Otępienie: wsparcie dla opiekunów-przegląd tematów

Opieka nad bliską osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera lub inną otępienie może być trudną, stresującą i męczącą pracą, wpływa na stan zdrowia opiekuna i zdolność do odpoczynku i może być źródłem stresu i konfliktu Całe gospodarstwo domowe.

Wymagania dotyczące opieki nad osobą, która ma otępienie, mogą wyciąć opiekunów od przyjaciół, spędzania wolnego czasu i innych obowiązków. Dla opiekuna, który ma problemy zdrowotne, fizyczny i emocjonalny szczep opieki może pogarszać te problemy. Zmęczenie, depresja i problemy ze spaniem często rozwijają się, a opiekunowie często mają dodatkowy emocjonalny ciężar uczucia zmartwionego, winy i złości z powodu dbania o osobę.

Jeśli jesteś opiekunem, możesz skorzystać z nauki, jak najwięcej i dbając o siebie.

Naucz się

  • dowiedz się więcej o otępieniu, którego kochasz ma i co przyniesie przyszłość. Organizacje takie jak stowarzyszenie chorych na raka piersi i związek z opiekunem rodzin może dostarczyć materiały edukacyjne oraz informacje o grupach wsparcia i usługach Informacje kontaktowe można znaleźć w innych miejscach, aby uzyskać pomoc sekcji tematów choroby alzheimera i demencji. / Li>
  • Dowiedz się, jakie usługi oferuje Twoja społeczność. Wiele oferuje usługi edukacyjne, doradztwo i odpoczynek, takie jak opieka nad osobami dorosłymi i pomoc domowa.
  • Znajdź grupę wsparcia w Twojej okolicy. Grupy wsparcia umożliwiają opiekunom dzielenie się swoimi doświadczeniami i wymianę praktycznych informacji na temat radzenia sobie z chorobą i opieki nad nimi.

troska o siebie

  • dbaj o swoje zdrowie. Wymaganie opieki może być fizycznie i emocjonalnie opróżnianie. Należy jeść zdrową żywność i mieć wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i ćwiczenia.
  • Rozpoznajcie, że normalne jest odczuwanie złości, winy, żalu, frustracji i bezsilności. Te uczucia są oznaką, że musisz oderwać od opieki, nawet jeśli jest na wieczór, aby uczestniczyć w grupie wsparcia.
  • Nie należy przenosić całego ciężaru opieki nad twoimi ramionami, omówić obowiązki związane z opieką nad dziećmi i przyjaciółmi.
  • Weź trochę czasu dla siebie. Usługi odpoczynku zapewniają kogoś, kto pozostanie z tą osobą przez krótki czas, gdy wyjdziesz z domu na kilka godzin. Możesz również zorganizować krótki pobyt w domu opieki nad ukochaną osobą, odpowiadając na własne potrzeby medyczne i inne.