Michelle akers, centra pomocnicza w reprezentacji narodowej kobiet w Stanach Zjednoczonych

NAME: michelle akers

TEAM: reprezentacyjna drużyna piłkarska kobiety w USA

POZYCJA: środkowy pomocnik i napastnik

SZKODA / WARUNEK: Przewlekłe zmęczenie i Zespół zaburzeń odpornościowych (CFIDS)

JAK ZROZUMŁO

W 1991 roku, po mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet w Chinach, akers poczuł się zmęczony i letargiczny, ale zastanawiał się nad swoim zajęciem, po kilku miesiącach coraz niższych poziomów energii, była zaniepokojona i odwiedziła lekarza, który Zaleca się, aby odpoczęła przez co najmniej miesiąc, czasami ledwie mogła funkcjonować, co było ekstremalnym wysiłkiem, aby zrobić pranie, przygotowywać posiłek lub próbować jeździć na rowerze przez 5 minut.

Myśląc, że może to być dieta, skonsultowała się z dietetykiem. Ale nawet przy zmianie diety zmęczenie, zawroty głowy, migreny, nocne poty, problemy z żołądkiem i metabolizmem pozostały i z czasem pogarszały się. Kiedy upadła podczas gry w 1993 roku, zdecydowała, że ​​jest chory, a nie tylko zmęczona lub zaniedbana.

PLAYER BIO

Michelle akers, która niektórzy nazywają największą kobietą piłkarską, miała urazę w swojej karierze, miała 12 zabiegów na kolana, pięć lub sześć obrażeń na kolanach, które nie wymagały operacji, wstrząsów , I wybite zęby. Uczestniczyli w uniwersytecie centralnej florydy w 1984 r. Do 1989 r. I byli w zespole narodowym Stanów Zjednoczonych od 1985 r. Do chwili obecnej. Niektóre z jej licznych nagród to między innymi: Złoty Złoty Zwycięzca Pucharu Świata w 1991 r., Złoty medalista olimpijski w 1996 r., Złoty medalista z dobrej woli w 1998 r., Złoty balon FIFA w 1999 r. I Mistrzostwa Świata FIFA w 1999 r. Jest najlepszym strzelcem w rozgrywkach Pucharu Świata i jest jednym z czterech graczy na całym świecie, którzy zdobędą ponad 100 bramek kariery w rozgrywkach międzynarodowych.

CO TO 'ZAINTERESOWANY W CHORONYM FATŻUSZE I SYNDROMIE DYSFUNKCJI MIĘDZYNARODOWEJ (CFIDS)?

Nie wiadomo, co powoduje CFIDS. Lekarze uważają, że jest to niezidentyfikowany wirus lub wiele różnych wirusów reagujących na czynniki środowiskowe lub predyspozycje w ciele. CFIDS ma różne objawy. Powszechne objawy obejmują bardzo bolesne bóle głowy i nocne poty, zapominanie i skrajne zmęczenie. Akers powiedział: 'jeśli miałeś grypę lub grymas, to to uczucie mnożyło się.'

DIAGNOZA

W 1994 r., Po różnych testach (echokardiogram, testy na stres serca, badania krwi), akers zdiagnozowano zakaźną mononukleozę lub 'mono', a następnie przewlekłą infekcję wirusem epstein-barr. Sześć miesięcy później, jej lekarz w końcu zdiagnozował CFIDS.

LECZENIE

Nie wiedząc, co powoduje chorobę wieńcową, lekarze uważają, że trudno jest zaplanować plan leczenia. Opierając się na teorii, że spowodowane są nieprawidłowymi funkcjami układu immunologicznego, immunoglobuliną dożylną i ekstraktem krwinek białych w celu pobudzenia układu immunologicznego, były niespójne wyniki, a najbardziej konsekwentne wyniki wydają się wynikać z zastosowania leków przeciwdepresyjnych

Ćwiczenia sprawiają, że objawy pogarszają się. Pacjenci z CFIDS zwykle nie mogą ćwiczyć, a chirurgia kliniczna w Cheney kładła nacisk na dietę eliminacyjną, która zawierała multiwitaminy, przeciwutleniacze, kompleks B, magnez i coQ10, a także zaczęła pić 2 kg soku z marchwi dziennie Zobaczyła wyniki za dwa tygodnie.

Poznawała się również z peter rowe, MD, u johns hopkins, który zdiagnozował ją jako objawową hipotensję związaną z neuralnie (NMH). Poza dietą eliminacyjną, miała również tabletki soli (aby utrzymać wodę w celu zwiększenia objętości krwi w celu złagodzenia objawów NMH) i starała się jak najbardziej uwodniona.

PREWENCJA

Ponieważ nie ma znanej przyczyny CFIDS, nie ma znanego sposobu jej zapobiegania.

PRZEGLĄD DŁUGOTERMINOWY

Nie ma lekarstwa na CFIDS, co może być długotrwałą chorobą. Niektórzy ludzie, którzy mają to na wózkach inwalidzkich; Inni mogą wyjść z łóżka ważne jest, aby utrzymać zdrowotne nawyki stylu życia, takie jak zróżnicowana dieta, dobre ćwiczenia i właściwe wzorce snu, leczenie często sprowadza się do leczenia indywidualnych objawów, takich jak bóle głowy lub problemy ze snem. Nadal walczą z CFIDS zarówno fizycznie jak i psychicznie.