują? Oczywiście nie! '

Jedna rzecz ma wspólnego mężczyzn i kobiety, zgodnie z incledon: mają tendencję do ignorowania korzyści zdrowotnych wynikających z ćwiczeń.

'bardzo rzadko nikt nie myśli o sprawności tak, jak powinny, a to tylko na zdrowiu', mówi incledon.

ćwiczenia Marsa vs Wenus

Kiedy przechodzą przez swoją pierwszą niechęć, kobiety mają zrównoważone podejście do fitness, mówi perez. Ich treningi częściej obejmują mieszankę cardio, treningu siłowego i praktyk umysłowych, takich jak joga czy tai chi.

Również bardziej skłonni są szukać porad, czy to z osobistego trenera, czy też zapisując się do zajęć grupowych.

'jako człowiek, nienawidzę tego mówić, ale kobiety lepiej się nauczają', mówi perez. 'Ludzie boją się robić z siebie głupca.'

'Większość mężczyzn preferuje sportowe ćwiczenia, które nie wymagają tańca czy jawnej koordynacji', zgadza się łaska de simone, rzecznik międzynarodowej sali gimnastycznej złota. 'Wolą działania, które mogą zadzwonić z ich przeszłości, np. Do sportu. Kobiety korzystają z zajęć tańcowych z tonacją i elastycznością'.

Kobiety mogą bardziej chętnie uczestniczyć w zajęciach grupowych, ponieważ interesują się społecznymi aspektami pracy i dlatego, że czują się bardziej komfortowo na sali gimnastycznej, gdy są z innymi ludźmi, mówi cedric bryant, phD, chief Fizjolog fizyczny dla amerykanskiej rady podczas ćwiczeń.

To prawda, mężczyźni często pojawiają się w takich zajęciach jak 'trening'. Ale kobiety dominują w innych klasach, zwłaszcza tych, które dotykają technik umysłu i ciała.

'mężczyźni bardziej interesują się tylko treningiem' - mówi Bryant. 'Kobiety mają bardziej holistyczne podejście do sprawności'.

Niezależnie od rodzaju treningu, kobiety zazwyczaj pracują mniej niż mężczyźni, przy czym najbardziej cytuje brak czasu jako przyczyny, zgodnie z amy eyler, phD, adiunkt w dziedzinie zdrowia publicznego w szkole uniwersyteckiej Saint louis zdrowia publicznego . Eyler jest redaktorem książki o aktywności fizycznej wśród kobiet, czynników środowiskowych, politycznych i kulturowych związanych z aktywnością fizyczną w różnych próbach kobiet.

'kobiety są zbyt zajęte dbając o innych, dbając o siebie', mówi eyler w komunikacie prasowym. 'Ich poświęcenie rodzinie stanowi istotne bariery czasowe i logistyczne w aktywności fizycznej'.

Według peeke, kobiety są 'twarde', aby być opiekunami: 'będziemy zajmować się wszystkim, co znajduje się w odległości 100 stóp od nas, niezależnie od tego, czy tego potrzebuje.'

'To ważne, aby walczyć o prawo do opieki nad sobą', mówi peeke, mówi swoim pacjentom, że 'najlepszym opiekunem jest zdrowy opiekun.'

Różnice fizyczne

Oczywiście różnice fizyczne między mężczyznami i kobietą mają również wpływ na ich sprawność fizyczną.

'Różnica pomiędzy tym, co mężczyźni i kobiety mogą zrobić i robić', mówi margie weiss, trener osobisty i dyrektor ds. Treningu grupowego dla trzech złotych siłowni w obszarze washington, D.C.,

Na przykład kobiety mają większe odchylenia niż mężczyźni, więc mogą potrzebować trochę innego typu przysiadów, aby chronić niższe plecami, co może oznaczać odkręcenie stóp na bok, stały z nogami nieco szerszymi , A nie tak cicho, mówi weiss.

Ponieważ kobiety mają mniejszą masę mięśniową niż mężczyźni, nie wygrają tyle, mówi perez, ale mówi, że powinni używać lżejszych ciężarów niż mężczyźni, aby uniknąć obrażeń pochodzących z 'za dużo, zbyt często . '

Z reguły ciało mężczyzny są mniej elastyczne, mówi trener pilates lisa johnson z brooklina, masowa, ale uważa, że ​​'jest mniej ze względu na charakter ich ciał niż ze względu na mniejszą szansę włączenia Rozciągając ich treningi.

Mężczyźni mają też wyższą siłę ciała niż kobiety. 'Ale właśnie tam leży ich próżność i ciężko pracują nad tym, aby te obszary ciała były lepiej zdefiniowane', zauważa johnson.

Podobnie 'kobiety mają tendencję do większej niższej siły ciała, ale myślę, że ma to większy związek z tym, że chcemy utrzymać tusz i nogi w kształcie niż jakikolwiek fizjologiczny powód' - mówi johnson.

Uczenie się od siebie

Pomimo różnic w sposobie, w jaki mężczyźni i kobiety oceniają sprawność, niektórzy eksperci stwierdzają, że luki są zwężające.

Na przykład kobiety stają się mniej zastraszone przez trening siłowy. Że prawdopodobnie dlatego, że uczą się, że chude mięśnie idą długą drogą, aby pomóc im stracić ciężar, mówi linda kirilenko, MD, chirurg ortopedyczny w sieci opieki dewitt w virginia i certyfikowany trener osobisty.

Istnieje wiele innych dziedzin, w których mężczyźni i kobiety mogą uczyć się od siebie nawzajem (a nie tylko w odniesieniu do sprawności, ale to jest inna historia!).

'mężczyźni mogą nauczyć kobiet, aby nie bali się ciężkiej pracy', mówi johnson. 'Kobiety nadal uważają się na konstruktora ciała i boją się, że zranią samych siebie.

'Kobiety często potrafią radzić sobie lepiej niż myślą, ale ponieważ nigdy nie pchnęły się tak mocno, myślą, że mogą zerwać mięsień lub przeciąć się do urazu'.

Jej rada dla kobiet? 'Kilka sesji z wyszkolonym osobistym trenerem pomogą Ci ustalić poziomy, dzięki czemu można się dowiedzieć, kiedy pchnąć i kiedy się ulżyć', mówi.

Po drugiej stronie, kobiety mogą uczyć mężczyzn, że sprawność fizyczna może być przyjemna, mówi johnson. Wskazuje, że wiele kobiet próbowało różnych rutynowych ćwiczeń, zarówno w siłowni, jak i na zajęciach pozalekcyjnych, w klasach na rowerze wewnętrznym, pilatesach, jogę itd.

'Większość mężczyzn w moim studio pilates została wciągnięta przez ich żony, którzy mieli nadzieję na naprawienie ich bolących stawów', mówi. 'Nie było sposobu, żeby spróbować czegoś tak innego na własną rękę.'

Tak, facet może czuć się głupio w klasie tańca brzucha, zgodził się John, ale większość opcji fitness oferuje różnorodność bez poświęcania 'męskości'. 'I różne style poruszania się, na przykład, jogi, pilatesu czy tańca mogą zwiększyć równowagę, siłę podstawową i elastyczność w zabawny sposób.'