Zobacz cieńsze w jednej chwili: użyj lepszej postawy

Co zrobić, jeśli ktoś powiedział, że możesz zwiększyć wysokość ramy, przyciąć trochę flagi z całego środka i wyglądać bardziej żywy - natychmiast i bez wydawania centa? Oczywiście zarejestruj się, oczywiście od razu.

Prawda jest taka, że ​​możesz skorzystać z tych wszystkich zalet po skorzystaniu z prostej porady, którą dawała ci matka: wstań prosto.

W pośpiechu, aby stać się szczuplejszymi, silniejszymi, zdrowszymi wersjami naszych poprzednich jednostek, wielu z nas zaniedbuje naszą postawę. Ale eksperci ds. Fitness, którzy mówili do WHTT, twierdzą, że postawa jest zasadniczą częścią naszego wyglądu.

Dlaczego ma znaczenie postawy

Nr. 1 powód, aby stać wysoki? Wygląda lepiej.

'Kiedy upadniemy, nasze fałdy nadmiaru flanu są zgrupowane razem', mówi lynn millar, phD, PT, profesor fizycznej terapii na uniwersytecie andrews i kolega z amerykańskiego uniwersytetu medycyny sportowej. P>

Odwrotność jest również prawda.

'dobra postawa sprawia, że ​​wyglądasz młodsza, cieńsza i wyższa', mówi rebecca gorrell, terapeuta ruchu w słynnym sanatorium kanionowym. 'Inni widzą was bardziej energicznymi i zrelaksowanymi'.

Ale to nie wszystko. Dobra postawa, jak się okazuje, jest dla Ciebie dobra.

'Zapomnij o tym, jak to wygląda, jest sprawą funkcjonowania', mówi joan breibart, prezes instytutu physicalmind w Nowym Jorku i pionier ruchu w USA pilates.

Większość ludzi przechyla się, gdy stoją lub siedzą jedną nogą przechodzącą po drugiej, zauważa breibart. 'To powoduje kompresję, rozciągając na więzadła zbyt wiele, a inni nie wystarczy, rzucając ciało na równowagę', wyjaśnia.

Kiedy poprawiamy postawę i złagodzimy ten kompresja, zgodnie z breibartem poprawiamy naszą postawę i przyśpieszamy, zgodnie z breibart: 'prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych, pogłębienie oddychania, złącza smarowane, przepływ krwi prawidłowo'.

Równoważony organizm pomaga również w utrzymaniu bólu stawowego. 'Większość lekarzy zgadza się, że osoby o dobrej postawie mają tendencję do mniejszych zaburzeń mięśni i z kolei mniej bólu stawów' - mówi millar.

Dla osób, które cierpią z powodu pewnych stanów zdrowia, postawa nabiera szczególnego znaczenia.

Zastanów się nad ofiarami udaru mózgu. Często są one z poważną nierównowagą w ich mięśniach, co powoduje słabe położenie. 'Jeśli uda nam się w lepszej pozycji, otwórzemy ich płuca i lepiej oddychamy, więc zmęczenie' - mówi millar.

Dobra postawa może ułatwić oddychanie u osób z astmą.

'nie możemy zapobiec astmie', millar mówi WHTT ', ale dane wskazują, że jeśli możemy poprawić postawę, używamy naszej membrany więcej, kiedy oddychamy, która pomaga w oddychaniu i może zmniejszyć nasilenie ataku astmy. '

Dobra postawa może pomóc osobom z skoliozą lub krzywizną kręgosłupa. 'Nie można zmienić szkieletu, ale można zminimalizować skutki skoliozy i usunąć dyskomfort, który powoduje', mówi breibart, że WHTT to samo dotyczy osteoporozy, wyjaśnia.

Jak wygląda dobra postawa?

'tam jest coś o nazwie' idealna postawa ', a następnie jest normalna postawa,' mówi breibart.

Millar zgadza się, oceniając, że 80\% dorosłej populacji USA może poprawić swoją postawę.

'w idealnej pozycji, wszystko jest wyłożone - od czubka głowy do palców stóp - tak, że' nie musisz oprzeć się grawitacji w sposób, który wyczerpuje ciało ', breibart mówi WHTT W tym bardziej zawieszonym stanie, powinieneś czuć się nieważny, mówi.

Jak osiągasz idealną postać?

'pomyśl o ciągnięciu całego ciała, tak jak w sznurku', zaleca millar. Z niewidocznego spojrzenia, że ​​niewidzialny sznurek podążał za tułowiem i za ucho, tuż za liną środkową szyi, przez staw ramienny i staw biodrowy, a potem nieco przed linią środkową kolana, a przed Staw kostki, wyjaśnia millar.

Jak możesz powiedzieć, czy zrobisz to dobrze? 'Spójrz w lustro. Nie można ustalić swojej postawy, chyba że możesz ją zobaczyć ', mówi breibart.

Możesz być zszokowany, widząc, co Cię wpatruje.

Dlaczego się ubierzemy

Kiedy myślisz o współczesnym życiu, nasza często niska pozycja nie przynosi zaskoczenia.

Niektóre z naszych codziennych nawyków promują 'nierównowagi typu side-to-side', w których jeden ramię jest wymuszony wyższy od drugiego.

'noszą laptopy i duże portmonetki na tym samym ramieniu, a telefony komórkowe ściskane między uchem a ramieniem. Albo siedzimy w naszych samochodach z telefonami komórkowymi skulonymi w uszach - wszystkie te rzeczy stwarzają nierównowagi po bokach ', mówi michele olson, phD, profesor fizjologii ćwiczeń na uniwersytetach ubrań i rzecznik amerykańskiego uniwersytetu sportowego Medycyna.

Inne nawyki - jak długie odcinki przed ekranem komputerowym lub za kierownicą samochodu - zostawiają kręgosłupy w pozycji wyprzedzającej.

Po prostu zmieniając się, jak siedzisz przed naszym komputerem, możesz robić cuda dla swojej postawy. Millar sugeruje, co następuje: usiądź z twoim pniem wzniesionym, nie opierając się o plecy ani nie skłaniając się do przodu; Odchyl kolana i zginaj je pod kątem 90 stopni; Położyć głowę na ramionach; I trzymaj oczy na ekranie komputera.

Jeśli chcesz poprawić swoją postawę i wzmocnić mięśnie tułowia podczas patrzenia na ekran komputera, olson sugeruje odejście zwykłego krzesła na biurko i siedzenie na nadmuchanej kulce fizycznej (zwanej również piłką do ćwiczeń).

'te piłki pomagają zapobiec leniwemu mięśniom tułowia, ponieważ zmuszeni są do ich używania, aby zachować równowagę', mówi olson WHTT. 'Pomagają nam naturalnie złagodzić stany nadmiernego stresu. '

Błędy aktywnych ludzi

Siedzący tryb życia nie jest jedyną rzeczą, która pogarsza naszą postawę. Możesz też znaleźć dużo złej postawy w swojej lokalnej siłowni.

'widzisz ludzi na stairmmasterze i zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z ich postawy. Często chowają się, a ich głowa została pochowana w książce - mówi olson WHTT. Zwiększa niepożądaną krzywiznę kręgosłupa i powoduje nadmierne nacisk na dolne plecy.

Jeśli to brzmi dobrze, spróbuj to za następnym razem, gdy trafisz na stairmastera:

  • Spowolnij maszynę do poziomu, w którym możesz wygodnie opierać palce na poręczach - nie chwytaj za kierownicę,
  • Spójrz prosto. Jeśli musisz przeczytać książkę lub czasopismo, upewnij się, że jest na poziomie oczu.

Zakrzywione kręgi obfitują w jeszcze inne popularne ćwiczenia na siłowni - kryty rowery.

'w klasie rowerowej w domu, ludzie często pracują ciężsi niż powinni, co zmusza ich do opanowania nad kierownicą', mówi olson. Sugeruje, że spowalniają, gdzie mogą utrzymywać stosunkowo płaskie, wyprostowane plecy.

Nadmierne zmęczenie niektórych mięśni, ignorowanie innych prowadzi również do zaburzeń równowagi ciała.

'Łatwo zobaczyć mięśnie piersiowe i brzuchowe', mówi millar, więc ludzie koncentrują się na nich, ale zaniedbują inne mięśnie wspomagające dobrą postawę, podobnie jak u pleców.

Niektóre sporty mogą być problematyczne.

'golfiści często powodują zaburzenia równowagi w torsie, ponieważ' ciągle wahają się od lewej do prawej, co może doprowadzić do złej postawy '- mówi gorrell z WHTT, sugeruje, aby gracze wyrównywali, Piłka.

'Tenis i racquetball również powodują zaburzenia mięśni' - mówi. Przełączanie strony, którą trafisz, może zminimalizować te nierównowagi.

Działania świadomości postawy

Niektóre coraz popularniejsze opcje fitness - takie jak pilates, joga, tai chi, alexander i feldenkrais - koncentrują się na lepszej świadomości ciała, a ich poprawą jest jedna z ich podstawowych korzyści.

'Ludzie są zmęczeni tym, że pójdą na wypalenie', mówi breibart WHTT. W zeszłym roku magazyn firmy IBM pilates nie. 1 trend w branży fitness. Pilates pracuje nad silnym 'rdzeniem' lub środkiem ciała, angażując mięśnie brzucha, dolnej części pleców, górnej nodze i dna miednicy. Pilates instruktorzy często odnoszą się do tej grupy mięśni jako 'powerhouse'.

Silna jednostka napędowa może rzeczywiście poprawić pozycję i zmniejszyć ryzyko urazu spowodowanego zaburzeniami mięśni. Ale pamiętaj, że nie warto przeskakiwać bezpośrednio do zaawansowanych ruchów pilatesu - szczególnie jeśli nie używałeś tej grupy mięśni.

'Progresywny program ... z bardziej podstawowymi ruchami byłby uzasadniony niektórym osobom przed próbą zwykłych ćwiczeń pilatesowych', doradza fabio comana, MS, trener osobisty i rzecznik amerykańskiej rady ćwiczeń.

Podsumowując, mówią eksperci, że zwrócenie baczniejszej uwagi na Twoje ciało i jej wyrównanie - jednak to zrobisz - spowoduje lepszą postawę.

'musisz dowiedzieć się, jak organizm potrzebuje pracy', mówi breibart. 'Postawa nie jest ciężka. To po prostu że zawsze go ignorowaliśmy '