ABcs utraty wagi

Pomyśl, że znasz swoje ABcs? Nie mówię o podstawach w klasie, których nauczyłeś się w pierwszej klasie, ale podstawach sukcesu w odchudzaniu. Oto moje 26 najlepszych porad dotyczących diety, od A do Z:

A to postawa. Praktyczna postawa pomoże Ci pokonać nieuchronne przeszkody utraty wagi. Przewidywać poślizg - zdarzają się. Ale zamiast pozwolić im wykolejenia wysiłków odchudzania, uczyć się od nich i wrócić na dobre. Nie musisz być idealny do utraty wagi i być zdrowym, tylko pilnuj celu i postępuj krokowo, krok po kroku.

B to śniadanie. To naprawdę najważniejszy posiłek dnia. Nie zostawiaj domu bez jedzenia czegoś pożywnego, aby uzyskać metabolizm perkusji i dać energię na nadchodzący dzień, może to być banan, jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, płatki zbożowe, resztki ostatniej nocy itd. Mały posiłek zawierający zarówno Błonnik i białko mogą Cię poczuć zadowoleni do porze lunchu.

C jest przeznaczony na kalorie. Oni liczą. Wejdź nawyk czytania etykiet żywności, aby pomóc Ci w wyborze. I pamiętaj, że wszystkie wymienione tam informacje są oparte na rozmiarze partii, pod którą etykieta jest określona (co może nie być wielkością zwykle używanej części). Monitorowanie porcji i dowiedzieć się więcej o kalorii w żywności, którą lubisz, pomoże spełnić Twoje cele.

D nie ma pracy, istnieją setki diet, które pomogą Ci schudnąć, ale co dobre utrata masy ciała, jeśli zyskujesz to z powrotem? Jedzenia szalonych kombinacji jedzenia lub wyeliminowania grup spożywczych nie jest Aby zachować wagę, zamiast tego wybrać plan żywieniowy z wystarczającą ilością kalorii, aby nie odczuwać głodu (jak klinika planów odchudzania na WHTT).

E w regularnych posiłkach jest niezbędna. Eksperci zgadzają się, że nie powinno się dłużej niż 4 do 5 godzin między posiłkami. W przeciwnym razie intensywny głód może wywołać bicie. Niektórzy eksperci uważają, że dietetycy mają większą kontrolę, jeśli jedzą kilka mini-posiłków w ciągu dnia. Wybierz wzór posiłków, który najlepiej sprawdza się w Twoim stylu życia, ale zjeść co najmniej trzy posiłki dziennie

F iber to przyrostowa utrata wagi. Ma dwie postacie, rozpuszczalne (rodzaj gumy w mąkach owsianych i fasolkach) i nierozpuszczalny (rodzaj występujący w owocach, warzywach i pełnych ziarnach). Oba rodzaje włókien są bardzo ważne dla dobrego stanu zdrowia, rozpuszczalne włókno może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu, nierozpuszczalny zawiera niestrawne włókna, które dodają do naszej diety oba rodzaje pęcherzyków w żołądku i przyczyniają się do poczucia pełni. Wysoka w wodzie i niska w kalorii, dzięki czemu muszą mieć żywność dietetyczną.

G um żucie może być tylko to, co zamówił dentysta. Żucie na kawałku bezcukrowej gumy może pomóc oczyścić usta bakterii, zaspokoić słodki ząb i zmniejszyć chęć jedzenia. Trzymaj paczkę bezzapowej gumy. Następnym razem, gdy masz ochotę dotrzeć do słoika z ciasteczkami, spróbuj kawałek gumy zamiast zlecić sobie zero-kalorii.

H eart-zdrowe potrawy powinny wypełniać spiżarnię, lodówkę i zamrażarkę. Wybierz żywność niską w tłuszczach nasyconych i trans. Cieszyć się dużą ilością naturalnie wolnych od tłuszczu owoców o niskiej zawartości sodu i warzyw. Wybierz zdrowe tłuszcze, takie jak oleje rzepakowe, oliwne i roślinne. Jeść żywność bogatą w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak orzechy włoskie, siemię lniane, łososie i inne tłuste ryby. Wybrać nisko i beztłuszczowe produkty mleczarskie, a także najmniejsze kawałki mięsa (okrągły i biodrowy) oraz bez skóry skóry drobiowe. Fasoli, orzechów i całych ziaren na całej liście produktów zdrowych dla serca.

I nostatek w pedometrze i śledz swoje kroki każdego dnia. Celem jest chodzenie co najmniej 10 000 kroków - co odpowiada 5 milom - codziennie, aby powstrzymać przyrost masy ciała (i promować utratę wagi). Prowadź wyzwanie zwiększania swoich kroków każdego dnia, nawet jeśli nie możesz wstać do 10.000. liczy się każdy krok, pamiętaj, że Twoim celem jest poprawienie kondycji fizycznej.

J usta! Wejdź w rutynę, która obejmuje regularną aktywność fizyczną. Nie tylko ćwiczy cię energicznie, spala kalorie, poprawia równowagę i koordynację, a także łagodzi stres. Jeśli nie masz czasu na treningi, spróbuj wycisnąć co najmniej trzy 10-minutowe ćwiczenia fizyczne (przed rozpoczęciem jakichkolwiek rutynowych ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem).

K ey do skutecznego planu ćwiczeń jest różnorodne. Spróbuj czegoś nowego - może pilates, joga lub aerobik wodny. Zabawę i próbowanie nowych rzeczy będzie Cię interesować i zwiększyć zaangażowanie w ćwiczenia. Inny klucz: rozpoczęcie dnia z aktywnością jest jednym z najlepszych sposobów na to, by się nie wycisnąć z harmonogramu.

L Ow cukru we krwi jest często przyczyną pragnienia między posiłkami, zwłaszcza słodyczy. Jedzenie posiłków i małe przekąski, które zawierają chude białko i błonnik co kilka godzin pomaga utrzymać poziom cukru we krwi stały. Kiedy słodycze strajkują, staraj się zaspokoić ich naturalnie słodką żywnością, taką jak owoce (towarzyszyć jej ma mało jogurt o niskiej zawartości tłuszczu dla białka).

M obfite jedzenie oznacza poświęcenie czasu na delektowanie się każdym ukąszeniem. Wyłączyć rozproszenia i skupić się na aromacie, strukturze i smaku żywności. Stając się bardziej świadomy, kiedy jesz, poczujesz większą przyjemność z posiłków. Premia: będziesz również bardziej dostrojony do sygnałów pełnych ciał, a ty będziesz mniej skłonny do przejadania się.

N ighttime przekąski, dla większości z nas, to nawyk, który może podważyć sukces odchudzania. To dlatego, że kalorie, które spożywamy po obiedzie, są zwykle puste, z frytek, ciasteczek, itp. Mycie zębów po kolacji pomoże Ci zjeść ostatni posiłek dnia, jeśli potrzebujesz czegoś w nocy, spróbuj Aby zaspokoić potrzebę niewielkiej ilości kalorii - trzymać kij gumy, jednego kawałka twardego cukierka lub filiżanki gorącej herbaty).

O ne więcej łyżeczki, jeszcze jednego ciasteczka, jeszcze jednej kieliszki wina - 'jeszcze jedna' może dodać wiele dodatkowych kalorii. Kontrolowanie porcji jest fundamentalne dla sukcesu odchudzania. Nie musisz rezygnować z ulubionych potraw, ale musisz śledzić swoje porcje W domu użyj mniejszych talerzy i trzymaj jedzenie w piecu, a nie na stole podczas posiłku Kiedy wyjdziesz zjeść, Zrób zupę i sałatę zamiast entrée, albo weź do domu połowę posiłku w worku na psie.

P rotein jest 'tajnym sosem' do kontroli wagi. Zawierają chude mięso, niskotłuszczowe mleko, fasolę lub orzechy - we wszystkich posiłkach i przekąskach, które pomogą Ci odczuwać uczucie pełności przez wiele godzin.

Q uatrakcyjnij te stare nawyki, które spowodowały, że zaczniesz zyskać na wadze i zastąpić je zdrowszymi. Proste zmiany - jak rozjaśnienie kawy z mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu zamiast kremu, przechodzenie na lekki majonez, unikając smażonych potraw - może pomóc w stworzeniu zdrowszych wzorców jedzenia, które sprzyjają długoterminowej utracie wagi.

R starszy w znajomych, w rodzinie i / lub społeczności internetowej, aby pomóc Ci w wysiłkach z odchudzaniem. Twoja motywacja jest na wysokim poziomie czasu, kiedy rozpoczyna się program odchudzania, ale po kilku tygodniach często zaczyna słabnąć. Niech twoi kibice pomogą ci w trudnych chwilach.

S upplement swój zdrowy plan jedzenia z multiwitaminą raz dziennie w celu ubezpieczeń odżywczych. Pomimo wszelkich starań, trudno uzyskać wszystkie niezbędne składniki odżywcze na co dzień. Biorąc multiwitamin pomoże wypełnić luki.

T codziennie układa swoje wzorce i aktywność fizyczną. Jednym z celów 'udanych przegranych' śledzonych w krajowym rejestrze kontroli wagi jest znaczenie rejestrowania spożycia i aktywności żywności. Wprowadzanie tych informacji do swojego dziennika internetowego lub w notebooku to silny motywator, który pomaga Ci dążyć do osiągnięcia swoich celów.

U najnowsze wytyczne dietetyczne ncle sam pomogą uczynić nas bardziej szczęśliwszymi, zdrowszymi i cieńszymi. Wskazówki udzielone przez rząd (wytyczne dietetyczne z 2005 roku i mypyramid) obejmują:

  • Jedz dużo owoców i warzyw.
  • Jedz więcej pełnych ziaren. Co najmniej połowa porcji pożywienia zbożowego powinna pochodzić z ziaren pełnoziarnistych.
  • Każdego dnia spożywaj trzy porcje niskopłetwego mleka (jogurt, mleko lub ser).
  • Ogranicz smaki nasycone i trans, cukier i alkohol.
  • Oglądaj zawartość sodu w diecie. Jeść mniej przetworzonych produktów spożywczych w celu zmniejszenia zawartości sodu.
  • ćwiczenia fizyczne - co najmniej 30 minut dziennie.

V olumetrics to sztuka jedzenia pokarmów o dużej objętości lub wysokiej zawartości wody. Owoce, warzywa i zupy to przykłady żywności o dużej objętości, które są bardzo pożywne, satysfakcjonujące i mało kalorii. Dietetycy powinni mieć pewność, że ich plany są pełne tych zdrowych produktów, dzięki czemu mogą poczuć się pełni, a jednocześnie tracąc ciężar.

W ater jest Twoim organizmem preferowaną formą płynu, jest pragnienie i wygładzanie pragnienia, bez jednego kalorii, potrzebujesz około 6-8 szklanek wody lub płynów dziennie. Które spożywają dużo wody (zupy, jell-O, produkty) również liczą się na nasze zapotrzebowanie na płyn. Wielu dietetyków uważa, że ​​woda pitna pomaga je zachować przed przejadaniem się.

E X powinny zostać wycofane. Czy naprawdę chcesz stracić na wadze i polepszyć swoje zdrowie raz na zawsze? Przestańmy usprawiedliwiać i po prostu zrób to! 'Łatwiej powiedzieć, niż zrobić', ale musisz przestać znaleźć przyczyny, dla których nie możesz zacząć 'zdrowszego stylu życia' i zacznij wymieniać wszystkie powody, dla których warto. Nie rób tego aż do jutra. Zacznij od dziś robiąc coś pozytywnego - tylko jedną małą - w kierunku zdrowia i utraty wagi.

Y ogurt były uważane za zdrową żywność. Teraz układa półki spożywcze w różnych formach. To przenośne, wygodne, pełne składników odżywczych, takich jak wapń i białko, a to sprawia, że ​​jest to świetna przekąska lub mini-posiłek, francuski przysięgać przez to, i tak powinieneś.Jest jogurt o niskiej zawartości tłuszczu jest napełniania i pożywny, ale należy pamiętać Że może być ładowany z cukrem, więc przeczytaj etykiety, aby dokonać najlepszego wyboru.

Z Ip w swoim kroku to, co dostaniesz po rozpoczęciu jedzenia bardziej zdrowe i regularne ćwiczenia fizyczne, tracąc zaledwie 5\% do 10\% masy ciała mogą pomóc poczuć się lepiej i poprawić swoje zdrowie. 'Będę tracić jak cegły w plecaku. Zmniejszenie obciążenia kilku kilogramów na raz może być ożywczy i energetyzujące.